www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google teston menyren e re te kerkimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Google teston menyren e re te kerkimit   Sat Aug 28, 2010 10:17 pmGoogle aktualisht është duke testuar kërkimin gjatë të cilit rezultatet përditësohen në mënyrë automatike derisa përdoruesi shkruan fjalët kyçe.

Bëhet fjalë për një ndryshim të vogël, por shumë interesant. Aktualisht, derisa shkruani fjalët kyçe në Google, me çdo shkronjë të re në përzgjedhësin rrëshqitës do t’u paraqitet sugjerimi i ri për kërkim më të lehtë.

Sipas mënyrës së re të kërkimit, nuk ndryshojnë vetëm sugjerimet, por edhe të gjitha rezultatet e kërkimit. Ani pse në shikim të parë kjo mënyrë e kërkimit mund të iu duket hutuese, është fascinante të shihet se sa shpejt Google mund të paraqes rezultate për cilindo kombinim të shkronjave. Shihni edhe videon më poshtë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Google teston menyren e re te kerkimit   Sat Aug 28, 2010 10:17 pm

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Google teston menyren e re te kerkimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum