www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


21-vjecarja ha cdo 15 minuta për të mbijetuar Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


21-vjecarja ha cdo 15 minuta për të mbijetuar Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 21-vjecarja ha cdo 15 minuta për të mbijetuar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 35
Location : Mitrovicë

21-vjecarja ha cdo 15 minuta për të mbijetuar Empty
MesazhTitulli: 21-vjecarja ha cdo 15 minuta për të mbijetuar   21-vjecarja ha cdo 15 minuta për të mbijetuar EmptyFri Jul 02, 2010 10:06 am

21-vjecarja ha cdo 15 minuta për të mbijetuar Thumbnail.php?file=lizzieee_433885688

Lizzie Velasquez është 21 vjec, jeton në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe vuan nga një sëmundje e rrallë, që e detyron të hajë cdo 15 minuta sasi të vogla ushqimi.
Pavarësisht se ha kaq shpesh, trupi i saj nuk merr kurrë peshë të madhe, në fakt ajo ka 0 % yndyrna dhe peshon vetëm 28 kilogramë.

"Kur linda më thonë se kam peshuar 950 gramë", thotë Lizzie. Doktorët që e ndoqën asokohe menduan se ajo nuk mund të mbijetonte, ndërkohë organet e saj u rritën në mënyrë fantastike.

Megjithatë, ajo që hanë mjekët vite më parë është vërtetuar: Lizzie nuk mund të ishte kurrë një vajzë si gjithë të tjerat.

"Do të doja të hyja në një ambient dhe të mos shihesha me aq kuriozitet nga njerëzit", thotë Lizzie, e cila në faqen e saj në Facebook ka vendosur qindra foto, ku shfaqet nëpër festa të ndryshme me miqtë e saj, e veshur me fustane mbrëmjeje.

Sindroma misterioze

Sëmundja prej së cilës vuan Lizzie është diagnostikuar në mënyra kontroverse. Realisht ajo duhet të ushqehet shpesh për të mbijetuar, ndërkohë që nuk merr asnjë gram në trupin e saj. Sëmundja shkakton plakje të përshpejtuar, humbje në peshë dhe shkatërrim të organeve.

"Janë tre persona në botë që kanë këtë sindromë. Mes të cilëve edhe Amanda, 30 vjec e cila është e martuar dhe jeton në Angli", thotë Lizzie.


Optimizmi i 21-vjecares

"Ha cdo gjë me racione të vogla. Patatina, karamele, cokollata, pulë të skuqur, torta, akullorë. Ha vazhdimisht, por nuk marr peshë. Acarohem kur njerëzit më etiketojnë si anoreksike. Pavarësisht kësaj që po më ndodh, unë jam një njeri normal", thotë Lizzie.

Megjithatë ajo është shumë e fortë dhe përballon mrekullisht pengesat që i dalin në jetë. Ajo nuk do të donte të ndryshonte pamjen e saj fizike dhe jetën e saj për asnjë motiv në botë.

"Jetoj një jetë normale dhe përballoj vështirësitë që më dalin përpara me kokën lart", thotë kjo vajzë trupvogël, por me shpirt të madh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

21-vjecarja ha cdo 15 minuta për të mbijetuar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
»  61-vjecarja qe nuk plaket
» 12-vjecarja kerkon martese
»  32-vjecarja vrapon për 238 ditë
» 17 vjeçarja përgatit funeralin e saj
» 21-vjecarja qe nuk i hap syte 3 dite ne jave
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum