www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Shorti i LK - ekipet dhe rregullat  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Shorti i LK - ekipet dhe rregullat  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shorti i LK - ekipet dhe rregullat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Shorti i LK - ekipet dhe rregullat  Empty
MesazhTitulli: Shorti i LK - ekipet dhe rregullat    Shorti i LK - ekipet dhe rregullat  EmptyFri Mar 18, 2011 3:47 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

A do të rikthehet Jose Mourinho në Giuseppe Meazza për t’u përballur me skuadrën e tij të zemrës? A do të hakmerret Barcelona ndaj Interit? Pse kanë frikë skuadrat angleze nga Barcelona? Pse spanjollët dëshirojnë ‘el Classicon’ e hershëm? Pse duhet ta përcjellim Shakhtarin? Përgjigjet e këtyre pyetjeve i gjeni më poshtë dhe...

Nesër me fillim nga ora 12:00 kur mbahet shorti i Ligës së Kampionëve për çerekfinalet, në Nyon të Zvicrës. Tetë klubet më të mira të kontinentit do të luftojnë për kualifikimin në gjysmëfinale të garës më prestigjioze evropiane, panteonit të futbollit, Ligës së Kampionëve.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Procedura

Disa prej pikave kyçe për shortin:

· Shorti është pa vazo. Nuk ka ekip të ranguar më lartë se sa ndonjë ekip tjetër.

· Shorti është i lirë. Në shortet për rrethet e kaluara të Ligës së Kampionëve, ekipeve nga grupi i njëjtë apo shteti i njëjtë u është ndaluar të takohen. Në këtë rreth ata mund të takohen pa ndonjë problem.

· Do të vendoset pjesa e mbetur e garës. Me të zbuluar çiftet e çerekfinaleve, gjysmëfinalet dhe vet finalja do të ‘hartohet’ nga shorti i të premtës. Si pasojë e kësaj, ekipet do të dinë paraprakisht se me cilat ekipet mund të takohen para se ta ngrisin trofeun në finalen e Wembleyt.

Ekipet

76 klube nga 52 vende e filluan Ligën e Kampionëve në qershor të vitit 2010, ndërsa tani zbulojmë tetë ekipet më të mira.

Prej këtyre ekipeve, tre janë nga Kampionati Anglez, Spanja përfaqësohet nga ‘dyshja e madhe’, ndërsa Italia ka në çerekfinale kampionin aktual Inter. Gjermania dhe Ukraina kanë po ashtu përfaqësuesit e tyre në këtë rreth.

Njoftohuni me pretendentët kryesorë për titullin e më të mirit:



Barcelona


Më të mirët e botës, më të mirët e të gjitha kohërave, favoritët absolutë – është thënë shumë për këtë Barcelonë e cila është shfaqur me klas të jashtëzakonshëm në të dy ndeshjet ndaj Arsenalit. Së fundmi janë paraqitur disa zëra të cilët pretendojnë se janë të rrezikshëm për Blaugranët – a mund vërtet të ndalen ata?

Schalke


Përkundër faktit se po vuan shumë në Bundesliga, Schalke mbetet në garën më prestigjioze evropiane pas fitores bindëse ndaj Valencias. Trajneri Felix Magath është larguar në kushte të jashtëzakonshme, ndërsa mbetet të shihet nëse skuadra nga Gelsenkirchen do të jetë aq eksplozive edhe nën trajnerin e ri Ralf Rangnick.

Shakhtar


Shakhtar shokoi Arsenalin në fazën grupore dhe më pas e dogji Romën. Ukrainasit vërtet shkatërruan kundërshtarët e tyre deri në këtë fazë dhe arritën për herë të parë në histori të klubit në çerekfinale. Duke fluturuar në shtëpi me 70 ndeshjet e fundit pa humbje si ogur të mirë, minatorët e Donetskut krenarë nuk pritet të kenë frikë nga askush.

Tottenham


Ndoshta një prej befasive më të mëdha deri tani, me Spursat që kanë shfaqur nivelin e tyre të rrezikshmërisë ndaj gjigantit të Ligës së Kampionëve, Milanit. Duke mos harruar dhe paraqitjen fantastike ndaj Interit në fazën grupore, është e qartë se londinezët nuk kanë frikë nga ëndërrimi.

Inter


Në një finale të ripërsëritur në dy ndeshje, Interi ia ka arritur që me një fitore të pa besueshme prej 3-2 ta tejkalojë Bayernin e Munichut, falë golave në terrenin mysafir. Italianët shfaqën shpirt të jashtëzakonshëm ekipor, por ende ngrihen dyshime mbi mbrojtjen e tyre, e cila duhet të përmirësohet nëse vërtet ata synojnë ta mbrojnë titullin.

Chelsea


Chelsea u kualifikua lehtë në fazën grupore dhe ka pasur punë të lehtë me Kopenhagën, duke u shfaqur dominante në të dy ndeshjet. Në Angli, Chelsea nuk është në formë: madje as blerjet e vlefshme 70 milionë funte: Fernando Torres dhe David Luiz nuk kanë lënë mbresa te ‘Carlito’.

Real Madrid


Rekorderi i Ligës së Kampionëve ia ka dalur që më në fund të dalë nga mizeria prej gjysmëdekade mos kualifikim në Evropë. Por, tani tabuja është thyer dhe Reali është në çerekfinale. Jose Mourinho mund ta ketë bërë, apo të mos e ketë bërë fare diferencën, por ai ka lojtarët për të fituar dy herë radhazi Ligën e Kampionëve.

Man Utd


Manchester United ia doli që me një fitore prej 2-1 ta sigurojë kualifikimin në Old Trafford ndaj Marseille. Të pa mposhtur në Evropë, Djajtë e Kuq janë në mes të krizës së lëndimeve, por kanë nivel të shkëlqyer të formës dhe talentit sulmues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Shorti i LK - ekipet dhe rregullat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
»  Mënyrat si mund të mposhten ekipet në El Classico
» Mourinho: Top ekipet angleze kanë pësuar rënie
» Benitez: Pozita e katërt varet edhe nga ekipet tjera
» Shorti i Ligës së Kampionëve
» Shorti i Europa League
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum