www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptySun Feb 21, 2010 3:33 am

Sa më të gjatë që janë, meshkujt janë më pak xhelozë, derisa më së paku xheloze janë gratë me gjatësi mesatare, ka bërë të ditur një hulumtim i publikuar në Evolution and Human Behavior, i cili është gjetur në numrin e fundit të revistës britanike Neë Scientist.
Shkencëtarët nga universitetet Groningen në Holandë dhe Valencia në Spanjë kanë pyetur 549 meshkuj dhe femra të vlerësojnë sa janë xhelozë, dhe të përcaktojnë se, cila është ajo karakteristikë që te personi i gjinisë së njëjtë i pengon më së shumti. Meshkujt e gjatë janë më pak xhelozë dhe udhëheqësit e hulumtimit vlerësojnë se me rritjen në gjatësi rritet edhe tërheqja, fuqia dhe suksesi i dashurisë.

Më së paku xheloze janë gratë me rritje mesatare sepse janë më të forta kur bëhet fjalë për shëndetin, fertilitetin dhe popullaritetin në mesin e burrave, sipas hulumtimeve të mëhershme mbi ruajtjen e llojit. Ato gra me rritje mesatare, të cilat përballen me gratë më të sigurta nga ana sociale dhe ato fizike, bëhen më xheloze sesa tjerat sepse ndiejnë rrezikun e dominimit.

Një hulumtim tjetër të cilin e kanë kryer shkencëtarët polakë nga universiteti në Wroclaw, i cili është publikuar në numrin e njëjtë të Evolution and Human Behavior merret me ndikimin e gjatësisë së këmbës në tërheqjen fizike. Shkencëtarët u kanë ofruar 100 meshkujve dhe 118 femrave shtatë fotografi të një mashkulli dhe shtatë të një femre, me këmbë të gjata apo të shkurtra.

Si femrave ashtu edhe meshkujve më së paku tërheqëse u është dukur personi me këmbë të shkurtra apo mesatare. Është dëshmuar se këmbët tepër të shkurtra apo tepër të gjata përjetohen si tipar mesatar biologjik, si tregues i sëmundjes gjenetike, problemeve shëndetësore apo sistemit të dobësuar imun.
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyWed Jun 23, 2010 9:09 pm

ahahah qysh moj kshtu bash qata jan ma shum qy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyWed Jun 23, 2010 9:12 pm

po vallaaa bash qata jan me shum gjelozaa se tjeret qyyyy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agape
Kontributor
Kontributor
Agape

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 32
Location : N'puma

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyWed Jun 23, 2010 9:15 pm

hahaha qe ktu dyja mos keni pas naj fr ta gjat qy ahuaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
mandarina

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyWed Jun 23, 2010 9:16 pm

o ku ku agape qa jam ka hek une prej gjelozit hahahahhhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agape
Kontributor
Kontributor
Agape

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 32
Location : N'puma

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyWed Jun 23, 2010 9:17 pm

ehhh qata fol dmth ky zondazh nuk osht i sakt hauha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyThu Jun 24, 2010 3:15 am

ahahha qe 1 nja 20 po mu kan perzi ahahahaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyThu Jun 24, 2010 8:46 am

spo pajtohna hiq valla bash qata gjatit jan ma gjeloza pffff
Mbrapsht në krye Shko poshtë
berat
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
berat

Numri i postimeve : 1822
Data regjis. : 15/04/2010
Age : 37
Location : MiTrO

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyFri Jul 09, 2010 3:37 am

ja sjan valla gjeloza hiq se vet jom i gjat qy heeh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
bRuNneta

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 38
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? EmptyTue Jul 13, 2010 6:10 am

auu per gjelozi te kpüusin brehh :P
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?   Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Meshkujt e gjatë nuk janë xhelozë?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Femrat jetojnë më gjatë se meshkujt
» Femrat janë më të afta se meshkujt.
» Meshkujt moderne nuk jane romantike
» Ata Qe Jane Vazhdimisht Ne Levizje Jetojne Me Gjate
» Spelling: Jam grua xheloze
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Psikologji / Filozofi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum