www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tabletët me Windows 8 në verë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Tabletët me Windows 8 në verë   Wed Oct 19, 2011 6:24 pm

Nëse mund ti besojmë shkrimit në Digitimes, prodhuesit udhëheqës të kompjuterëve, në mes të cilëve edhe HP dhe Dell, së shpejti planifikojnë ti përvjelin mëngët dhe të futen në prodhimin e tabletëve me Windows 8. Modelet e rinj në treg pritet të paraqiten gjatë çerekut të tretë të vitit të ardhshëm.
Paraqitja e Kindle Fire të Amazonit nisi një luftë me çmime në mes të prodhuesve të tabletëve me Android, e ca prej tyre po e kërkojnë alternativën në platformat e reja. Gjithashtu, sipas pohimeve të njëjtë, Dell dhe Lenovo do të përqendrohen në prodhimin e pajisjeve tablet për afarizëm. Dell, siç ka paralajmëruar edhe vet kompania, ofertën e vet do ta bazoj në Windows 8, derisa Lenovo, Acer dhe Asus do të vazhdojnë të përdorin edhe Androidin.

Sipas pohimeve kinse të besueshme, të cilat ishin në dispozicion prej më herët, Microsoft RTM versionin e Windows 8 do të mund ta kishte në dispozicion qysh në prillin e vitit të ardhshëm. /Telegrafi/


_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Tabletët me Windows 8 në verë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum