www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Shorti i Ligës së Kampionëve Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Shorti i Ligës së Kampionëve Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shorti i Ligës së Kampionëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Joniii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Joniii

Numri i postimeve : 1230
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : As N'tok As N'qiell

Shorti i Ligës së Kampionëve Empty
MesazhTitulli: Shorti i Ligës së Kampionëve   Shorti i Ligës së Kampionëve EmptySat Mar 20, 2010 2:29 am

Shorti i Ligës së Kampionëve i hedhur sot në Nyon të Zvicrës, ka nxjerrë kampionin në fuqi të Evropës, Barcelonën, përballë Arsenalit.


Barcelona, që vitin e kaluar mposhti Manchester United me rezultat 2-0 në finalen e kësaj gare, kishte mposhtur edhe Arsenalin me rezultat 2-1 në finalen e vitit 2006.



Finalisti i vitit të kaluar, Manchester United, po ashtu do të ketë një rival të vështirë përballë, Bayernin e Munichut, të cilin ekip e kishte mposhtur në finalen e vitit 1999 me dy gola të vonshëm.



Kampioni i Serie A, Interi, që eliminoi Chelsean në 1/8 e finales, në çerekfinale të garës evropiane do të ketë një rival shumë më të lehtë, CSKA-në e Moskës. Megjithatë fituesi i kësaj ndeshje do të ketë një kundërshtar shumë më të vështirë në gjysmëfinale, fituesin e sfidës Arsenal – Barcelona.



Në katërshen më të mirë të Evropës me siguri se do të ketë edhe një ekip francez, pasi dy gjigantët e këtij vendi, Lyon dhe Bordeaux, u caktuan përballë njëri-tjetrit. Fituesi i kësaj sfide në gjysmëfinale do të ketë përballë fituesin e sfidës Bayern Munich – Manchester United.



Ndeshjet çerekfinale:



Bordeaux - Lyon
Bayern Munich - Manchester United
Arsenal - Barcelona
Inter - CSKA Moscow



Ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohet më 30 dhe 31 mars, ndërsa ndeshjet e kthimit më 6 dhe 7 prill. Finalja e këtij viti mbahet në Santiago Bernabeu më 22 maj.[You must be registered and logged in to see this link.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.biz
 

Shorti i Ligës së Kampionëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Torres dëshiron trofeun e Ligës së Kampionëve
» Crouch synon finalen e Ligës së Kampionëve
» Villa zgjedh La Ligan para Ligës së Kampionëve
» Arsenali në maje të Ligës Premier
» Shorti i LK - ekipet dhe rregullat
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum