www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fakte rreth meshkujve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Fakte rreth meshkujve   Sat Apr 30, 2011 1:47 am

Meshkujt dhe femrat ndryshojnë nga njëri-tjetri në shumë aspekte. Kjo është arsyeja, që ndonjëherë femrat e kanë të vështirë t’i kuptojnë veprimet e tyre.
Kësaj radhe ekspertët i drejtohen vetëm gjinisë femërore dhe ofrojnë fakte shumë interesante rreth meshkujve dhe preferencave të tyre.
Nostalgjik për fëmijërinë
Në çdo mashkull, ‘ndodhet’ një fëmijë. Nëse besoni se ai i juaji nuk e ka këtë veti, vështrojeni atë përderisa bashkë me shokët e tij është duke shikuar futboll ose është duke luajtur diçka dhe nuk do të mund ta gjeni asnjë argument, që do ta justifikonte sjelljen e tyre fëmijërore. Nga ana tjetër, fëmija në brendësi të tyre del në pah edhe kur dëshironi të kujdeseni për ta. Mashkulli kënaqet kur e dashura e tij i përgatit ushqimin e preferuar, vetëm ta disponojë atë në qoftë se ai është i mërzitur. Meshkujt gjatë gjithë jetës mbeten fëmijë.
Preferojnë sfidat
Meshkujt duan emocionin, ata duan të sfidohen. Janë krijuar, që të sillen si gjuetarë dhe e duan këtë rol, kurse femrat shpesh e harrojnë apo e injorojnë këtë fakt. Për të fituar mashkullin, që ju e doni, imponoje në atë mënyrë situatën, që ai të ngas pas jush. Dhe pastaj kur ai do të arrij ta vë krahun e tij rreth jush, bëje të ndjehet se ka fituar diçka shumë të rëndësishme. Edhe nëse keni kaluar kohë të gjatë së bashku, përsëri duhet të vazhdoni ta stimuloni atë, që të ngas vetëm dhe vetëm pas jush, sepse kur ata pushojnë ta bëjnë këtë, do ta humbasin edhe interesimin ndaj jush.
Jo të gjithë tradhtojnë
Dëshira është diçka tjetër, por diçka tjetër është ta bëjë atë që mendon. Meshkujt e duan fantazinë. Në botën e tyre ideale fantazojnë femra të ndryshme. Hulumtimet tregojnë se gjysma e meshkujve do të dorëzoheshin para një femre, në qoftë se do të ishin të sigurt se partnerja e tyre nuk do të dinte asgjë në lidhje me këtë. Ata shpesh bien në situata ku u duhet të luftojnë kundër prirjeve të tyre seksuale, por ka nga ata që ia dalin me sukses.
E duan pornografinë
Para disa muajve u transmetua një informacion se një grup shkencëtarësh përpiqen për të bërë kërkime që ti krahasojnë pikëvështrimet e meshkujve që të paktën një herë në jetën e tyre kanë shikuar pornografi dhe të atyre, që kurrë nuk kanë shikuar. Hulumtimi dështoi edhe para se të fillon. Ata nuk arritën të gjejnë asnjë mashkull, që nuk ka parë asnjëherë në jetën e tij materiale pornografike. Meshkujt që nuk janë në lidhje me ndonjë femër, shikojnë pornografi mesatarisht në një kohëzgjatje prej 40 minutash, nga tri herë në javë, kurse ata, që janë në lidhje mesatarisht 20 minuta, në 1,7 herë në javë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Fidani-Lip
dreqi-ME-PATIKA
dreqi-ME-PATIKA
avatar

Numri i postimeve : 4271
Data regjis. : 04/12/2009
Age : 33
Location : ne toke

MesazhTitulli: Re: Fakte rreth meshkujve   Sun Jan 22, 2012 12:52 am

valla boll tmir jena , ani polnoglafi pse ti Medin ske kqyr a leje leje qy haha:D:D:d

_________________________________________________________________________


Mos lejo qe gjerat e vogla te prishin nje miqesi te madhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Fakte rreth meshkujve   Mon Feb 06, 2012 6:40 pm

Fidani-Lip shkruajti:
valla boll tmir jena , ani polnoglafi pse ti Medin ske kqyr a leje leje qy haha:D:D:d
Tinza kqyrin femrat more hala se msove aa hahuahuauhaa

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fakte rreth meshkujve   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Fakte rreth meshkujve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum