www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Washingtoni ka përgatitur kundërrezolutë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Washingtoni ka përgatitur kundërrezolutë   Tue Aug 24, 2010 5:43 pmWashington, 23 gusht - Amerika ka përgatitur rezolutë të veten me rastin e mendimit të GJND-së për Kosovën, në të cilën është qenësore kërkesa për bisedime ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe konkludimi për mos ndryshimin e statusit të Kosovës. Washingtoni akoma nuk ka vendosur se a do ta dorëzojë direkt rezolutën e vet, apo nëpërmjet vendeve mike, bie fjala nëpërmjet Shqipërisë, ka zbuluar për gazetën serbe Blic, Obrad Kesiq, analist i njohur në Washington, vendimet më të reja të Administratës amerikane.
Kesiq thotë se para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, kushtuar pos tjerash edhe çështjes së Kosovës, nuk duhet pritur ndryshimin e qëndrimit të deritashëm të SHBA, sepse është duke vazhduar ndryshimi i administratës. Sipas tij, Washingtoni fuqimisht do të vazhdojë të insistojë që Beogradi të ndryshojë rezolutën e vet, dhe nga ajo të heq jo vetëm hyrjen kontestuese, në të cilën konstatohet se është e papranueshme shpallja e njëanshme e pavarësisë, por edhe fjalinë me të cilën kërkohet që të bisedohet për “të gjitha çështjet e hapura”.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Washingtoni ka përgatitur kundërrezolutë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum