www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Regjimi i një lëkure të bukur Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Regjimi i një lëkure të bukur Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Regjimi i një lëkure të bukur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
HOPE

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

Regjimi i një lëkure të bukur Empty
MesazhTitulli: Regjimi i një lëkure të bukur   Regjimi i një lëkure të bukur EmptyFri May 28, 2010 9:27 pm

Regjimi i një lëkure të bukur F.0519013001124_m

Ta lëmosh së jashtmi lëkurën, nuk është si të përkujdesesh për të së brendshmi. Rekomandohet regjim i veçantë i të ushqyeri për lloje të ndryshme lëkurash.
Kam lëkurë të thatë
Kremrat nuk mjaftojnë gjithmonë për ta përmirësuar lëkurën e thatë. Hidratimi është mënyra më e mirë, pra të marrësh dhe të ruash ujin nën një shtresë lipidesh. Në këtë moment luajnë rol të rëndësishëm dy acide të yndyrshme: omega 3 dhe 4. Të parët aktivizojnë qarkullimin dhe sigurojnë elasticitetin e venave, ndërsa të dytët e bëjnë lëkurën të papërshkueshme. Ku t’i gjesh? Pikë së pari te peshku i deteve të ftohta (salmoni, trofta, toni, sardelja etj).

Kam lëkurë të yndyrshme
Nëse sekrecioni arrin deri aty sa të shkaktojë akne, mund ta marrësh edhe në formë medikamenti zinkun. Por për të pakësuar shkëlqimin e yndyrshëm në ballë ose në hundë, për shembull, këshillohet një meny e pasur me fruta deti, peshk, mëlçi, biftek, por edhe të verdhë veze. Kujdes: të konsumuara gjatë të njëjtit vakt, soja, misri dhe buka bllokojnë thithjen e zinkut. B6 konsiderohet si një nga vitaminat më interesante për lëkurë të yndyrshme.

Regjimi i një lëkure të bukur Foto-1lemimi

Lëkurë e zbehtë
Nëse keni një lodhje të shoqëruar me rënie flokësh dhe të kujtesës, vështirësi të përqendrimit, thyerje të thonjve... drejtohuni në një laborator për të bërë analizat e gjakut: ndoshta duhet të merrni hekur me kapsula. Përpara se të arrini atje, përpiquni ta përmirësoni shëndetin e lëkurës, duke konsumuar mish të kuq, mëlçi, midhje dhe guaska, bizele të bardha dhe thjerrëza. Evitoni çajin ose kafen gjatë të njëjtit vakt, sepse këto pije pengojnë thithjen e përbërësit hekur.

Kam çehre të zymtë
Për të favorizuar eliminimin e qelizave të vdekura, këshillohet përdorimi i një produkti micro-peelind me acide frutash. Për të kënaqur nevojat me antioksidantë, që janë të shumta te duhanpirësit, rekomandohet një orgji frutash dhe perimesh.

Lëkura ime plaket
Asgjë nuk mund ta ndalë kohën, por duke e rregulluar orën sipas kohës mesdhetare, mund të shpresosh që ta shtysh afatin e rrudhave. Për ta mbajtur veten mirë, përdorni fruta dhe perime, vaj ulliri dhe vezë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Regjimi i një lëkure të bukur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Top 10 keshillat per lekure te bukure
» Karota për lëkurë të thatë dhe të yndyrshme
» Lind me lekure te djegur
» Qeni me lëkurë tigri
» Si te kemi lëkurë të përsosur?
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Moda Dhe Estetika-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum