www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


“Nouvelle Vague”, më 22 dhjetor në Prishtinë Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


“Nouvelle Vague”, më 22 dhjetor në Prishtinë Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Nouvelle Vague”, më 22 dhjetor në Prishtinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
Vala

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 33
Location : Kosovë

“Nouvelle Vague”, më 22 dhjetor në Prishtinë Empty
MesazhTitulli: “Nouvelle Vague”, më 22 dhjetor në Prishtinë   “Nouvelle Vague”, më 22 dhjetor në Prishtinë EmptySun Oct 03, 2010 4:54 am

“Nouvelle Vague”, më 22 dhjetor në Prishtinë 252235645_631d421f64


Në muajt në vazhdim pritet të ketë evenimente kulturore të mëdha në Kosovë, premtojnë organizatorët e koncertit të bendit francez "Nouvelle Vague".

Njëri nga organizatorët, Petrit Selimi ka thënë të shtunën se kjo verë ka qenë e shënuar me disa ngjarje kulturore, por ato prapë se prapë kanë qenë të pakta.

“Reaksionet e publikut kanë qenë aq të mira, që ka pas thirrje kërkesa që me të vërtet në Kosovë me popullatën më të re në Evropë është e pamundur që ka aq pak evenimente muzikore të mëdha”, ka thënë Selimi.

Këta organizatorë kohë më parë kanë sjellë në Prishtinë grupin anglez “Morcheeba” dhe duke u nisur prej kësaj që ka pas efekt sjellja e këtij grupi ka vazhduar me sjelljen e grupeve tjera.

Ata kanë nisur një iniciativë me emrin “Surf”, një seri prej tri koncerteve të ardhshme me yjet e mëdha të muzikës botërore.

“Koncerti i parë do të mbahet më 22 dhjetor nga bendi francez “Nouvelle Vague”. Albumi i tyre ka dalë këtë muaj. Ata tash janë në turne globale me ndihmën e ambasadës franceze. Ne po e iniciojmë këtë për të pasuruar jetën muzikore të Prishtinës”, ka theksuar ai.

Bendi “Nouvelle Vague” do të performojë këngët e tre albumeve, sidomos të albumit të fundit që është shumë i suksesshëm. Bendi përbëhet prej 9 anëtarëve.

Koncerti do të mbahet në sallën e sporteve “Pallati i Rinisë” që llogaritet se ka kapacitet prej 3 mijë deri 3500 persona. Bileta për këtë koncert do të kushtojë 7 euro./S.Shkodra/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ptkonline.com
 

“Nouvelle Vague”, më 22 dhjetor në Prishtinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Tatangelo e D’Alesio, dasme ne dhjetor
» Rihanna, me 8 dhjetor në Tiranë?
» Në dhjetor albumi i Winehouse
» Në dhjetor albumi i Winehouse
» Nicole Richie martohet ne dhjetor
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum