www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 !!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Nov 18, 2009 12:22 am

First topic message reminder :

Deshiroj ti falenderoj te gjith ata qe shprehin deshiren per ti Lexuar poezit e mija

Me Respekt Medina


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Nov 16, 2010 8:41 am, edituar 4 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:19 pm

ne dashur ka vujtje po ka edhe lumturi se pa ty zemer sme vyn jeta ehe pse na kan nda rruget e ndryshme e di qe mendon per mue po afrohen dit me ardh e une kra hapur po te pres ne der kam mber dit tuj i numrue nga një ne dit jam tuj e largue me duar rreth qafe kamme te perqafue muset kam me ti shijue e se di a kamme mujt pa frymen tande ma me jetue te dua shummmmmm jeton per ty jetoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:20 pm

eta eshte mashtrim,por prej vitesh me pak gaz cdo mashtrim e qendis.E lodhur vij te strukem ne gji…Zemra genjeshtren nuk e njeh,prandaj une po te lutem me zerin tim te ngrohte:I dashur!Teshkojme larg nga kjo bote.Ti me syte e tu te embel me qesh e me belbezon lehte ne vesh:-Zemer nese ne dimer lule ska,per lule kot trishtohesh…Une te shtrengova pa u ndrojtur si femije,e ne cdo gjeth qe do feshferije…Do jem e jotja ne perjetesi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:20 pm

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:20 pm

Kalon ne rruge duke qeshur
sikur mes nesh asgje ska ngjare
sikur ste desha sikur sme deshe ketu e nje vit me pare.
Ti pse genjen?
Pse sillesh si i marre?
Dhe hap fjale se me urren?!
Une kam qenë e dashura e par’
veten tende pse e genjen?
Kur mes shokesh ti qendron
pse tregohesh i gezuar?
Dhe kur mua me shikon qesh si lule e harruar…
Une e di kur ngelesh veten, ti jastekun lag me lot
edhe thua te verteten
SHPIRTI IM S’TE HARROJ DOT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:20 pm

Nje puthje shpirtin po ma torturon
eshte puthja e fundit qe me dhe
para se te ikje prej meje
e te me lije ne vetmi te plot.
eshte ajo puthje e embel
por qe me fal dhimbje pa fund
ajo puthje qe me ka mbetur ne kujtime
e shpirtin fort po ma trazon.
ah o zemer
edhe pse ka kaluar kohe
ne buzet e mia I ndiej ende
puthjet qe me falje dikur
ato sjane fshir e as jane harruar
jane aty prezente per te me torturuar
per te ma tretur shpirtin
por edhe per te kujtuar
se dikur kam qen e lumtur me ty
se dikur dikush me falte lumturi.
sikur te mund te kthehej koha pas
se dashurine tende sdua ta humbas
si te mund ta largoj kete trishtim
hej zemer te lutem vetem mos me lër.
e di qe sme ke harruar
ma thone syte e tu sa here takohemi bashk
edhe pse ti thua jemi miq
ne syte e tu shoh nje det te ter me dashuri.
e di qe te kam zhgenjyer
por te lutem me fal
kjo zemer qe kaq shume te do
dita dites po vdes per ty
je jeta ime edhe pse sme beson.
a e di se cfare bej neteve te errata e ne vetmi?
dal ne ballkon e i lutem zotit
te me kthej perseri tek ti
se kjo jete pa ty nuk jetohet
pa ty ndiej se po vdes
ti je jeta ime shpirti im
por dije o engjell se perjet do mbetesh
shpetimtari im.
TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:20 pm

Ti ske faj qe vuaj une,
ti ske faj qe rri pa gjume,
jo jo zemer ti ske faj,
qe mi le syte ne vaj.
Fajtori i vetem jam une,
fajtor se te dua shume,
mekati i vetem dashuria,
ndershkimi i diteve te mia.
Dhe me beso ti o shpirt,
per kete faj vuaj denimin,
trishtim dhe lot ne sy,
deri ne fund te jetes time.
Veq nje here do te te lutem,
dhe ma thuaj mua ne sy,
a me ke dashur ndonjehere,
siq te kam dashur une ty.
Nese po do te me pergjigjesh,
eja me puth e me perqafo,
nese jo do te me pergjigjesh,
me mire me vrit dhe me harr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:21 pm

Qan kjo zemer e vrar
me lot pa pushim.
Qan nga dhimbja qe ka
se u nda nga ty.
Qan me lot gjaku
se pa ty dot sjeton.
Qan se e di
qe tani te humbi pergjithmone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:21 pm

Ejjj zemer a e di?
se sa shume me ka mar malli per ty
a e di o jeta ime
qe tani jetoj vecse me kujtime?
tani per mua e ardhmja ska rendesi
vec kur mendoj qe aty nuk je dhe ti
e di cfare po kujtoja tani
arsyen qe me ndau nga ti
ato fjale qe tham pa menduar
ato fjale boshe e pakuptim
qe me ndan nga ti o shpirti im
e di cfare??
ndonjeher me vjen ti harroj ato fjal
ato gabime te bera ne te kaluaren
te harroj kur me the e lem me kaq
e te vij tek ti o zemer
se dot keshtu nuk vazhdoj
kjo jete pa ty nuk perballohet
eshte si ferri qe perjetohet ne toke
tani qe jam vetem dua te mbyll syte
te me shfaqesh ti ne endrra
te mund te te prek
te te puth e perqafoj
te mund te mbeshtes koken
ne kraharorin tend
e te te them
TE DUA ZEMER
te lutem kurr prej meje
MOS U LARGO.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:21 pm

Vetem perseri…
sikur asgje te mos kish ndodhur
sikur gjithcka qe thjesht nje enderr
nje enderr e bukur e perallore
Vetem…
se di pse por perseri vetem
sikur ty te te mos kem njohur kurr
sikur gjithcka ska ekzistuat kurr
sikur… sikur…
Kjo eshte jeta ime nen titullin
”Vetem”
s’eshte thjesht nje titull
por eshte jeta ime
nje jete vetmie e merituar
nje vetmi e kerkuar
edhe pse pa qellim.
E di e meritoj
nuk kam guxim te ankohem
nuk kam fajtor te fajsoj
per gjithe vetmin time
fajtore jam une vete
kurr skam ditur te sillem sic duhet
ne momentin e duhur
dhe me personat e duhur
jam treguar siperfaqesore
dhe njeri pa ndjenja
por tashme eshte teper vone
eshte vone per gjithcka
ajo cka eshte ber nuk zhbehet me
se koha qe kalon me nuk kthehet pas
per te te dhen mundesin
gabimet te korigjosh
dhe per kete jam ketu perseri
me te pandashmen
”VETMI”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:21 pm

Vetem perseri…
sikur asgje te mos kish ndodhur
sikur gjithcka qe thjesht nje enderr
nje enderr e bukur e perallore
Vetem…
se di pse por perseri vetem
sikur ty te te mos kem njohur kurr
sikur gjithcka ska ekzistuat kurr
sikur… sikur…
Kjo eshte jeta ime nen titullin
”Vetem”
s’eshte thjesht nje titull
por eshte jeta ime
nje jete vetmie e merituar
nje vetmi e kerkuar
edhe pse pa qellim.
E di e meritoj
nuk kam guxim te ankohem
nuk kam fajtor te fajsoj
per gjithe vetmin time
fajtore jam une vete
kurr skam ditur te sillem sic duhet
ne momentin e duhur
dhe me personat e duhur
jam treguar siperfaqesore
dhe njeri pa ndjenja
por tashme eshte teper vone
eshte vone per gjithcka
ajo cka eshte ber nuk zhbehet me
se koha qe kalon me nuk kthehet pas
per te te dhen mundesin
gabimet te korigjosh
dhe per kete jam ketu perseri
me te pandashmen
”VETMI”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:22 pm

Te lutem o zemer me thuaj qe jam ne enderr
me thuaj qe kjo eshte thjesht nje shaka
e nga casti ne cast do gjendem ne krahet e tu
te lutem me thuaj qe kjo seshte e vertet
me thuaj qe po ben shaka me mua
me thuaj cfaredo, cfare te duash ti
por te lutem mos me thuaj
qe lidhja jone mori fund
ate jo zemer mos ma thuaj
jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
ah o zemer sa gabim kam vepruar
si sdita te sillem me ty
dhe per faj te sjelles sime
ti tashme u largove nga une
sikur koha te kthehej pas tani do isha me ty
do isha njeriu me I lumtur ne bote
vetem duke ndenjur ne krahet e tu
e di kjo gje smund te ndodh
por te lutem vec per nje gje
te lutem me fal
se te dua pa mase
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:22 pm

Me fal qe kurr nuk munda
te jem ashtu sic doje ti.
Me fal qe kur ste fala
as me te voglin ledhatim.
E di? ndoshta… e meritoj
Gabova…
kujtova se gjestet, fjelet,
perqafimet, e perkedheljet…
nuk kishin shume rendesi.
Por gabova dhe tani qe jam ne vetmi
kam mall per castet qe kalonim te dy,
kam mall per ato qe dikur…
Mendoja se skishin rendesi.
Ndoshta ky eshte cmimi qe duhet te paguaj.
E di dhe vete qe e meritoj
por… sme mjafton…
nuk dua te mendoj se gjithcka perfundoi
nuk dua te mendoj se eshte faji im
jo kete nuk dua ta pranoj.
Me dhemb ne shpirt
sa here kujtoj refuzimin tend
e di e meritova por…
TE DUA dhe kete nuk e ndryshoj dot
dua te mendoj… jo… jo…
dua te harroj shume gjera
sikur te mund te kthehej koha pas
ta dish se sa gjera do te ndryshoja
do ndryshoja shume fjale te thena
e shume gjeste te pa bera
ti me dhe nje arsye per te qen e lumtur
ne castin qe jeta ime
kish humbur cdo kuptim.
U shfaqe ne jeten time
ne momentin qe endrrat dhe shpresat
per mua nuk kishin me kuptim
me bere ta doja jeten perseri
por u tregova idiote
dhe me veprimet e mia
bera te mundur qe prej meje te largoheshe.
Jo te lutem mos kujto se e bera me qellim
kurr ne bote nuk do ta beja
thjesht ste dhash vendin qe te takonte
te parin dhe te vetmin ne shpirtin tim
jo se nuk e ndjeva mos kujto se nuk desha
e desha me gjith forcat e shpirtit tim
por frika se mos te doja me teper se vet jeten time
me ndrydhi dhe sme lejoi te te falja dashuri.
Ti do thuash cvlere kan fjalet ?
C’me duhet mua arsyeja tani
kur ti nuk u sqarova kur tu dha mundesia
por mbylle gojen e me the:
’’Bej si te duash’’?
E di qe jam sjelle keq me ty
dhe nuk ka fjale qe te me justifikoj tani
ti ndoshta nuk ke per ti lexuar kurr keto vargje
por dije se ne zemer e ne shpirt te kam vec ty
je prezent ne mendjen time 24ore ne dite
dhe te dua te te largoj nuk mundem dot
ndjenja qe kam per ty eshte teper e forte
nuk ka as fillim e as fund
sikur te rija perjet ketu duke u munduar
te gjej nje fjal qe te mund ti afrohet
sado pak asaj qe ndiej per ty
do harxhoja kohen kot
se nuk ka fjale ne bote ti afrohet
asaj cka zemra ime ndien per ty.
E di cfare o shpirt?
Tani jeta ime ka humbur cdo kuptim
ne cdo hap qe hedh
ne cdo vend ku shkoj
ne mendje dhe ne zemer kam vec ty
e di qe sme beson
por me zotin deshmimtar te betohem
se kurr ne bote nuk doja qe gjerat te shkonin keshtu
te betohem se do jepja cdo gje
nese do mund ta ktheja kohen pas
nese do mund te ndryshoja ato gjera
qe ty te larguan prej meje
se ta dish o shpirt qe kur ti ike
jeta ime u kthye ne dhimbje e vetmi
asgje sme sme hyn me ne sy
asgje ska me vler per mua
e di gabimin tim po paguaj
nje gabim qe shpirtin po ma tret
se di dhe sa do mund te duroj
se di dhe sa kohe pa ty mund te vazhdoj
pa me vrar malli qe kam per ty.
sikur ta dije sa dua te te them ate fjale
qe ndoshta per ty ska me vlere
por duhet te ta them me zemer ne dore
ME FAL SHPIRTI IM
DIJE SE TE DUA ME GJITHE SHPIRT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:22 pm

sme besohet qe ndryshove,
vetem per pak dit…
qe te largohesh nga un,
ket prej teje se kam prit…
E shof qe ke vendosur,
qe me mua te mos jesh…
Sa i hap e i mbyll syt,
tjeter smund te gjesh…
Kisha dasht per her te fundit,
kete leter te ta shkruaj
me lot ne sy,dhe ta kuptosh se:
ZEMRA IME SDO TE KET ME VEND PER TY…
Per her te fundit deshate te shkruaj,
njer fjal te mir,por smundem
asgje tjeter vqe fjales:
LAMTUMIR…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:22 pm

Sa her i them vetes pse aj s*me don
saher i them zemres pse se harron
zemra sflet
ai me mori qdo shqis me ndaloi qdo qeliz ne venat e mia ska me gjak
veq pluhri ti
pa te ves e mengjesit ska me vler
lulet qe qelin skan me ere
djelli pa te sme ngro qjellit kaltersin sja shof
as vetn me se njoh
dashuria sqe mjalt per mua veq hidhrim
zemren tende do ta mban ne dry deri nbarim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:22 pm

Në qarshin e vjeter i vetem shëtis
Zemra më griset emrin tënd e pershperis e loti niset

Unë e di se ti
më don dhe vajton
për një dashuri qe
vetem Zzoti e kupëton

i baj pyetje vetes
pse familje kem
qëllu munona mu pajtu
po shum pak me kuptu

varxhet qe unë këndoj
lus Zotin qe ty te mos
lëndojn se keto
plag vetem vdekja
i shëron.

Që nga ajo nat kur
para meje qave me lot
zemra me eshte vrar
e kuptova se nga kjo dashri
veq kujtimet na .

E dashura ime ky
eshte seni me i
vogel qe kam mujt me
ba per ty\
ne zemer do te mbaj
pergjithmon e do ta
perkujtoj dashurin
qe vetem zoti e kupton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:22 pm

Në Zemrën Time,
Nuk ka më diell,
Gjithqka çë kisha,
U Zhduk si re në qiell.
-
Paraja,Jeta dhe Shoqëria,
gjithqka ce më më ka mbet
ësht fleta dhe dashuria,
depresioni dhe vetmia.
-
I shoqeruar nga vetmia,
me një stilograf në dorë
i shpreh dhimbjet e mia
si mreti pa kurore.
-
Pasuria qe kisha
ishte thjesht nje sprove
dhe jeta qe mendonja esht e lumtur,
u shendrua ne lote.
-
E gjith ajo shoqeri
qe mendoja esht e duhur
u shendrua ne ere
dhe u zhduk si pluhur.
-
Mendoja se jam i zoti
kur ja thyja zemren dikujt
nuk mendoja se dikur
do mbizotroj loti
dhe kam per te vujt,
-
Por hap mas hapi,
u preka në dashuri,
e shijova dhimbjen e saj
mesova per lumturi.
-
Mesova te vlersoj
dhe gjithqka ne jet
mesova se dashuria
esht pasuria e vertet.
-
Kuptova se,
paran,jeten dhe shoqerin
vet duhet ta formosh,
por gjithqka esht e kot
nese zdin te dashurosh
-
Dashuria esht qarku i jetes,
lumturia esht stoli e saj,
nese te mungon dashuria,
jeta esht lotë dhe vaij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:23 pm

Sikur të isha ëndërra,
Në syt e tua të vloja,
Si Dielli I bukur,
Në mëngjes, të të zgjoja,
Të ti prekja flokët,
Me buzëeshje plot mall,
Sa do ishim te lumtur,
A e mendon vall?
-
A e mendon se je passion,
Në syt e mia,
Emocion,
Më I madh se vetmia,
Je Lumturia,
Në zemrën time,
Dashuria,
Që më thell ne mendime.
Je mirësia,
Të z’behtës time,
Gjithësia,
Pa kufizime,
Je gjithçka çë kam,
Je momenti,
Je shprehja ime e fort,
Je komenti,
Je fjala për mirësi,
Je vargu në poezi,
Deri sa stë kam ty pran,
Sit jetoj ne vetmi!
A më thua vall ti ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:23 pm

Se pranon por eshte e vertete
qe do mi falesh buzet ne kete jete
se pranon te me thuash te dua
por jane syte e tu qe me thone
se po vdes per mua…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:23 pm

Malli për ty zemrën ma kalli
eja te unë një puthje ta fali
puthja ime e ëmbël si qershi
kur të më puthish mua
e kupton fjalën dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:23 pm

e thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer…..!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:23 pm

Nese dikush te sheh
me lot ne sy
duaje sepse ka frike
mos te humbet.
S…TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:23 pm

Fjalët nuk mjaftojnë, për atë që vërtet mungon. Nuk di, thonë se me kohën kalojnë edhe kujtimet, por jo, ato shtohen dhe disi nuk më lënë të qetë. Kam dashur dhe kam luftuar të t’harroj, por jo nuk ndodhi ashtu siq desha une. Vite të tëra më vie në ëndërr m’u atëherë kur mendoja se vërtet je zhduk nga jeta ime, më shqetësojë dhe më nervozojë, por me kalimin e kohes ardhjet tua në ëndrrat e mia janë shpeshtuar dhe më shkaktojnë dhimbje dhe më bëjnë të ndjehem i humbur.
Pse?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:24 pm

Dashuria eshte jet ate mos e lendo..
dashuria eshte ndjenj ate kurr mos e largo
dashuria eshte bota te ajo do te udhetosh
dashuria eshten enderr ti ate e enderron.
dashuin kurr nuk ndal po zemra shume here thyhet
nuk ka zemere ne bote qe kurr nuk thyhet………
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:24 pm

Per ty lash boten dhe enderrova
per ty lash jeten dhe imagjinova
per ty mbeta vetem dhe te dashurova
per ty zemra ime se je i vetmi per mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:24 pm

-Asgje nuk është e pamundur kur i bindemi zemrës
-Jeto për te dashururar dhe mos dashuro për te jetuar…
-Dashuria nuk qëndron ne veshtrimin ngultas tek njeri-tjetri,por ne veshtrimin bashke ne një drejtim
-N.q.s nuk do të kishte kurrë ndarje,atëherë nuk do të kishte kurrë mall.
-Duaje shiun sepse është i vetmi qe te lejon ta mbash koken lart kur je i perlotur!
-N.q.s fjala te dua do të ishte një korrize rere,atëherë nuk do me mjaftonte e gjithë shkretetira për te te thënë se sa te dua…
-Nëse s’ta shpreh dot me fjale se sa te dashuroj,fajin e ka natyra qe si dha zemrës goje…
-N.q.s do të ekzistonte dikush qe me shkronja akulli te shkruaje emrin tënd sipër diellit,atëherë do të egzistonte dikush qe te do me shumë se mua…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

!!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 34 e 36Shko tek faqja : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum