www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Sekrete të vogla bukurie Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Sekrete të vogla bukurie Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sekrete të vogla bukurie

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Era..
Forum Legend
Forum Legend
Era..

Numri i postimeve : 1263
Data regjis. : 25/12/2009

Sekrete të vogla bukurie Empty
MesazhTitulli: Sekrete të vogla bukurie   Sekrete të vogla bukurie EmptyFri Jan 01, 2010 12:22 am

Sekrete të vogla bukurie


Qumësht pastrues për lekurën të yndyrshme


Shtrydhni një grejpfrut dhe e përziejni lëngun e tij me një gotë qumështi të ftohtë. Ruajeni në frigorifer dhe përdoreni për të pastruar fytyrën para gjumit. Njomni një cope pambuku të pastër dhe kaloni me të gjithë fytyrën. Shpërlajeni me ujë të vakët dhe fshijeni fytyrën me pecetë të pastër.


Ujë trëndafili për sy të ënjtur


Zieni 1 litër ujë dhe pasi ta hiqni nga zjarri hidheni në të 20 petale trëndafili. Lëreni rreth 30 minuta, më pas kullojini. Lëreni ujin e trëndafilit të ftohet pak dhe bëni me të kompresa në sy.


Maskë me patate për rrathët e zinj të syve


Pastroni një patate dh eprijeni në feta shumë të holla. Shtrojeni fetat në sy dhe leni rreth 10 minuta. Më pas hiqeni dhe shpërlani fytyrën .


Tonifikues për flokë të dobët


Në një tas të vogël rrihni 1 kokërr vezë dhe ½ filxhani çaji me kos. Masazhoni me këtë maskë flokët tuaj. Lëreni tonifikuesin në flokë rreth 10 minuta. Më pas shpërlajeni.


Zbutës për flokët e thatë


Në një enë përzieni 2 kokrra vezë të rrahura me 1 lugë vaj ulliri, 1 lugë glicerinë dhe pak uthull. Kalojeni këtë maskë në flokët dhe lëreni rreth 15 minuta. Në vazhdim lajeni .


Krem pastrues për fytyrën


Nevojiten:
¼ kastravec(me lëkurë të prerë hollë ), 1/8 patate (me lëkurë të prerë hollë), 1 lugë sodë buke, 1 kokërr vezë, ¼ filxhan kos.

Përgatitja:
Hidhni në makineri grirëse otaten dhe kastravecin. Shtoni sodën dhe vezën dhe vazhdoni përzierjen. Hidhni kosin. Nëse keni lëkurë të yndyrshme, shtoni 2 lugë kafeje lëng limoni. Kremi ruhet ne frigorifer për 2 ditë. Shtrojeni në një pambuk ose pecetë të pastër dhe pastroni me të fytyrën. Më pas hiqeni dhe shpërlajeni fytyrën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Era..
Forum Legend
Forum Legend
Era..

Numri i postimeve : 1263
Data regjis. : 25/12/2009

Sekrete të vogla bukurie Empty
MesazhTitulli: Re: Sekrete të vogla bukurie   Sekrete të vogla bukurie EmptyFri Jan 01, 2010 12:23 am

Maskë me mjaltë dhe vaj ulliri...

Kjo maskë është shumë e favorshme për flokë të ashpër dhe të thatë
Hidhni 3 lugë vaj ulliri dhe 2 lugë mjaltë në një enë, përziejini për një kohë të gjatë. Më pas përhapeni këtë masë kudo në flokë,sidomos në majën e flokëve. Mbështillini flokët me qeskë plastmase ose me një kapuç dushi dhe lërini për rreth 15 min. Pastaj shpërlajini me ujë të ftohtë dhe lajini me shampon që është posaçërisht për këtë tip floku.
Kjo maskë, pas aplikimit të saj prej më shumë se 4 herë do fillojë të japë rezultate të dukshme.


Si ta tonifikoni ngjyrën natyrale të flokëve tuaj
Në një tigan zieni ngadalë për 20 min 1 litër ujë me 2 lugë erëza çfarëdo të thata. Lëreni lëngun të ftohet dhe më pas kullojeni. Lagini mirë flokët me këtë lëng disa herë. Në vazhdim, fshijini flokët me një peshqir, duke i lënë të thahen në mënyrë natyrale, pa përdorur tharëse.


Maskë me banane dhe vaj bajamesh

Përzieni dy pika vaji eterik bajamesh me një banane të shtypur si pure. Vendoseni këtë maskë në flokë, kryesisht te rrënjët, dhe lëreni të veprojë për 15 minuta. Më pas shpëlajeni kokën me ujë të ftohtë dhe në fund lajeni me shampon që ju përdorni zakonisht. Nuk rekomandohet të përdoret maska e gatshme që ju aplikoni vazhdimisht. Realizoni këtë maskë për dy muaj dhe ju do të vini re që floku juaj është më i shndritshëm.


Kundër flokëve me zbokth
Gjatë tharjes së flokëve me tharës, duhet ta mbani atë, të paktën 15 cm larg kokës. Preferohet që të jetë i graduar në gradën mesatare. Megjithatë, më e këshillueshme është që t’i lini flokët të thahen vetë.
Nëse keni problem zbokthi dhe lyeni flokët, duhet t’i lyeni sa më rrallë që të mundeni. Për krehjen e flokëve përdorni krehër ose furçë me majë të butë, në mënyrë që të mos e irritoni lëkurën. Gjatë larjes,masazhojeni kokën me majat e gishtave, dhe jo me thonj. Këshillohet për këtë tip flokësh shampo me pH neutral.


Pastrues për flokët e yndyrshëm

Përzieni dy lugë gjelle lëng limoni me katër lugë gjelle kos. Me këtë masë bëni masazh të lehtë në flokë dhe lëreni për 20 min. Në vazhdim shpëlajini flokët me ujë të vakët. Kjo maskë është e këshillueshme për dy muaj rresht.
Tonifikues për flokë të dobët
Në një tas të vogël rrihni një kokërr vezë dhe një filxhan çaji me kos. Masazhoni me këtë masë flokët tuaj. Lëreni tonifikuesin në flokë rreth 10 minuta. Më pas shpëlajeni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
alb-muslim
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 86
Data regjis. : 02/12/2009

Sekrete të vogla bukurie Empty
MesazhTitulli: Re: Sekrete të vogla bukurie   Sekrete të vogla bukurie EmptyFri Jan 01, 2010 12:33 am

Era.. shkruajti:

Pastrues për flokët e yndyrshëm

Përzieni dy lugë gjelle lëng limoni me katër lugë gjelle kos. Me këtë masë bëni masazh të lehtë në flokë dhe lëreni për 20 min. Në vazhdim shpëlajini flokët me ujë të vakët. Kjo maskë është e këshillueshme për dy muaj rresht.

Mesa e di un limoni i dredhon floket, i bon kaqurrela :A


Era.. shkruajti:

Tonifikues për flokë të dobët

Në një tas të vogël rrihni një kokërr vezë dhe një filxhan çaji me kos. Masazhoni me këtë masë flokët tuaj. Lëreni tonifikuesin në flokë rreth 10 minuta. Më pas shpëlajeni.
[/b]

Per sa koh me vepru keshtu, 1 jav, 2 jav, 1 muaj..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Era..
Forum Legend
Forum Legend
Era..

Numri i postimeve : 1263
Data regjis. : 25/12/2009

Sekrete të vogla bukurie Empty
MesazhTitulli: Re: Sekrete të vogla bukurie   Sekrete të vogla bukurie EmptyFri Jan 01, 2010 1:20 am

alb-muslim shkruajti:
Era.. shkruajti:

Pastrues për flokët e yndyrshëm

Përzieni dy lugë gjelle lëng limoni me katër lugë gjelle kos. Me këtë masë bëni masazh të lehtë në flokë dhe lëreni për 20 min. Në vazhdim shpëlajini flokët me ujë të vakët. Kjo maskë është e këshillueshme për dy muaj rresht.

Mesa e di un limoni i dredhon floket, i bon kaqurrela :A
Ani edhe ma mir .r.


Era.. shkruajti:

Tonifikues për flokë të dobët

Në një tas të vogël rrihni një kokërr vezë dhe një filxhan çaji me kos. Masazhoni me këtë masë flokët tuaj. Lëreni tonifikuesin në flokë rreth 10 minuta. Më pas shpëlajeni.
[/b]

Per sa koh me vepru keshtu, 1 jav, 2 jav, 1 muaj..?

Dej sa te bohen floket e mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
alb-muslim
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 86
Data regjis. : 02/12/2009

Sekrete të vogla bukurie Empty
MesazhTitulli: Re: Sekrete të vogla bukurie   Sekrete të vogla bukurie EmptyFri Jan 01, 2010 1:30 am

Jo tybe kaqurrela si du:p,,,
po nejse, flm shum per keto postime, sidomos per ket '
Tonifikues për flokë të dobët' ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Sekrete të vogla bukurie Empty
MesazhTitulli: Re: Sekrete të vogla bukurie   Sekrete të vogla bukurie Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Sekrete të vogla bukurie

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» 3 SEKRETE PER TU DUKUR ME TE RINJ..
» 8 sekrete për të qenë e bukur
» 5 Shtetet me te vogla ne bote
» 8 sekrete per te qen e Bukur...
» Bukuri, ekspresivitet dhe difekte te vogla
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Moda Dhe Estetika-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum