www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pas Raportit të progresit, reagon edhe UGK

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Pas Raportit të progresit, reagon edhe UGK    Fri Nov 05, 2010 9:56 pm

Prishtinë, 5 nëntor - Unioni i Gazetarëve të Kosovës (UGK), është teje i shqetësuar me gjendjen e lirisë së shprehjes në Kosovës, gjegjësisht pas publikimit të Raportit më të ri të Progresit të Komisionit Evropian që ka të bëjë me lirinë e mediave në Kosovë

Kjo gjendje e mediave është e pa tolerueshme dhe duhet të intensifikohen përpjekjet për ngritjen e lirisë së shprehjen dhe përmirësimin e lirisë së veprimit të gazetarëve, në mënyrë që Kosova të shënoj progres në raportet e ardhshme.
Unioni i Gazetarëve të Kosovës (UGK), ka ngritur vazhdimisht zërin për gjendjen e vështirë në të cilën po kalojnë mediat, ndërkaq ka bërë kërkesë dhe përsëri kërkon që të ndërmerren hapa të menjëhershëm nga institucionet vendore dhe ndërkombëtare për përmirësimin e kësaj gjendjeje.
Kohëve të fundit janë shtuar presionet mbi mediat, por nuk kanë munguar as kërcënimet ndaj ekipeve të mediave dhe gazetarëve. Prandaj UGK, i ka bërë thirrje institucioneve kompetente dhe përsërit thirrjen që njerëzit që kanë penguar dhe e pengojnë fjalën e lirë të vihen para drejtësisë dhe të
marrin dënimin e merituar.

UGK, konsideron se liria e shprehjes është njëri ndër kriteret për anëtarësimin e vendit tonë në strukturat euroatlantike, prandaj duke pas parasysh këtë, UGK bënë thirrje për plotësimin e këtij standardi.

Unioni i Gazetarëve të Kosovës (UGK), iu bënë thirrje kolegëve gazetarë që për asnjë moment të mos lejojnë që t’i nënshtrohen presioneve politike, mirëpo në vazhdimësi ta ngrehin zërin për lirinë dhe mundësinë e veprimit të tyre.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Pas Raportit të progresit, reagon edhe UGK

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum