www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Laptopi i5 nga Asus

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 26
Location : N'puma

MesazhTitulli: Laptopi i5 nga Asus   Sun Jan 03, 2010 9:56 pm

Laptopi i5 nga Asus
Njëra prej zemrave të laptopit të Asus për lojtarë do të jetë procesori Core i5-430M, e tjetra Radeon HD 5730.
Asus po bëhet gati të zbulojë laptopin e vet të ri për lojtarë X77, të pajisur me procesorin Core i5-430M. Kartela grafike do të jetë Radeon HD 5730, e cila me siguri do të shfrytëzojë memorien DDR3 në vend të GDDR5, të cilën e shfrytëzojnë kartelat grafike 5750 e 5770.

Ekrani ka diagonale prej 17.3 inç, rezolucioni është 1600 x 900 piksela, e ndriçimi i prapavijës është i llojit LED. Në të janë edhe katër gigabajt të memories punuese, dy disqe prej 500 gigabajt, dhe konektorët eSATA e HDMI.

Në treg do të duhej të paraqitej kah mesi i muajit të ardhshëm. Tani për tani, çmimi nuk është i njohur, por do të duhej ë sillej rreth 1.000 euro për njësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Laptopi i5 nga Asus

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum