www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Në mesin e 25 më të zgjuarve edhe Hillary Clinton Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Në mesin e 25 më të zgjuarve edhe Hillary Clinton Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në mesin e 25 më të zgjuarve edhe Hillary Clinton

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
3li
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
3li

Numri i postimeve : 403
Data regjis. : 25/11/2009
Location : Knej Parii Dika

Në mesin e 25 më të zgjuarve edhe Hillary Clinton Empty
MesazhTitulli: Në mesin e 25 më të zgjuarve edhe Hillary Clinton   Në mesin e 25 më të zgjuarve edhe Hillary Clinton EmptyFri Dec 04, 2009 6:15 am

Në mesin e 25 më të zgjuarve edhe Hillary Clinton 02-hillary3



25 personat më inteligjentë të dhjetëveçarit janë futur në një klasifikim të publikuar në 'The Daily Beast' të anglo-amerikanes Tina Brown.
Zonja në fjalë ka mbledhur një grup prej 40 ekspertësh, mes të cilëve edhe presidentin e Harvardit, Drew Faust dhe atë të Yalit, Rick Levin; manjatet e medias David Geffen e Mort Zuckerman, gazetaret konservatorë Christopher Buckley e Peggy Noonan, duke iu kërkuar atyre që të nominojnë gjenitë e dekadës së fundit.
Por mund të thuhet se kjo listë është shumë amerikane. 19 prej gjenive janë qytetarë të SHBA-së, si Steve Jobs e Hillary Clinton, gjenerali David Petraeus, krijuesi i video-lojërave Will Wright dhe themeluesit e Google, Larry Page e Sergey Brin.
Mes 'esktrakomunitarëve' është një egjiptian, Ayman al-Zawahiri; një irianian Nouriel Roubini, docent në ekonomi; një indian Manmohan Singh, president; një bengalez, Muhammad Yunus, themelues i Grameen Bank; një ganez, Kwame Anthony Appiah, profesor filozofie dhe një australiane, Elizabeth Blackburn, docente biologjie dhe fituese e çmimit Nobel për mjekësi në vitin 2009.
Evropianët në këtë liste mungojnë, ndërsa në listën prej 25 personash ndodhen vetëm 5 femra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Në mesin e 25 më të zgjuarve edhe Hillary Clinton

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Edhe Juventusi Edhe Milani Ne Garë Per Nanin
» Alienët janë në mesin tonë
» Miku i panjohur në mesin e Motrës sime..
» Aurela Gaçe në mesin e favoriteve në Eurovzion?
» Zonja Clinton ne Kosovë
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum