www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rekomandime pozitive me kushte të reja Shqipërisë e Bosnjës për vizat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
geli
Offline
Offline
avatar

Numri i postimeve : 4761
Data regjis. : 08/10/2009
Age : 32
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Rekomandime pozitive me kushte të reja Shqipërisë e Bosnjës për vizat   Wed May 26, 2010 10:24 pmBruksel, 26 maj - Kolegji i komisionerëve evropianë pritet të miratojë sot, në mbledhjen e
radhës, rekomandimin për liberalizimin e vizave për Shqipërinë dhe Bosnjën. Rekomandimi i Komisionit pritet të jetë pozitiv, por i kushtëzuar nga përmbushja e kritereve të mbetura. Formulimi përfundimtar do të bëhet i ditur vetëm pas mbledhjes së Kolegjit, përmes një komunikate për shtyp, që kabineti i Komisioneres, Cecilia
Mallmstrom, pritet të lëshojë sot pasdite ose të enjten. Mësohet se në draft-rekomandim do të përcaktohen tri kushte për të plotësuar si nga Shqipëria ashtu dhe Bosnja, që të mund përfitojnë nga heqja e regjimit të vizave. Kushtet janë “Zhvillimi i një politike dhe strategjie për të mbështetur riintegrimin e të riatdhesuarve shqiptarë, forcim i kapaciteteve të zbatuesve të ligjit dhe implementimin efikas të kuadrit ligjor për luftën ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar, ku përfshihet dhe përcaktimi i burimeve të duhura njerëzore dhe financiare.

_________________________________________________________________________Faktet kallxojn syt shikojn gjerat ndodhin..

<marquee bgcolor=orange> Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz</marquee>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Rekomandime pozitive me kushte të reja Shqipërisë e Bosnjës për vizat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum