www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Selimi paralajmëron ndërrime në polici

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Selimi paralajmëron ndërrime në polici   Wed Jun 23, 2010 5:43 amUshtruesi i detyrës së drejtorit të Policisë së Kosovës, Behar Selimi ka paralajmëruar se do të ketë gradime për zyrtarët policorë, të cilët tregojnë rezultate të kënaqshme në punën e tyre, ndërsa do të ketë edhe degradime për ata që tregojnë ngecje, e transmeton sot Telegrafi një shkrim të “Kosova sot”.
Ardhja e drejtorit të ri në Policinë e Kosovës ka sjellë dhe pritet të sjellë risi në këtë institucion.

Selimi thotë se do të vlerësohet ai që ka rezultate në parandalimin dhe luftimin e krimit dhe aksidenteve, dhe po ashtu ai që këtë punë e bën me më pak burime materiale dhe njerëzore.

“Pas gjashtë muajsh mund të krijohen disa situata në të cilat unë duhet t’i lëviz disa eprorë nga një pozitë tjetër për t’ua dhënë edhe një shans, kurse nëse edhe në shansin e dytë tremujor nuk e respektojnë, atëherë do të më duhet t’i degradoj disa, kurse disa t’i vë në listën e atyre që mund të avancohen dhe që i plotësojnë edhe disa kushte formale, por me prioritet të kenë rezultate”, është shprehur Selimi.

Ai tha se komandantët e stacioneve së shpejti do të fillojnë të dalin me raportet e para të punës së tyre që prej kur e ka lëshuar letrën në muajin prill.

“Por pas tre muajve unë do të bëj vlerësimet e para, por duke marrë parasysh edhe konsultimet e zyrtarëve komunalë, për të zhvilluar pastaj procesin e rishikimit të tyre”, ka thënë Selimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Selimi paralajmëron ndërrime në polici

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum