www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja ku e ka vjedhur Çani emisionin “Zonë e Lirë”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Ja ku e ka vjedhur Çani emisionin “Zonë e Lirë”    Sat Mar 19, 2011 3:23 am

Kopjet dhe vjedhjet e ideve nga yjet shqiptare tash nuk janë të kufizuara vetëm në skenën muzikore, por ato po zgjerohen edhe në atë të fushës televizive.

Shou emisioni “Zonë e Lirë”, që jepet çdo të premte në valët e Vizion Plus (më herët në valët e Televizionit Klan), ka një format krejtësisht të vjedhur.

Telegrafi.com ka hulumtuar për të gjetur një emision krejtësisht të njëjtë me atë që drejton shoumeni shqiptar Arjan Çani.

Emisioni në fjalë emetohet në gjuhën frënge në televizion “Francez 2” që nga viti 1998 dhe titullohet “Tout le monde en parle” (“E gjithë bota flet”). Deri në vitin 2006 emisioni ishte drejtuar nga prezantuesi i famshëm francez Thierry Ardisson, i cili, bazuar në mënyrën e të shtruarit të pyetjeve dhe gjestet e tij duket se ka qenë inspirimi kryesor për Arjan Çanin. Madje ky i fundit edhe vishet ngjashëm me shoumenin francez.

Për më tepër, emisioni francez ka të njëjtën pamje skene, me prezantuesin që qëndron në krye të një tavoline rreth të cilës mblidhen mysafirët. Edhe publiku ka të njëjtën renditje dhe krijon një atmosferë “të zjarrtë”, ngjashëm si ai shqiptar.

Se Çani mund të ketë ‘kërkuar’ për të vjedhur nga mediat franceze (dhe mbase jo në ato angleze dhe amerikane, që supozohet se janë më të avancuara), aludon edhe fakti se ai e flet për mrekulli gjuhën frënge dhe aspak gjuhën angleze.

Derisa Arjan Çani është goxha i famshëm në Shqipëri, ai nuk është aq i pëlqyer në Kosovë dhe Maqedoni për shkak të deklaratave pro-greke, kur kishte thënë se ndjehet më shumë grek se shqiptar.

“Unë kam nënën greke dhe deri në moshën pesëvjeçare më ka rritur gjyshja ime nga nëna, ndërsa gjuha e parë që kam mësuar ka qenë greqishtja. Më shumë se gjysma ime është greke”, ishte shprehur dy vite më parë Çani.

“Zonë e Lirë” (video):“Tout le monde en parle” (video):Në vazhdim shijoni ca muzikë dhe balerinat e emisionit italian “Striscia la Notizia”, që ka qenë inspirim për një emision tjetër shqiptar, “Fiks Fare” që emetohet në Top Channel.

“Striscia la Notizia” (video):

Në vazhdim shijoni ca muzikë dhe balerinat e emisionit italian “Striscia la Notizia”, që ka qenë inspirim për një emision tjetër shqiptar, “Fiks Fare” që emetohet në Top Channel.

“Striscia la Notizia” (video):


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Ja ku e ka vjedhur Çani emisionin “Zonë e Lirë”    Mon Mar 21, 2011 8:50 pm

weeee copy pastee

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Ja ku e ka vjedhur Çani emisionin “Zonë e Lirë”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum