www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer   Sun Dec 06, 2009 12:08 am
Rregulli i artë është respekti për partneren, qoftë edhe nëse atë femër e dëshiron vetëm për një aventurë. Shumë meshkuj refuzojnë t’i drejtohen një femre duke menduar se nuk i përshtaten atyre, ndoshta sepse u duket tipi i femrës që nuk reagon ndaj shenjave.

Kur sheh një femër të bukur, të kalojnë në kokë mendime “të pista” dhe pikërisht këtu ndod hesh në rrugën e gabuar dhe mendon: “ta gjuaj”? Por, në qoftë se sheh një reagim të padëshiruar do të thotë se diku ke gabuar! Po si të bësh veprimin e zgjuar? Me pak stërvitje do të mësosh se femrat të cilat dinë se çfarë kërkojnë, “nuk bien pre” asnjëherë e replikave të lehta. Në radhë të parë, mos u nis me një ide të parapërgatitur të tipit: “është bionde, është e lehtë” apo “vishet seksi, pranon menjëherë”. Në qoftë se e ndalon dhe i flet në rrugë, duhet të jesh një “playboy” i vërtetë, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnë rëndësi meshkujve që veprojnë kështu. Në qoftë se je në një lokal, ndihu i lirë të reagosh; ke në anën tënde shumë elementë: muzikën, alkoolin, atmosferën, shoqëruesit, lëvizjet cool të kërcimit etj. Rregulli i artë është respekti për partneren, qoftë edhe nëse atë femër e dëshiron vetëm për një aventurë. Shumë meshkuj refuzojnë t’i drejtohen një femre duke menduar se nuk i përshtaten atyre, ndoshta sepse u duket tipi i femrës që nuk reagon ndaj shenjave. Nëse e dini se cili është “arti” i të propozuarit, mos gënjeni veten, pasi nuk është aspak aq e thjeshtë sa duket.

Shiko cilësitë
Përveçse e di që je një tip fantastik, kjo s’do të thotë që edhe ajo ta dijë këtë gjë. Pjesa më e madhe e femrave i mbajnë “tentakulat mbrojtëse” të ngritura kur tenton t’i “pushtosh” hapësirën e tyre personale. Një gjë krejt normale, në fund të fundit. Me pak humor mund ta rregullosh këtë gjë.

Mos e vër në lojë
Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit është më e rëndësishme, dhe kjo është arma jote! Mos u përpiq t’i marrësh numrin e telefonit që herën e parë… ajo e ka mësuar tashmë që ti po përpiqesh ta zësh të dashur, kështu që zgjidh një mënyrë tjetër; ndryshe nga ajo që po mendon. Përpiqu t’i thuash direkt se çfarë kërkon nga ajo dhe mos ia fut kot, pasi vetëm kështu do ta dehësh me sharmin tënd. Në qoftë se do adoptosh një sjellje të qetë dhe të shprehesh qartë, do t’i lësh asaj të kuptojë që ti ke një personalitet të besueshëm.
Mos krijo plane
Disa njerëz mund të improvizojnë mjaft mirë, por ti ke më shumë shanse të mos jesh një prej tyre. Një plan i mirëdetajuar do të ndihmojë së tepërmi, ndonëse kjo mundësi nuk është më e mira në këtë botë. Megjithatë, përllogaritja që nga shtëpia nuk do të ndihmojë ty me atë çfarë gjen “në treg”, por s’ke çfarë bën…kjo është magjia e joshjes!

Mos u sill pervers
“Perversionet” e vogla janë të lejuara vetëm brenda çiftit. Nëse i flet asaj siç nuk të ka hije, mund të marrësh nga pas edhe një emblemë në të cilën shkruhet: “Ndihmë, jam i virgjër!”. Mos hap gojën si peshku kur shikon gjokset e saj; mos u përpiq ta kapësh prej të ndenjurave dhe mos e fto thjesht vetëm për të bërë seks.

Je arrogant
Ke makinë dhe rroba të shtrenjta, por gjithmonë ja përmend këto sa herë që hap gojën. Ndonëse mund të jesh me një stad material mbi mesataren, mëso të kesh një sjellje të përshtatshme, përpos faktit se je një djalë që di të vishesh dhe të sillesh. Mos harroni! Femrat seksi e dallojnë shumë lehtësisht arrogancën mashkullore. Për aq kohë sa nuk do të besosh se femra të cilën po josh është një objekt material dhe ajo të përket vetëm ty, sjellja jote është në rregull.

Tregohu i shoqërueshëm
Rreziku i të qenit gjithmonë “Mr. Nice Guy” është që mund të bëhesh më shumë armik se sa i dashuri i saj i ardhshëm. Përpiqu të ruash një ekuilibër midis të qenit i shoqërueshëm dhe romantik.

Tregohu i interesuar
Kur i thua që më intereson dhe sheh femra të tjera, është ndoshta zhgënjimi më i madh për atë femër të cilës po përpiqesh me çdo kusht që t’i thuash se e pëlqen së tepërmi. Është e qartë që shanset për t’u dukur serioz bien diku nën nivelin e detit, kështu që të ngelet ty topi që t’i tregosh që nuk është ajo e vërteta.

Degjoje
Është mirë që në këtë kapitull të jesh integruar tashmë në kategorinë klasike të një mashkulli që mbyll gojën dhe dëgjon. Kjo nuk do të nënkuptojë që do ta lësh vetëm atë të drejtojë bisedën, por përfshihuni në një bisedë interesante. Në qoftë se ajo ka diçka për të thënë, tregohu që po interesohesh për të duke e dëgjuar me vëmendje. Ato e vlerësojnë këtë gjë.

Perdor gjuhen e trupit
Mos e mbaj vështrimin përtokë kur ha ose pi diçka; mos bëj veprime të pakontrolluara dhe mos e shty trupin përpara duke vështruar aprovimin apo mosaprovimin e saj të heshtur. Është tepër e rëndësishme të mbash kontaktin vizual. Bëhu i kujdesshëm se çfarë po përpiqet ajo të transmetojë përmes rrugës së trupit.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer   Mon Dec 07, 2009 2:08 am

postim inetresant...veq kujt meja qitt se...jan bosh nkry hahahha:P :P

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Fidani-Lip
dreqi-ME-PATIKA
dreqi-ME-PATIKA
avatar

Numri i postimeve : 4271
Data regjis. : 04/12/2009
Age : 33
Location : ne toke

MesazhTitulli: Re: Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer   Tue Dec 08, 2009 11:59 am

EIIIIIIIIIIIIIII LEJE BRE SE SKA RREGULLA NE DASHURI PO VEQ FORE JAN KETO TERRTA VERRTA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Escobar
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 65
Data regjis. : 04/12/2009

MesazhTitulli: Re: Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer   Tue Dec 08, 2009 11:19 pm

Femrat i gjuan shum leht mjafton te kesh Eurot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer   Tue Dec 08, 2009 11:40 pm

Escobar shkruajti:
Femrat i gjuan shum leht mjafton te kesh Eurot.


Nuk do te thot te gjithaa ti fitosh me Euro
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Escobar
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 65
Data regjis. : 04/12/2009

MesazhTitulli: Re: Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer   Tue Dec 08, 2009 11:50 pm

sweet_melaqja shkruajti:
Escobar shkruajti:
Femrat i gjuan shum leht mjafton te kesh Eurot.


Nuk do te thot te gjithaa ti fitosh me Euro

Pjesen dermuese po pse jo femrat jan materialiste...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Nente rregulla te arta, sesi te “gjuash” nje femer

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum