www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Arsim Hoxha gjen 20.000 euro dhe ia kthen pronarit! Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Arsim Hoxha gjen 20.000 euro dhe ia kthen pronarit! Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arsim Hoxha gjen 20.000 euro dhe ia kthen pronarit!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
HOPE

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

Arsim Hoxha gjen 20.000 euro dhe ia kthen pronarit! Empty
MesazhTitulli: Arsim Hoxha gjen 20.000 euro dhe ia kthen pronarit!   Arsim Hoxha gjen 20.000 euro dhe ia kthen pronarit! EmptyMon Jul 12, 2010 11:59 pm

Arsim Hoxha gjen 20.000 euro dhe ia kthen pronarit! 2n8dcu1

Arsim Hoxha, djaloshi 22 vjeçar nga Zagrebi, është shpallur “Trim i javës” në Kroaci, për gjestin që ka bërë, kur ka gjetur një çantë me 20.000 euro dhe ia ka kthyer pronarit.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin Split të Kroacisë, ku Arsim Hoxha kishte ardhur për të shikuar çerekfinalen e “Devis Cup” në tenis, ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë.

Pas përfundimit të këtij takimi në tenis, në të cilin Kroacia ka pësuar humbje të thellë dhe ka dëshpëruar spektatorët në “Spalladium Arena” në Split, çmimin e madh për “fair play” e ka fituar djaloshi 22 vjeçar Arsim Hoxha, një simpatizues i lojës magjike të tenisit.

Duke iu referuar mediave kroate, Arsim Hoxha, pas përfundimit të takimit ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë në tenis, në lozhat e “Spalladium Arenës”, ka gjetur çantën në të cilën kanë qenë 20.000 euro.

Anëtari i Këshillit drejtues të Federatës së tenist të Serbisë, Lluka Vujoviq, i ka humbur 20.000 euro, i emocionuar e gëzuar duke festuar fitoren e përfaqsueses së Serbisë ndaj Kroacisë. Mirëpo, ai megjithatë ka qenë fatlum, sepse paratë i ka gjetur djaloshi shqiptar nga Zagrebi, Arsim Hoxha.

“E kam vërejtur çantën, e kam marrë por nuk e kam hapur që të shoh se çfarë ka brenda. Ua kam dorëzuar hostesave të palestrës sportive, e më pas kam dëgjuar se ka pasë tre-katër mijë euro. Më vonë, më ka thirrë Lluka Vujoviq, i cili më ka ftuar të jem mysafir i tij në qytetin Pançevë, sepse i`a kam shpëtuar 20.000 euro. Më kanë ofruar shpërblim të cilin natyrisht nuk e kam pranuar”, ka deklaruar Arsim Hoxha për mediat kroate.

Pas këtij gjesti tepër njerëzor, hostesat i kanë ofruar 50 euro, duke insistuar që këtë shpërblim simbolik të pranojë në shenjë faleminderimi dhe respekti. Kryeshefi i policisë në Split, Josip Bukviq, ka deklaruar se djaloshi ka bërë një gjest tepër pozitiv, human dhe njerëzor, ndaj meriton të gjitha lavdratat.

"Respekt për veprën dhe gjestin e Arsim Hoxhës", shkruajnë mediat kroate. (INA)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Arsim Hoxha gjen 20.000 euro dhe ia kthen pronarit!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Duke rinovuar shtëpinë gjen 300 mijë euro, njofton policinë
» Milani nuk e kthen dot Kakan
» Kthen paratë e plaçkitura
» Taksisti kthen çantën me 26 500 dollarë
»  Kthen librin në blibliotekë pas 74 vjetësh
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum