www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Cifti me i gjate ne bote Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Cifti me i gjate ne bote Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cifti me i gjate ne bote

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Cifti me i gjate ne bote Empty
MesazhTitulli: Cifti me i gjate ne bote   Cifti me i gjate ne bote EmptyThu Dec 09, 2010 10:53 pm

Cifti me i gjate ne bote Eeeeeeeeeeeeeeeeeev
Shitësja e patundshmërive Laurie (46 vjeçe) dhe zyrtari i një firme telefonike Wayne Hallquist (56 vjeç) nga Stocktoni i Kalifornisë së bashku janë të gjatë më shumë se katër metra.

Kjo është arsyeja që libri i rekordeve ‘Guinness’ i shpalli ata si çiftin më të gjatë në botë.

Laurie Hallquiest është e gjatë 1.98 centimetra, ndërsa bashkëshorti i saj është 10 centimetra më e gjatë se ajo.

Laurie dhe Wayne janë njohur para shtatë vitesh në një klub të kishës për beqarë. Laurie hyri brenda në lokal dhe pasi e panë të pranishmit, të gjithë kthyen kokën nga Wayne i cili gjendej në anën tjetër të dhomës. “Për mua ajo ishte dashuri në shikim të parë”, thotë Wayne Hallquist.

Hallquistët nuk kishin aplikuar në librin e rekordeve ‘Guinness’, pasi i dekurajonte fakti se në shekullin e XIX kishte jetuar një çift i martuar, ku burri dhe gruaja së bashku ishin më të gjatë se 2.13 centimetra secili. Por kur kuptuan se ekziston edhe një kategori për çiftet e gjalla, menjëherë thirrën zyrtarët e ‘Guinnessit’. Cifti Hallquist mposhti ish kampionët Keisha dhe Wilco van Kleef-Bolton për vetëm dy centimetra.



Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cifti me i gjate ne bote

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Çifti më i gjatë në botë
» Çifti Blair u martua 100 herë
» Cifti qe martohet cdo 2 dite
» Çifti martohet në shoqërinë e peshkaqenëve
» SHBA: Çifti i paftuar hyri në Shtëpinë e Bardhë
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum