www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Nouvelle Vague” sonte mban koncert në Prishtinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: “Nouvelle Vague” sonte mban koncert në Prishtinë   Sat Oct 23, 2010 12:38 amPrishtinë, 22 tetor - Bendi i njohur francez “Nouvelle Vague” sonte në Pallatin e Rinisë në Prishtinë mban një koncert. Bendin francez në Prishtinë e sjellë Organizata SURF, e cila në Prishtinë ka sjellë edhe koncertin e 50 Cent, “Buena Vista” dhe “Morcheeba”.

Mësohet se prania e këtij grupi në Prishtinë, përveç sponsorëve, është ndihmuar edhe nga Ambasada franceze. Milot Hasimja, njeri ndër organizatorët e këtij koncerti, në një prononcim për media ka thënë se ky koncert do të jetë një ngjarje shumë e madhe argëtuese-kulturore, që të pranishmëve do t’u sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme.

“Sjellja e bendeve të njohura në Prishtinë ka për qëllim pasurimin e jetës kulturore në Prishtinë me muzikë kualitative”, është shprehur Petrit Selimi, po ashtu njëri nga organizatorët. Ai tha se edhe koncerti në Prishtinë e bendit “Nouvelle Vague” është në kuadër të një turni të përgjithshëm pas botimit të albumit të fundit që u vlerësua mirë nga kritika dhe njohësit e muzikës.

“Nouvelle Vague” që do të thotë “Vala e re” është një bend eksperimental që bën interpretime të muzikës së vjetër rock, me ngjyra melodike të Bossa Nova dhe New Wave. Albumi i fundit ka pasur producent Depeche Mode dhe ka arritur të shpërthejë kufijtë e Francës me muzikë të veçantë. Në një nga recensionet e fundit mbi bendin, gazeta prestigjioze “Washington Post” e quan bendin “përrallor”.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

“Nouvelle Vague” sonte mban koncert në Prishtinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum