www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shqiptarët të paqartë për bashkimin Shqipëri-Kosovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Shqiptarët të paqartë për bashkimin Shqipëri-Kosovë    Fri Dec 10, 2010 5:30 am


Tiranë, 9 dhjetor - Një numër i vogël i shqiptarëve mendojnë se është pozitiv bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, ndërsa shumica janë deklaruar se po të organizohej një referendum do të votonin për bashkim, bën të ditur sot “Shekulli”
Në sondazhin e realizuar nga Institutit Studimeve Ndërkombëtare për Shqipërinë, 37 për qind e të anketuarve mendojnë se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk është as pozitiv dhe as negativ, 35 për qind mendojnë se ai është negativ dhe vetëm nëntë për qind mendojnë se është pozitiv.

Ndërsa 35 për qind mendojnë se mundësia e bashkimit Shqipëri-Kosovë është e paktë, 18 për qind mendojnë se ka një mundësi mesatare, ndërsa vetëm nëntë për qind mendojnë se është plotësisht e mundshme.

Nëse do të ndodhte organizimi i një referendumi për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën pro janë 39 për qind e të anketuarve, kundër 23 për qind, abstenim 21 për qind dhe nuk do të merrnin pjesë 18 për qind e të anketuarve.

Sipas sondazhit, Serbia dhe Greqia janë kërcënim për Shqipërinë. Shumica e të anketuarve - 44 për qind, mendojnë se Italia ka pasur më shumë influencë te qeveritë shqiptare pas vitit 1991, më pas vjen Greqia më 35 për qind, SHBA-të me 12 për qind dhe Serbia me nëntë për qind. Kjo e fundit paraqet për 51,6 për qind të të anketuarve kërcënimin më të madh për Shqipërinë, pasuar nga Greqia me 47,9 për qind, ndërsa Italia nuk paraqet asnjë kërcënim.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Shqiptarët të paqartë për bashkimin Shqipëri-Kosovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum