www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kidman rikujton Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kidman rikujton Kosovën    Wed Dec 29, 2010 12:07 am


Nicole Kidman thotë se ajo kurrë nuk do ta harrojë Kosovën pasi ishte pushtuar nga emocionet kur për të parën herë kishte vizituar vendin si ambasadore e vullnetit të mirë të UNIFem.

Aktorja australiane, fituese e çmimit Oskar, vizitoi Kosovën në vitin 2006 dhe dëgjoi tregimet e viktimave të dhunës, që e bënë atë të lotojë.

"Jam një person i tmerrshëm ndonjëherë pasi mund të bëhem emocionalisht e përfshirë. Në Kosovë, më duhej të më largonin anash dhe të më thonë, 'Kjo do të jetë një gjë shumë emocionale për pjesën e mbetur të jetës. Do të shohësh dhe dëgjosh gjëra që kurrë nuk i parë ose dëgjuar'", ka rikujtuar Kidman vizitën e saj në Kosovë.


Kidman po ashtu ka thënë se viktimat e dhunuara i kanë dhënë asaj më shumë fuqi për t´u përballur me tregimet e tmerrshme që dëgjon kur viziton strehët e tyre.

"Ato kanë aq shumë kurajë... Ato kanë ëndrra të mëdha. Unë dua t´u ndihmoj... (por) unë sigurisht që i ndjej të gjitha dhe kjo më rrëzon në gju", ka shtuar më tej aktorja për emocionet që ndjen kur përballet me viktimat.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kidman rikujton Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum