www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Acer përgatit netbook me Chrome OS

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Acer përgatit netbook me Chrome OS   Sat Dec 05, 2009 9:31 pm
Kompania Acer do të jetë e para e cila do të ofrojë laptopin me sistemin operativ të Google Chrome OS. Sipas paralajmërimeve, kjo do të duhej të ndodhë dikur në pjesën e dytë të vitit të ardhshëm.
Acer ka qenë edhe kompania e parë e cila pat paraqitur netbookun e parë të bazuar në sistemin operativ Android prandaj edhe mund të pritet të ngutet me sistemin Chrome OS.

Detaje për laptopin e ri për momentin nuk ka, mirëpo kur merret parasysh se është folur që Chrome OS është i dedikuar për instalim në disqet SSD, e jo në ata të fortë, mund të pritet që netbooku me Chrome nga Acer do të ketë pikërisht disk SSD për ruajtjen e të dhënave.

Sa për rikujtim, Chrome OS është sistem operativ i kompanisë Google i cili (tani për tani) është i dedikuar për kompjuterët netbook, që përbëhet nga shfletuesi i internetit Chrome, në të cilin ekzekutohen aplikacionet e uebit. /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Acer përgatit netbook me Chrome OS

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum