www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Denis Bega, talent qe premton Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Denis Bega, talent qe premton Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Denis Bega, talent qe premton

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 35
Location : Mitrovicë

Denis Bega, talent qe premton Empty
MesazhTitulli: Denis Bega, talent qe premton   Denis Bega, talent qe premton EmptySat Dec 05, 2009 2:36 am

Denis Bega, talent qe premton

14 vjecari Denis Bega nga Ferizaji, është i zgjedhur në mesin e 70 lojtarëve nga e tërë Zvicra për seleksion të mundshëm në ekipën e Zvicrës të moshave më pak se 16 vjet, ndryshe M16.

Denisi, ka lindur në Nyon (kryeqendrën e UEFA-s) me 11.09.1995, nga prindërit Sania dhe Lutfiu, të ardhur nga Ferizaj në Zvicër më 1988 të cilët me rrugë të rregullt sezonale morrën lejeqëndrimin. Denisi ka një vëlla Besnikin dhe një motër të vogël Lorenën.

Prej moshës së tij 6 vjeçare Denisi së bashku me vëllain e tij Besnikin regjistrohen në klubin e fudbollit “Stade Nayonaise” nga Nyoni duke kaluar me sukses të dalluar të gjitha grupmoshat, ose të gjitha kategoritë e grupmoshave të futbollit. Denisi që në hapat e tij të parë dallon pak nga vëllai, dhe me punë dhe disciplinë arrin deri te ekipi i seleksionit të kantonit Vaud, dhe tani është i zgjedhur në mesin e mbi 70 lojtarëve nga e tërë Zvicra për seleksion të mundshëm në ekipën e Zvicrës të moshave më pak se 16 vjet, ndryshe M16.




Të motivuar nga bashkëmoshatarët e tyre që morrën titullin e kampionit botëror në Nigeri të moshave M17, disa lojtarë me origjinë shqiptare janë në ekipe të forta, të zgjedhura, dhe që participojnë në nivel të lartë organizativ, pra shokë të Denisit, siç është Amiri, Omeri, dhe sipas trajnerëve të tyre kuptojmë se në pyetje janë vërtetë talent prej të cilëve pritet shumë, dhe që mund pa mëdyshje të luajnë për cilin do klub në të ardhmen.

Denisit i është ofruar shansi i mirë që të zgjidhet në seleksionin e Zvicrës të grupmoshave 15vjeçare, që tregon se jo rastësisht trajnerët e zgjodhën në mesin e një konkurence të pa kompromis sepse vërtetë është vështirë të bëhet zgjedhja, por sytë e trajnerëve shohin atë që nuk e shohim ne tjerët dhe Denisi është tani më në grupin e më të mirëve për seleksion me plot meritë.

Me shpresë se do të dëgjojmë edhe në të ardhmen për Denisin dhe shokët e tij, për të cilët ndoshta do të bëjmë gjithashtu ndonjë intervistë të shkurtë, ne i dëshirojmë Denisit sukses, dhe arritje sa më të shpejtë deri në majat më të larta të futbollit. Ai futbollin e ka në zemër, kështu u shpreh gjatë bisedës tonë, ndërsa mbështetja e prindit, gjegjësisht babait të tij Lutfiut nuk do të mungon asnjëherë. (nga Alisetar Ramadani, Nyon)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Denis Bega, talent qe premton

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Magjupi Talent :D
» Ronaldo ia premton La Ligan Perezit
» Morati premton transferimin e Mesit
» Fiqiri Luli, “mbreti” i “Albanians Got Talent”
» Mark Marku - një tjetër talent kosovar në Kroaci
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum