www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nis rinumërimi i 92 vendvotimeve të rivotimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Nis rinumërimi i 92 vendvotimeve të rivotimit   Thu Jan 13, 2011 4:40 am


Prishtinë, 12 janar (E plotësuar) - Ka nisur rinumërimi i 92 vendvotimeve të Skenderajt, Drenasit dhe Deçanit. Ndërsa 27 vendvotime të tjera janë duke u hetuar. Lajmi është konfirmuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, sipas të cilit rinumërimi ka nisur në bazë të rekomandimeve të marra nga Qendra e Numërimit dhe e Rezultateve. Kryeshefi i Sekretariatit të KQZ-së , Xhemail Peqani i ka thënë KTV-së se pas rinumërimit dhe hetimit, që pritet të përfundoj nesër, do të merret një vendim për këto komuna. Ai nuk ka përjashtuar mundësinë që në 27 vendvotimet që janë duke u hetuar, mund të rivotohet përsëri, nëse ka shumë parregullsi. Nga 92 vendvotime, 40 janë nga komuna e Drenasit, 33 e Skenderajt, 17 nga Deçani dhe nga një vendvotim në Malishevë e Lipjan. Rinumërimi dhe hetimi i votave të 9 janarit ka ardhur pas mospërputhjes të të dhënave në formularët përfundimtar të votave. Procesi i rivotimit të 9 janarit nuk ka kaluar hiç më mirë sesa ai i 12 dhjetorit. Subjektet politike kanë dërguar 61 ankesa në Panelin Zgjedhor të Ankesave dhe Parashtresave. Ky institucion ka kohë deri të enjten për shqyrtimin e tyre.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Nis rinumërimi i 92 vendvotimeve të rivotimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum