www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
ErroR
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
ErroR

Numri i postimeve : 444
Data regjis. : 03/12/2010
Location : N'Mal

I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri Empty
MesazhTitulli: I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri   I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri EmptySun Aug 14, 2011 7:24 am

I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri 367284859lajmetari367284859

I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri
Shumica e prindërve do të bënin pothuaj gjithçka për të shpëtuar jetën e fëmijëve të tyre. Por, Sonia Ortiz Allen është gjetur në rol të kundërt dhe do të bëjë çmos për t’ia shpëtuar jetën babait të saj 51-vjeçar, Ricahrdit, i cili vuan nga kanceri.

Ajo kishte lexuar në internet se qumështi i nënës mund të jetë i dobishëm për njeriun me kancer dhe tashti Sonia i jep gji babait të saj. Ia nisi me pompë thithëse, por pasi ndjeu dhimbje nga ajo mënyrë, vendosi që ta ushqejë babanë si djalin e saj.

“Nuk ndjehem aspak ndryshe se kur e ushqej djalin tim me gji”, tha Sonia për magazinën britanike Closer. Ajo sqaroi se tragjedia personale e ka shtyrë për diç të tillë. “Jam e vetmja fëmijë.

Në janar të vitit 1999 nënës sime Marias ia diagnostifikuan kancerin në gji dhe në zorrën e trashë. Pas pak më shumës e gjashtë muajsh ajo vdiq.

Vdekja e nënës më afroi me babanë edhe më shumë, kurse më 2005 mjektë zbuluan kancerin e prostatës tek ai. Isha fort e zhgënjyer dhe e gatshme për ta ndihmuar në çdo mënyrë”, tha Sonia, e cila më 2009 mbeti shtatzënë me partnerin e saj Justin Peters.

“Babai ishte i ngazëllyer që po bëhet gjysh. Mirëpo, në atë kohë gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar shumë”.

“Disa muaj para lindjes partneri im Justin më braktisi. Mbetëm bashkë me babanë”.

Në nëntor të 2009 lindi djalin e shëndetshëm, të cilin e pagëzoi me emrin Ricky. Në atë kohë lexoi se qumështi i nënës mund t’iu ndihmojë të sëmurëve nga kanceri.

Gjendja e tij shëndetësore tashti është shumë më e mirë. “Babai ende nuk është shëruar, por ndihet shumë më mirë”, pranoi Sonia për magazinën angleze.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

I jep gji babait për ta shpëtuar nga kanceri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Shumë pak kohë për të shpëtuar Tokën
» Kosovare Hasi: Do ta vazhdoj rrugën e babait
» Korabi: Anulon planet për shkak të babait
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum