www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Një gigaherc në telefon të mençur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Një gigaherc në telefon të mençur   Sat Oct 03, 2009 6:57 amProdhuesi i njohur i telefonave të mençur (smartphones) HTC ka përgatitur një pajisje e cila tregun do ta kënaqte me performansa të larta, e testet e para edhe e dëshmojnë këtë gjë.
Karakteristikat kryesore të telefonit të mençur Leo të kompanisë HTC janë procesori i fuqishëm qendror dhe ekrani i madh. Në të është integruar procesori Snapdragon me takt punues prej 1 GHz. Matjet e para të performansave dëshmojnë se Leo do të jetë tri herë më i shpejt sesa telefoni i mençur TouchHD po ashtu i HTC-së, gjersa 18 herë më i shpejtë në zbatimin e aplikacioneve tredimensionale.

Leo është i bazuar në sistemin operativ Windows Mobile 6.5, e HTC do ta maskojë me paraqitjen e vet tredimensionale TouchFlo në mënyrë që të udhëhiqet me lehtë me pajisjen me anë të gishtave.

Ekrani i Leos ka diagonale prej 4.3 inç (12.5 centimetra) dhe rezolucion prej 800 x 480 pikselash, që pajisjen e bën diç më të madhe sesa konkurrentët.

Leo do të duhej të del në shitje në tregun evropian gjatë muajit tetor. Parashihet se çmimi i tij do të jetë rreth 600 euro.

www.htc.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Një gigaherc në telefon të mençur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum