www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kastro Zizo: Jam i zhgenjyer nga femrat shqiptare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kastro Zizo: Jam i zhgenjyer nga femrat shqiptare   Wed Mar 30, 2011 12:49 amAutoironisë së hidhur të “Superstarit” të quajtur Kastro Zizo, nuk i shpëtojnë dot as artistët e tjerë, që vetëndihen të tillë në tregun muzikor shqiptar. Klevis Bega këtë herë ka vendosur të performojë në “Top Fest 8” me një këngë të titulluar “Superstar”, krijimi i tij i parë në ritmet hip hop. Pas një kohe të gjatë në Prishtinë, kantautori 26-vjeçar vendos t’i rikthehet jetës së Tiranës me plane të reja. Hap studion muzikore, nis një program televiziv dhe parandien historinë e re të dashurisë. Në këtë intervistë, ku në lidhje me femrat tregohet maskilist, pohon se edhe pse është ndier i zhgënjyer nga vajzat shqiptare, kjo e vërtetë nuk e ndalon dot t’i dojë shumë ato:
Klevis, konkurrove në “Top Fest 8” me një këngë me titull “Superstar”. Kujt i kushtohet kjo këngë, kush është superstari, apo ata superstarët në vargjet e saj?
Kjo këngë është një lloj autoironie që unë i bëj vetes sime në radhë të parë dhe të gjithë pseudosuperstarëve që janë në qarkullim.
Ka shumë superstarë të këtij lloji në qarkullim, mund të përmendësh emra konkretë?
Të gjithë janë superstarë…(qesh). Pikërisht këtë kam dashur të them, që në Shqipëri askush nuk mund të quhet superstar…
I ke dëgjuar këngët e tjera konkurrente në “Top Fest 8”? Cilin çmim pretendon?
Dua që kënga ime të pëlqehet nga të gjithë dhe sigurisht që e pretendoj një çmim. Do të doja hip-hop-in”, meqë është hera e parë që bëj një këngë të mirëfilltë “hip-hop”.
Tashmë je rikthyer përfundimisht në Tiranë, pas një periudhe pune në Prishtinë. Cilat janë planet e këtij rikthimi?
Po, kam pak ditë që jam rikthyer përfundimisht, le të themi për këto kohë. Së bashku me OG kam hapur studion më të re audio, “EMPIRE RECORDS”, për të rifilluar punën me këngëtarët, si në kohët e vjetra dhe për t’i dhënë e muzikës shqiptare më shumë vlera se antivlera.
Bashkëpunon shumë me këngëtare femra. Ke planifikuar duete të reja?
Kam disa propozime për momentin dhe jam në momente pune për ndonjë prej tyre.
Meqë jemi te bashkëpunimet, është e vërtetë që po punoni për të realizuar një këngë ku do të bëhen bashkë Kastro, Noziy dhe Getoari? Nëse po, mund të na japësh ndonjë detaj?
Këto janë fjalë që qarkullojnë në Tiranë, por nuk mund t’ju them dot asgjë, sepse asgjë nuk është e sigurt. Madje unë u habita kur më erdhi në vesh ky thashethem!
Ktheheni nga një eksperiencë e veçantë pune ne televizionet e Prishtinës. Do të provoni të punoni edhe në televizionet këtu?
Po, patjetër. Madje mund të them se unë ndërkohë po përgatitem të nis dhe një emision timin, që do të transmetohet në një platformë dixhitale. Duke pasur parasysh Kastron që njihni, mund t’ju them se bëhet fjalë për një program shumë argëtues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kastro Zizo: Jam i zhgenjyer nga femrat shqiptare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum