www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Avatar”, filmi më i shtrenjtë në histori

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
3li
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
avatar

Numri i postimeve : 403
Data regjis. : 25/11/2009
Location : Knej Parii Dika

MesazhTitulli: “Avatar”, filmi më i shtrenjtë në histori   Wed Dec 09, 2009 6:13 am

“Avatar”, filmi më i shtrenjtë në histori 


Qindra milionë dollarë për një film 3-dimensional. Shuma marramendëse prej 300 milionë dollarësh është shpenzuar për filmin “Avatar” qe theu të gjitha rekordet e mëparshme.
Lajmin e bën të ditur kompania “Fox Features”. Në një intervistë dhënë për CNN, bashkëpronari i Fox Filmed Entertainment, James Gianopulos tha se ky është filmi më i veçantë i krijuar ndonjëherë dhe paratë për të janë shpenzuar në mënyrën e duhur. Deri tani, rekordin e filmit më të shtrenjtë e mbante “Piratet e Karaibeve në fund të botës” me diçka më pak se 300 milionë, ndërsa “Titanic” ndodhet më poshtë në renditje me 200 milionë.
Ky është një revolucion për botën e filmit, pasi James Cameron ka realizuar një film që sipas Gianopulos, do ngelet në kujtesën e disa dekadave. “Ai kishte vite që mendonte te realizonte këtë ide dhe po priste vetem mundësinë teknologjike për ta bere këtë”, shtoi Gianopulos per CNN. Në këtë film, ngjarjet zhvillohen në planetin Pandora ku protagonistë janë qeniet njerëzore.
 

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

“Avatar”, filmi më i shtrenjtë në histori

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum