www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Guardiola: Reali favorit në El Clasico  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Guardiola: Reali favorit në El Clasico  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Guardiola: Reali favorit në El Clasico

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Guardiola: Reali favorit në El Clasico  Empty
MesazhTitulli: Guardiola: Reali favorit në El Clasico    Guardiola: Reali favorit në El Clasico  EmptySat Apr 16, 2011 10:36 pm

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, beson se Real Madridi do të hyjë si favorit në ndeshjen El Clasico që zhvillohet në Bernabeu me fillim nga ora 22:00.

“Unë gjithmonë kam pasur respekt për Realin. Ky Real është më i miri se ai ndaj të cilit kemi luajtur më parë. Ata hyjnë në këtë ndeshje si favoritë. Nëse humbasim në Bernabeu, kemi rrugë të gjatë para vetes, por duhet të fitojmë në Bernabeu nëse e duam titullin”.

Guardiola shfaqi respekt për ekipin e Realit, përderisa ua tërhoqi vërejtjen lojtarëve të tij që të jenë të kujdesshëm.

“Lojtarët e Realit godasin më shumë, kërcejnë më shumë dhe janë më të shpejtë dhe më të fuqishëm se lojtarët tanë. Unë nuk kam parë ende ekip që luan në hapësira të tilla – ata me tri prekje shënuan gol. Ne duhet ta largojmë topin nga Victor Valdesi për të krijuar një mundësi, kurse atyre u duhen vetëm tri sekonda”, theksoi tekniku katalanas.

I pyetur për atë se si e sheh faktin që homologu i tij, Jose Mourinho ka vendosur që të mos flasë në konferencën për shtyp, Guardiola u shpreh: “Gjithë ajo që them do të krahasohet me atë që tha zotri Mourinho, të gjithë bëjnë atë që duan në klubin e tyre, nuk është hera e parë që ndodh një gjë e tillë”.

“Ai di si të luajë në mënyra të ndryshme, ai e bëri këtë edhe me Interin, një stil në ndeshjen e parë dhe një tjetër në ndeshjen kthyese. Ai është shumë i shkathtë në ndërrimin taktik të ekipit të tij”, përfundoi Guardiola.

Barcelona dhe Real Madridi do të përballen edhe tri herë pas të shtunës – më 20 prill, 27 prill dhe 3 maj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Guardiola: Reali favorit në El Clasico

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Guardiola: Ne i angazhojmë të rinjtë, Reali jo
» Guardiola: Reali mund të jetë i pandalshëm
» Mourinho: Nuk ka favorit në finale
» Parashikim: El Clásico IV
» Një ‘el Clasico’ në gjysmëfinale
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum