www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 !!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Nov 18, 2009 12:22 am

First topic message reminder :

Deshiroj ti falenderoj te gjith ata qe shprehin deshiren per ti Lexuar poezit e mija

Me Respekt Medina


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Nov 16, 2010 8:41 am, edituar 4 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 20, 2009 12:24 am

Endera

Te Shtune u martove
te Djele muajin e mjaltit mbarove
te Hene ne pune shkove
te Marte u baresove
te Merkure sec deshtove
te Enjte n'pazar u harrove
te Premten burrit syte c'i nxorre
po shyqyr nga gjumi u zgjove
dhe ketij ankthi i shpetove.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 20, 2009 12:25 am

Larg Zemres

Larg meje po jeton

zemra ime te kerkon

qaj me lot pa pushim, se te dua shpirti im.

me dor po shkruaj me zemer po vuaj

pse je larg meje, me le te vetmuar.

Sa dit te vetmuar sa nata te qeta

te shkrun shpirti im se te don per jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 20, 2009 12:26 am

Dua te them

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se çfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
S"dua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon May 24, 2010 8:23 pm

Sweet_melaqe ti je e mir ..
Je e embel kete e dim.
shoqen tande se gjen edhe nese e kerkojm ..
je shum e mir si person ..

Ke bukuri kerre te mira don ..
je e e embel edhe kur perzihesh me limon ...

une e filloj edhe keshtu vazhdon jeta
Sweet_melaqe mir se te gjeta ...
kur te pash mu rrit jeta ...
mir se erdhe e mir se te gjeta ....
a muj dole për ty nuk lodhna me shkru ....
ni fletore me mush me poezi per ty ...
edhe për ty mos me shkrue nuk ban

Sa me shum te lexosh aq me shum din,
sa me shum te dish aq me shum harron,
sa me shum te harrosh aq me pak din,
sa me pak te dish ??????
ç'te solli qe lexove kete poezi ahahahhha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon May 24, 2010 10:56 pm

thenx per poezine
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon May 24, 2010 11:22 pm

Prej çastit qe te pash,nga sytë hëna me humbi
pa mëshirë me goditi plumbi
dhe nuk u ngopa dot me shikim
se ti thellë hyre ne shpirtin tim
Jeta me ishte shndërruar ne ferr
dielli verbonte, por për mua çdo gjë ishte shndërruar në terr
Udhëtova,drejt tunelit plot errësirë
mendova se atje do gjej më mirë
por sytë tërhiqen nga një mrekulli
unë u mrekullova nga ti

Se e ngufasja veten me lot
Mallkoja dhe urreja ketë bot
por mua s"kishte dëshira
zemra më ishte shkretëtira
Gjithkund rreze verbuese
kjo qe i shkaktoja vetës vdekjeprurës
Udhëtova pa frymë etja për gjelbërim më mori
nga larg vështrova një engjëll që frymën nxori

Çdo gjë shndriti ne at vend qe me la pa fjal
mundohem te këndellem por nuk po ia dal
E tërë ajo vapë nuk bëja dot hap!
se ti shkëlqeve para syve te mi
nuk këndellesha dot se të prita me lot
në shkretinën e pamëshirë
ne tunelin plot errësirë
TI o engjëll me shpëtove
Ti Oazë me shërove
TI Oazë shujte etjen shpirtërore
Ti Oazë shëromi plagët shekullore
Ti je Oazë qe me djeg e me ftoh
...Unë shpirtërisht të njoh

Se po ike do ik përjetë shpirti im
se vetëm tek ty gjej paqe e shpëtim
Se kaluan kohë e kilometra
unë,larg ty te gjeta
...tek sytë dhe zemra jote mu kthye jeta,dhe e vërteta
Je thesari i vetëm që kam
Pa..ty e humbur jam
Andaj...te desha te dua dhe do te dua përjetësisht
edhe po bota te me dënoj egërsisht!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon May 24, 2010 11:27 pm

Deri në dhembje do të dua,
deri sa ekzistenca ime të mbarojë,
deri sa zemra ime të rebelohet nga pasioni,
deri sa ndjenja ime të pushojë.

Deri në fund të jetës do të dua,
deri sa plagët të mos më lenë më vend të qetë,
deri sa të prek dhe këndin e fundit të tokës,
deri sa qielli pa yje të ngelet i shkretë.

Do të të dua deri sa uji më të mos pihet,
deri sa ajri uragan të bëhet nga e jotja prani,
deri sa sytë e mi më të mos shohin,
deri sa me fjalët e tua të më lidhësh ti.

Do të të dua deri sa shpirti të më shuhet,
deri sa puthje më të mos kem,
deri sa emri të më harrohet,
deri sa e shkrirë tek ty të jem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon May 24, 2010 11:31 pm

HARRO DORËN QE TË KA SHKRUAR...Jeto per veten tende,i vetmuar
harro te lutem doren qe te ka shkruar
dhe une e vetmuar ashtu do te jetoj
harro se ne kete jete une ekzistoj

shum bera per ty dhe sdite ti qmosh
zemren qe te deshti smunde ta dashurosh
lotet qe pikuan smunde ti ndalosh
sdua tash per asgje qe te me kujtosh

Harro fjalet qe vetem ty ti thash
harro zemren qe e ke perveluar
harro netet qe te kam enderruar
harroje doren qe veq ty te ka shkruar

harro se te pata dikur ne zemer
harro se te thirra dite e net ne emer
harro se ne jete sdo te dua tjeter
per mua ti mbetesh nje plage e vjeter

harro se ekziston ne bote emri ...
nuk me deshte si asgje se sme kishe as fis
harro se ne jete nje vajze
shpirt e zemer ti ka fale

harro se te deshta dhe ende te dua
harroj te gjitha nese sje me mua
por nje gje te vetme te lutem mbaje mend
se si une ne kete bote sdo ta gjesh askend

mbaje mend nje gje ne jete
se te deshta me te vertete
edhe pse sme besove ska tash rendesi
veq dije se jeten do ta jepja per ty

tash harro fjalet e mia dhe bej si do vete
lerem mua me kete dhimbje, te qete
une do te vuaj e vuaj e lotoj
derisa jete nje dite te nderroj

per ty tregova shum respekt
ne qdo ane e ne fjale
por kjo nuk pat aspak efekt
tash po vdes per ty kjo vajze

me fal qe jeten pa ty se dua
me fal qe vdekjen tash e kerkoj
me fal se ndoshta keshtu qenka shkruar
se veq e vdekur mund te harroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed May 26, 2010 8:21 am

Sweet_melaqe

me ne fund qenke zgjue
poezi te bukur paske shkrue
po une gjith te kom lavdrue
pa ty nuk po mundem me postue
ka një koh qe ketu nuk te kom takue
i bera ftes Eulexit me te kerkue
mungesa jote u ndie qdo kun
me se shumti ne forum
mir qe te paska dal pak koh
neve me na vizitue
se edhe avatarin e paske ndrrue
edhe kshtu po me pelqen mue
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed May 26, 2010 8:30 am

hahaha shumm flm per poezin je vertet mrekullushem ke talent shume te madhe per poezin a botove librin ma heheh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed May 26, 2010 8:38 am

swwet une liber nuk kom botue
se koha nuk me ka premtue
por kapak do te ju tregoj
me nga nje poezi hunve ju mshoj

jom nje djal qe jetoj ne gjermani
kom qef me vajza ne muhabet me hi
me ba muhabet mos mu ndal
se keshtu zoti me ka fal
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Jul 13, 2010 9:55 pm

Me fal qe te shkruaj
Me fal qe per ty vuaj
Me fal qe ne ty jam e dashuruar
Me fal qe pa ty s’mundem me jetuar

Me fal qe pot e therras
Me fal qe per ty flas
Me fal qe kam gabuae
Me fal qe te kam kerkuar
Me fal qe per ty kam menduar

Me fal qe te kujtoj
Me fal qe nuk mundem te te harroj
Me fal qe po te flas
Me fal qe te shkoj mbas
Me fal qe te shikoj
Me fal qe emrin tend ne gjume e permend
Me fal qe kam qen i marre
Me fal se kjo ka qen dashuria ime e pare

Me fal qe te bezdis
Me fal qe kam gabu dhe njehere
Me fal qe shume ne ty jam dashuruar
Me fal qe kurr une z’do t’mundem me te harruar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Jul 13, 2010 9:56 pm

Dy zogj jemi
dashurine ne mes
gjithmon e kemi
une te ti,e ti te une
jeten pa ty se bej askund.

Dy zogj jemi
nje shpirt e kemi
me vjen keq pse
afer as njeher s'jemi.

Te dua deri kur
te vdes,
dhe kur te vdes
ne ate bote
do te pres.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Jul 13, 2010 9:57 pm

TE CMENDUR JAN ATA QE N'DASHURI SBESOJN
TE CMENDUR JAN ATA QE NJE BUZ SE SHIJOJN
TE CMENDUR JAN ATA QE JETES IA KAN FRIKEN
TE CMENDUR JAN ATA QE ZEMREN SE DHUROJN..

ME DUAJ SA TE DUA UN
ME DUAJ EDHE ME SHUM
ME DUAJ SE KAM NEVOJ PER TY
ME DASHURO.. SI DRITA NE SY...

SE TE DUA ME TE VERTET
SE PERHEJ E JOTJA DO TE JEM
SE SNA NDAN DOT KJO BOT E CMENDUR
DHE KURR SKA PER TNA TREMBUR..

ME DUAJ SA TE DUA UN
ME DASHURO TE LUTEM...
...EDHE PAK ME SHUM...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Jul 13, 2010 10:00 pm

Puthjet me te embla
Ty ti kam dhuruar
C'do gje une ty ta fala
Atehere kur te kam takuar.

Mos e prano ate dashuri
Qe te falin shtigjet
Prano te zemres time
Qe per ty po digjet.

Kur zhytem ne mendime
Vetem ty te kujtoj
Qetesoje zemren time
Qe vetem ty te pranoi.

A te kujtohet o shpirt
Takimi yne i pare
Kur ti mua me thoje
Do jemi te pandare.

Syte po me lotojne
Zemra pikon gjak
Per ty moj i dashur
Qe te kam kaq larg.

Do doja te isha fllad
Dhe te vija tek ti
Te ta ledhatoj trupin
Qe e ke plot freski.

Do doja te behem lot
Te rrjedh nder faqet e tua
Qe ta kuptoje gjithe bota
Se une ty '' Te dua''

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Jul 13, 2010 10:01 pm

ndjej rrahjet e tua te zemres
Edhe ne gjum kur ti fle
une te shikoj dhe te mbroj si nje engjell
ti vetem nuk je,


sado larg qe te jesh
edhe pse s,jemi takuar
te ndjej si kurre me pare
jam vertet i dashuruar,


e ndjej frymemarjen tende
te bute dhe te lehte
te ndjej kaq prane
ndaj them te dua vertete,


por un nuk e di nese jetoj
ne endrrat e tua
por ta dish qe ne zemren time
ti jeton bashke me mua


por un endem ne erresire
edhe pse dielli ndrricon
agimi zbardh per mua
vetem kur ti me perqafon


te pres i deshperuar
larg teje i pergjysmuar
por minut pas minute
te ndjej duker u afruar


dhe nuk dua qe te vuash
un vertet te ndjej
c,do cast mendoj
qe si ti nuk mund te gjej


prandaj beso ne historin tone
beso ne dashurin tone
beso ne nje lidhje te shenjte
qe zgjat pergjithmone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Jul 14, 2010 12:15 am

Mbi nje lum te qetë lunnduronte një fletë
mbi të ish shkruar "Të dua për jetë"
Po nese nuk do ta besosh
puth buzët e mia që të kuptosh
Të dua aq ma teper se ti mua,
dhe do të dua gjersa të thehem
dhe mbrapa nuk do te kthehem

Sikur qelli te ish letër
dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja asgjë tjetër
vec se ty i të dashuroj.
edhe pse nuk po mundem me te shiqua
po desha të të them "TË DUA"

me fjal te kota zemren mos ma lendo
po nese me don fort me perqafo
njerzet nga bukuria mos i shiqo
se bukuria te genje
por doje ate qe vet nuk te le

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Jul 18, 2010 4:43 am

Paramendomë pa ty
Deri sa jetoj në mes të yjeve dhe mendoj për ty
Habitem si kam jetuar deri tani,pa të njohur
E tani më duket vetja ime e gjysmuar
kur mendoj se një ditë do ikësh
do ikësh larg ku unë nuk do të gjej
dhe do të kërkoj në mesin e tërë këtyre yjeve,
e nëse nuk të gjej nuk do di të marr ajër edhe në mes të qiellit
pa dashurin tënde s’jam askush,
nuk do të mbijetoj,
më duhet ta pranoj se me ka befasuar dashuria
fuqia e dashurisë tënde që më bënë të fluturoj
dhe të marrë ajër pa frikë
jam mësuar të ndihem e jotja,
të ndihem e fuqishme dhe të të dua pa frikën se do ikësh
të mos mendoj se një ditë nuk do të kem
tmerrohem nëse një ditë largohesh
dhe nuk do të shoh më
më mban në jetë,
ke fuqi të më lumturosh.
Dhe pa frikë fluturoj në mesin e yjeve
Nuk të kërkoj sepse të kam
Por iu tregoj yjeve sa e lumtur jam.
Kur buza flet dhe zemra shpon,
kur fjala vret e zemra vajton
kur shpresa kthehet ne simfoni trishtimi
ku drita fiket para se te ndriqoj
mos vall ka shans dashuriaj jone te rroje!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Jul 18, 2010 4:46 am

mbiemer...............

eshte e bukur, e autorizuar
e dhimbeshme e specifikuar
madheshtore dhe kulminate
e hidhur dhe e embelsuese
e ndezur dhe pushtuese
e qendisur dhe e persosur
e ftohte dhe vdekjeprurese
e ngrote dhe zemergjere
aromatike dhe kozmike
lozonjare dhe e pritshme
paduruese dhe e verber
imagjinante dhe erotike
e vebekte dhe magjike
eshte nje mbiemer i c'muar
qe ta vene kur je ... I DASHURUAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Jul 18, 2010 11:43 pm

Ti je reja e nates qe endet ne qiellin e endrrave
te mia. Une pikturoj e te modeloj me endrrat e mia te
dashurise.Nje dite, hena me tha: Nese, ajo te ben te vuash,
lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta
lije qiellin tend te dashur"?Jam nje pike vese ne mengjesin
pranverore, Do rreshqas po me mbajte ne dore, Po me le ne diell, do avullohem,
do tres, E me lejo te lutem ne zemren tende te jetoj, te
mbes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Jul 19, 2010 12:45 am

Tungjatjeta, tungjatjeta!
Përshëndeteshim dikur,
Iku vera, erdhi vjeshta,
me pershendetje su ndalem kurr

Tungjatjeta, tungjatjeta!
Njëri-tjetrin edhe qe su njohem
Lisi posht lëshoi dega,
Zogjtë kengen po vazhdojn

Tungjatjeta, tungjatjeta!
Njëri-tjetrit kur i thamë,
Shkoi pranvera, vera, vjeshta,
pa te pa kete ver mos mbetsha

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Jul 19, 2010 12:52 am

Vetem perseri…
sikur asgje te mos kish ndodhur
sikur gjithcka qe thjesht nje enderr
nje enderr e bukur e perallore
Vetem…
se di pse por perseri vetem
sikur ty te te mos kem njohur kurr
sikur gjithcka ska ekzistuat kurr
sikur… sikur…
Kjo eshte jeta ime nen titullin
”Vetem”
s’eshte thjesht nje titull
por eshte jeta ime
nje jete vetmie e merituar
nje vetmi e kerkuar
edhe pse pa qellim.
E di e meritoj
nuk kam guxim te ankohem
nuk kam fajtor te fajsoj
per gjithe vetmin time
fajtore jam une vete
kurr skam ditur te sillem sic duhet
ne momentin e duhur
dhe me personat e duhur
jam treguar siperfaqesore
dhe njeri pa ndjenja
por tashme eshte teper vone
eshte vone per gjithcka
ajo cka eshte ber nuk zhbehet me
se koha qe kalon me nuk kthehet pas
per te te dhen mundesin
gabimet te korigjosh
dhe per kete jam ketu perseri
me te pandashmen
”VETMI”


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Aug 10, 2010 9:25 am

Mos me pyet për poezit
qe dikur ti shkrova ty
Mos me pyet si jetoj
kur ti mua me le vetem

Trokit ne deren time
se kjo der ende nuk eshte mbyll
nese nje here eshte mbyll
nuk do te hysh me kurr

une te therras ne zë
kur gjithe qyteti eshte ne gjum
degjohet jehona ne qytet gjithekun
po nuk degjove ti faj nuk kom unë


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Aug 17, 2010 1:13 am

Dua te them

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se çfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
S"dua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Aug 17, 2010 11:02 am

poezi shume te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

!!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com
YlliehanaForum