www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Blerësit nuk i duan televizorët tredimensional

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Blerësit nuk i duan televizorët tredimensional    Sun Dec 26, 2010 5:28 am

humica e blerësve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë ende nuk planifikojnë të blejnë televizorë me mundësi të paraqitjes së pamjes tredimensionale (3D).

Sipas hulumtimit të kompanisë Nielsen, shumica e blerësve në SHBA dhe Kanada jo që nuk janë të interesuar për blerjen e 3D HDTV-ve, por nuk i duan ata fare. Nga të anketuarit, 59% kanë thënë se vitin e ardhshëm “sigurisht nuk do të blejnë” televizor HD me paraqitje tredimensionale të pamjes.Gjithsej gjashtë për qind e të anketuarve kanë thënë se me gjasë do të blejnë një televizor të tillë, derisa një e treta e të anketuarve ende janë të pavendosur. Dy për qind tanimë kanë 3D televizor. Në Evropë pranueshmëria e teknologjisë 3D në televizorë është pak më e lartë. Kështu, 45 për qind e të anketuarve janë deklaruar se nuk do të blejnë 3D TV, derisa 15 për qind planifikojnë që ta bëjnë këtë gjë gjatë vitit të ardhshëm.

Nga përmbajtjet të cilat ata do të dëshironin të shohin në 3D, pjesa më e madhe e të anketuarve kanë zgjedhur sportin, e më pas filmat dokumentarë mbi natyrën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Blerësit nuk i duan televizorët tredimensional

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum