www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Adelina: Është vështirë të mbijetosh me muzikë  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Adelina: Është vështirë të mbijetosh me muzikë  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Adelina: Është vështirë të mbijetosh me muzikë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Adelina: Është vështirë të mbijetosh me muzikë  Empty
MesazhTitulli: Adelina: Është vështirë të mbijetosh me muzikë    Adelina: Është vështirë të mbijetosh me muzikë  EmptyThu Nov 18, 2010 12:48 am

Adelina Thaqi gjatë një prononcimi për Telegrafi.com thotë se për artistët kosovar nuk është aspak lehtë të mbijetojnë vetëm me anë të muzikës.
“Kur flasim për muzikë, duhet pyesim se për cilën muzikë është fjala se a mund të mbijetosh. Nëse flasim për muzikë me nivel, unë them se nuk është lehtë. Kjo për shkak se kur fillon t’i klasifikosh mbrëmjet dhe nivelin, del një numër i vogël i angazhimeve”, thotë Adelina.

“Por mendoj që nuk është gjë e keqe kjo, sepse kështu mund të ndërrojmë pak a shumë tregun dhe natyrisht tregun e zi, dhe mbrëmjet e tilla që janë të shumta tash, me kohë mbesin për një numër të publikut. Ndërsa, si në gjithë botën që janë të ndara në nivele, dhe do të vijë në shprehje dhe do paguhet shumë më shumë niveli. Por njëherë për njëherë është ashtu kështu”, ka pohuar më tej këngëtarja.

Adelina po ashtu ka folur edhe për atë se sa është e kënaqur me suksesin që ajo ka arritur deri tash. “Tani suksesi s’ka fund, por e rëndësishmja e gjithë punës që bën dhe mundi i saj është se a e ke arritur pak a shumë atë që e ke pasur synim deri diku, ngase nuk është e lehtë. Unë mendoj që kam arritur goxha suksese të mira dhe stabile, që mendoj të më shërbejnë në të ardhmen e punës time. Kjo ka rëndësi shumë”, ka përfunduar Adelina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Adelina: Është vështirë të mbijetosh me muzikë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Adelina Ismajli me muzike te vjedhur
» Marcelo: Është vështirë të ndalësh Llorenten
» Gaxha: Nuk bëj muzikë komerciale
» Elton John: Sot nuk ka muzike te bukur pop
» Gwineth Paltrow kalon ne muzike
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum