www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kur te jesh merzitur shume!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Kur te jesh merzitur shume!   Wed Jan 13, 2010 10:58 pm

Ketu s'do te jem, do jem larguar;
Nen toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Dhe neper udhet ku kam ecur,
S'do ndihet kolla ime e thate,
Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
Nje qiparis si murg i ngrate.

Ti do trishtohesh atehere,
Se s'do me kesh ne dhome te gjalle,
Dhe, kur ne xham te fryje ere,
Do qash me eren dalengadale.

Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje i fshehur do te jem une,
Ne ndonje varg a ndonje shkronje

Mjafton qee librin pak ta heqesh
Dhe une do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshesh,
Si nje blerim pas nje rrekeje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Wed Jan 13, 2010 10:58 pm

Ne Vitet E Pjekuris,
Ne Netet E Gjata Dimerore,
Kujtoj Ditet E Rinis,
Puthjet E Botes Femerore.


Me Zemer Te Thyer
Kujtoj Dashurite E Medha,
Nga Shpirti Im E Rrembyer,
Ate.....qe Ne Rini Me La.


Sot Eshte Diku Larg,
Me Tjetrin Duke Jetuar,
Ne Zemer Me Mbeti Varre,
Gjithmon E Paharruar...


Por...zemra Ime Shpreson,
Qe Nje Dite Do Sherohet
Per Fatin E Vet Loton
Me Ty Te Bashkohet.


Ty Te Duket E Veshtire,
Te Afrohemi Edhe Njehere,
Jo,jo...mendo Me Mire,
Me Malle Te Pres Ne Vere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:50 am

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:50 am

Mos harro dashuria eshte e embel "shijoje"
eshte e ndishme "ledhatoje"
eshte e pa qart "kuptoje"
eshte revist"lexoje"
eshte liber "botoje"
eshte semundje "sheroje"
eshte luft"fitoje"
eshte e eger"zbute"
eshte kokfort"lute"
eshte e humbur"gjeje"
eshte e vdekur"ktheje"
te ik"ndjeke"
eshte e but "preke"
eshte urdher"zbatoje"
eshte ligj"rrespektoje"
ESHTE PRON E JOTJA RUAJE DUAJE DHE GJITHMON MBROJE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:51 am

u nisa te shkoj
koka me mbeti mbrapa
me jep pak te drejte
te kthehem dhe dy hapa

ishte se qka ishte
veq nje jehone fjalesh

me afro ngrohtesi
se nuk ka rend ndarjesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:51 am

Une do te jem bashk me ty
si ne vuajtje, si ne dashuri
nuk te le une kurr ne vetmi
do te mbuloj me dashuri.

Edhe me mira pengesa ne rrug
dashuria ska ndalim
ti ke hyr dhe do te mbetesh
pergjithmon ne shpitin tim!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:51 am

Kush Mendon vetem per Ty ?

Kush Enderron vetem per Ty ?

Kush po Jeton vetem per Ty ?

Kush eshte ne Gjendje me Vdek per Ty ?

Kush ta Don te Miren ma Shum se Une Ty ?

Kush Mundohet me te ba te Lumtur Ty ?

Kush ta Fali Zemren Ty ?

Kush Nuk po te Harron Ty ?

Kush i Qendroj Besnik Dashuris Ndaj Teje ?

Kush ta Din Vleren Ty ?

Kush te Don ma Shum se Une Ty ?

Kush e Meriton Zemren Tane ?

Kush e Meriton me kan me TY ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:51 am

Sa veshtir ta lutesh dikend qe ska meshir
Ta duash dikend qe nuk njeh Dashuri
Te durosh kur nuk mundesh
Te behesh e verber kur te gjitha i shikon
Te behesh e mar kur nuk je
Te qeshesh me ze e shpirti te loton
Te luftosh ateher kur je dorezuar
Dhe ne fund te maresh qmimin e pa merituar****
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:52 am

Veç një çast do doja,

veç një çast zërin ta dëgjoja,

do të doja veç fytyrën ta shikoja,

do të doja veç një çast me ty të qëndroja,

do të doja veç një çast puthjen tënde ta shikoja,

do të doja veç një çast dashurin ta kujtoja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:52 am

E humba dhe vetvetenDuke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot

As njërën as tjetrën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:52 am

Mes akullnajave të shpirtitMes akullnajave të shpirtit Vrapoja,

Të gjeja vullkanin e dashurisë.
Por më kot më kot u lodha

Mes akullnajave vullkan skish.
Një fjalë e pathënë mbeti.
Një varg që kurrë nuk u shkrua,
Kujtimin tënd thellë në zemër Groposur

Pluhuri I harresës e ka mbulua

Unë hesht ti hesht

Kush të flasë?
Unë qesh ti qesh
Kush të kujtojë Tiktakët e zemrës

Qeë nuk pushojnë?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:52 am

Dhimbje në Zemër
Avione që ulen
Të tjerë qe ngrihen
Valigje që zbrazen
Ëndrra që fiken
Sy të përmalluar
Një lot I patharë
Buzë që dridhen
E s’thonë dot nje fjalë
Një zemër e lodhur
Nga zhgënjimi tkurrur
Një ëndërr e tretur
Në shkretirë në pluhur
Një yll që më ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Më lodhi ky fat
Më hedh e më pret
Dhimbja sot qan
Më lodhi kjo jetë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:52 am

Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:53 am

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:53 am

Nga maja e malit

nga dega e pemes

te coj pershendetje

nga mesi i zemres
Sa te veshtira jan ditet

kurr syri loton, kurr

zemra nuk e ka afer

ata qe e dashuron
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:53 am

Me buze te plasaritura
Me zemer te plasur
Me shpirtin e djegur
Me duar te zgjatuara
Kah TI
Prej te keqes
E cila na kaploi
Ne tokat tona
Na pshto
O i Madhi Zot
Lutjet te cilat i bejme
Ne oret e vona
Te mesnates
Per shpirtrat e atyre
Qe dhane jeten
Per kete toke te djegur
Na i degjo
O i Madhi Zot
Mjerimi zemrat na i ka pushtuar
E mira me te keqen eshte nderruar
Parajsa ne ferr e shnderruar
Nuri te cilin na e dha
Nga shpirtzi eshte fikur
Na ndihmo
O i Madhi Zot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:53 am

Pse duhet tet n`groh?
Pse doren te ta zgjas?
Pse duhet tet flas?

Pse ik pasi prap dot kthehesh?
Pse humb,kur dot gjendesh?
Pse qan kur duhet te shkosh?
Pse qesh,kur sdot jetosh?

Pse ecen at rrug pa kthim?
Pse gzohesh,kur asht hidhrim?
Pse shitesh,kur je e bler?
Pse thua,s`jeton n`humner?

Pse lulet ne dor si mban?
Pse veten nje her se qan?
Pse kengen,se degjon ti?
Pse vuan,kur ske dashni?

Pse fal,kur sdin t`fitosh?
Pse vuan,ku sdin t`mendosh?
Pse nata ste sjell n`shtepi?
Pse dielli,nuk nxen tek ti?

Pse endrrat nuk jan tek ti?
Pse sdon te kesh femi?
Pse baba,asneher s`the?
Pse nan ti ma nuk ke?

Pse jeten keshtu jeton?
Pse ecen,dhe askund s`shkon?
Pse friga ty ma ste njeh?
Pse era ty ma ste sheh?

Pse thua,qe je n`ket bot?
Pse endrren,se ke te plot?
Pse qave,kur une ste pash?
Pse ike kur un ste lash?

Pse dehesh,asgja pa pi?
Pse fshihesh,kur nuk je ti?
Pse hijen tash nuk e ke?
Pse engjujt,sjetojn mbi te?

Pse ditet,ma nuk i njeh?
Pse bahesh,sikur nuk sheh?
Pse kthehesh,kur smund te vish?
Pse ulesh,kur smund te rrish?

Pse bota filloj keshtu?
Pse jeten se ki kuptu?
Pse FUNDIN askush se njeh?
Fillon me PSE mbaron me PSE.........??????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:53 am

PERSERI PO TE THERRAS NE EMER
DO TE MALLKOJA PO NUK PO KAM ZEMER
NDOSHTA DUHET EDHE TE TE URREJ
POR ENDE NE SHPIRT PO TE NDJEJ..
SESHTE EMUNDUR JOJO SESHTE EMUNDUR
SE PRANOJ SE TE KAM HUMBUR
SA E DASHUR O ME JE DUKUR
JETA QENKA GENJESHTER EBUKUR
EVERTETA ESHTE SI PIKA E LOTIT
ATE DITE KUR DO DALIM PARA ZOTIT...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:54 am

ME BERE TE DUA VETEM TY
ME BERE TME LUJN MENT E KRESE
ME BERE TE JETOJ PER TY
ME BERE TE KEM T"VETMEN SHPRESE
TE THIRRRA ENGJELL
TE THIRRA BOTE
TE THIRRA JETE
SOT TE THERRAS LOT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:54 am

Ok s'ka porblem, une do te jetoj vet
u mesova me kete jete,
se jeta qenka shume e veshtire
e sidomos kur te thot e dashura "Lamtumire"!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:54 am

TE DUA TE DUA TE DUA

Te them te them te dua
por ti nuk me beson
pyete zemren time
se ajo te tregon


Vuajtjen per ty
mundohem qe ta ndale
por qe nuk mendove
per gjumashin
kete nuk ta FAL

Edhe nese hena
per ty nuk ndriqon
ndjeje afer zemren
qe per ty vajton


Edhe nese dielli
per ty nuk lind fare
askush nuk do te doje
sikur kjo zemer ime..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:54 am

FALJE NUK PRANOJ

Loti le te kthehet ne gjake
zemra ndash edhe le te plas
fjalet qe i kame shkruar per ty
le te digjen e te behen hi
se une me nuk eksistoj per ty

Ne ty isha teper i dashuruar
mbas teje shume gjera kisha harruar
mirpo aspak nuk kisha pritur
se nje dite do te me kishe ikur

Vepro si te duash vepro
dhe per mua aspak mos mendo
Por dije
se kthim tek une me nuk ka
falje nuk do te pranoj
Sepse
dashurin qe pata ne ty
ti ishe e pa shpirt
qe e shperbleve me keshtu

Kurse tani jam Ai qe do te mbetem
e per ty mos mendo se do te
shkruaj ndonje veper, sepse njerzit do tme
quanin djal i prapambetur

Sote ti mbetesh ajo qe ishte
nuk ke faj ti se ke linde egoist...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:55 am

Mos mendo se te harroj,
kurr nga mendja ste largoj,
nuk te dua se ke shprese,
por "TE DUA" se ke "BES"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:55 am

Vetem per ty i coj duart lart ne qiell,
ti per mua je si diell,
por une prap i lumtur nuk jam,
sepse afer ty nuk te kam.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 1:55 am

Sikur te jetonim te lir
ter bota do te na kishte zili
ska gje me te bukur
me dashuru pa fshehtesi


une te shkruaj por ti mos e lexo
rrugen qe e ke deshiruar vazhdo
por dije se per ty vuaj
prandaj edhe akoma te shkruajNese ngjyra me mungon
do ta pres un gishtin tim
e me gjakun qe me pikon
do ta shkruaj ket kujtim.


Ta dish qe per ty vuaj
ta dish qe per tu shkruaj
ta dish qe per ty jetoj
ta dish se kete nat ty ta dhuroj
ta dish se vetem ty te kam
ta dish se sa eshte jeta vetem i yti jamDy zemra jemi
Nje shpirt kemi
Me mire te vdes
Se pa ty te mbes
Edhe nese vdes
Ne ate bote te pres


Edhe pse je larg
asgje nuk me pengon
se kjo
vetem ty te don


Nga ti pres
buzen te ma ofrosh
nga ti pres
zemren te ma dhurosh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Kur te jesh merzitur shume!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum