www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Valza Bajra E “nxehtë” dhe seksi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Valza Bajra E “nxehtë” dhe seksi   Sun Jan 16, 2011 9:35 pm

Dimër apo verë, kjo ka pak rëndësi, këngëtarja Valza Bajra gjithmonë shfaqet e “nxehtë” dhe seksi. E tillë do të jetë edhe në këngën dhe videoklipin më të ri me titull “Badihava” i cili do të përurohet sonte ( e premte) në mbrëmje në mesin e miqve dhe shoqërisë së saj në pub-in “Big houese” në Prishtinë.Duke treguar për bashkëpunëtorët e këngës, Valza theksoi se kënga është e zhanrit dance – regaton. “Tekstin e këngës e ka shkruar Aida Baraku, muzikën Florent Boshnjaku, kurse videoklipin e kam realizuar me produksionin ‘Imagine’”, pohon ajo për “Zërin”, ndërsa tregon edhe vendet se ku është xhiruar klipi.

“Një skenë e videoklipit është xhiruar në një sallë të vallëzimit, dy skena në “Duplex club” dhe një skenë tjetër në një kafene. Videoklipi është shumë i mirë dhe unë jam tepër e kënaqur me punën që ka bërë produksioni”, shtoi ajo. Valza e cila ka tri vite që është bërë pjesë e estradës sonë muzikore duke realizuar këngë dhe videoklipe të shumta, është e bindur se kënga “Badihava” do të jetë kënga më e suksesshme në karrierën e saj.

“Mendoj se në secilën këngë, këngëtari mëson më shumë, vjen më profesionalisht në skenë dhe di se çfarë të punoj. Prandaj, duke pas parasysh bashkëpunëtorët e këngës të cilët më kanë punuar këtë këngë, mendoj se kjo do të jetë edhe kënga më e mirë në karrierën time”, tregon ajo ku gjatë këtij klipi paraqet edhe talentin e saj për vallëzim.

“Deri më tash nuk jam shfaqur shumë duke vallëzuar, më shumë jam paraqitur si një vajzë agresive, ndërkaq në këtë klip përveç vallëzimit, shfaqem edhe si vajzë më e butë”, pohon Valza, e cila theksoi se edhe në daljet e saj nëpër pub-e, ajo nuk mund të rrijë asnjë minutë pa vallëzuar. “Mund të rri 3 orë në diskotekë, por asnjë minutë ulur”, shprehet ajo.

E njohur për tekste unike

Bajra njihet për tekstet unike të saj ku fabulat e të cilave pothuajse gjithnjë kanë të bëjnë me meshkuj. “Teksti i këngës ‘Badihava’ bën fjalë kinse për një mashkull i cili sillet ka te sillet por prapë vjen tek unë”, sqaron këngëtarja tekstin e këngës.

Valza Bajra gjatë ditëve të ardhshme mendon të udhëtoj për në Amerikë tek disa familjarë të saj, ndërkohë ato ditë ajo do të i shfrytëzon edhe për koncerte që organizohen për bashkatdhetarët tanë atje.

Në mars premton se do të sjell një baladë, kurse gjatë verës një duet me një reper kosovar, emrin e të cilit nuk dëshiron ta publikojë. Në planet e saj për këtë vit është realizimi i albumit të parë të saj si dhe pjesëmarrja në një festival shqiptar.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Valza Bajra E “nxehtë” dhe seksi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum