www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disk ultra i shpejt me qasje USB 3.0

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 26
Location : N'puma

MesazhTitulli: Disk ultra i shpejt me qasje USB 3.0   Sun Jan 03, 2010 9:45 pm

Disk ultra i shpejt me qasje USB 3.0
Prodhuesi i memorieve A-DATA për fillimin e vitit 2010 ka paralajmëruar shitjen e diskut të fortë me qasje USB 3.0 në kompjuter.
A-DATA N002 është disk i fortë i bazuar në memorie flash që mundësonë performansa të jashtëzakonshme të leximit dhe shkrimit të dhënave. N002 do të regjistrojë të dhënat me shpejtësi prej 170 megabajt për sekond, derisa do t’i lexojë ato me shpejtësi prej 200 megabajt për sekond.

Veç nëpërmes protokollit USB 3.0, N002 me kompjuter do të lidhet edhe me qasjen SATA II si disk i fortë intern. Ata të cilët kanë frikë për kompatibilitetin e USB-së duhet të dinë se pajisjet USB 3.0 mund të lidhen edhe në kontrollorë USB 2.0, veçse do të punojnë me shpejtësi të përshtatura për standardin e vjetër.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Disk ultra i shpejt me qasje USB 3.0

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum