www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Calciopoli, dëshmi të reja mbi fajësinë e Moggit Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Calciopoli, dëshmi të reja mbi fajësinë e Moggit Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Calciopoli, dëshmi të reja mbi fajësinë e Moggit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Joniii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Joniii

Numri i postimeve : 1230
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : As N'tok As N'qiell

Calciopoli, dëshmi të reja mbi fajësinë e Moggit Empty
MesazhTitulli: Calciopoli, dëshmi të reja mbi fajësinë e Moggit   Calciopoli, dëshmi të reja mbi fajësinë e Moggit EmptySun Apr 18, 2010 11:31 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]Në kohën kur po rriten pritjet për seancën e radhës dëgjimore të gjyqit të Calciopolit në Napoli, në shesh kanë dalë dëshmi të reja të cilat e akuzojnë kryekëput Luciano Moggin për krijimin e skandalit.
Bëhet fjalë për disa telefonata të bëra nga Moggi me gjyqtarët dhe dizejnatorin Paolo Bergamo, të cilat po hetohen nga prokurorët Giuseppe Narducci dhe Stefano Capuano. Në telefonata shihet qartë Moggi që detyron një gjyqtar të paraqitet në ndeshjen e Juventusit, edhe pse e ka anuluar sfidën për shkak të një sëmundje.
Nuk ka vonuar deklarata e Moggit, i cili u shpreh: “Kur njerëzit thonë se unë kam biseduar me gjyqtarët, pse nuk gjejnë prova për ta dëshmuar këtë. Unë nuk fola me gjyqtarët. Gjithçka do të marrë fund kur njerëzit do të thonë Moggi nuk ka bërë asgjë”.
“Njerëzit punuan për interesat e klubeve të veta. Askush nuk është i fajshëm këtu. Njerëzit punuan për interesat e klubeve të tyre. Nuk ishte sistem i Juventusit, por të gjithë komunikuan me të gjithë”, deklaroi Moggi.
Buffon nga ana tjetër për Calciopolin shprehet: “Calciopoli është një diskurs që e lëndon futbollin italian dhe sportin në përgjithësi. Krijon tensione që nuk na nevojiten. Vitet kanë kaluar nga ajo dhe unë nuk jam i interesuar. Kushdo që e do Scudetton mund ta fitojë atë”.
Kurse Moratti kundërshtoi: “A jam i frikësuar se do të ma marrin Scudeton e viti 2006? Jo, aspak”.
Seanca e ardhshme dëgjimore e gjykatës së Calciopolit në Napoli mbahet më 20 prill.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.biz
 

Calciopoli, dëshmi të reja mbi fajësinë e Moggit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Calciopoli – pranohen dëshmitë e Moggit
» Calciopoli - Hetimet të zhvillohen gjatë KB
» Calciopoli – Zamparini akuzon Moggin për skandalin
» Rikthehet Calciopoli?
» Calciopoli – zhvillime sensacionale
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum