www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vjen Opera 10.5 Alpha

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 27
Location : N'puma

MesazhTitulli: Vjen Opera 10.5 Alpha   Sun Jan 03, 2010 9:48 pm


Vjen Opera 10.5 Alpha
Opera ka paraqitur versionin Alpha të shfletuesit të vet me module të reja të ekzekutimit të kodit Javascript (Carakan) dhe module të reja për skicimin e pamjeve (Presto 2.5). Edhe pse produkti ende është bukur jostabil, vërehet përshpejtim i dukshëm në të dy këto fusha.
Sipas matjeve të shpejtësisë, Carakan ekzekuton kodin Javascript shtatë herë më shpejt sesa tek versioni i mëhershëm i Operas, derisa Presto me vete sjell mbështetje për CSS3 dhe më shumë karaktere HTML 5.

Të dy risitë do të duhej t’i ndihmonin Operas të mbahet në tregun e shfletuesve të Windows dhe mobil të cilët kohëve të fundit shfaqin tendenca për ekzekutim më të shpejt të operacioneve standarde të internetit

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vjen Opera 10.5 Alpha

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum