www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 LDK-ja nuk përjashton mundësinë e votimit të mocionit për Qeverinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: LDK-ja nuk përjashton mundësinë e votimit të mocionit për Qeverinë   Fri Oct 22, 2010 12:50 am

Prishtinë, 21 tetor - LDK-ja nuk përjashton mundësinë që ta votojë mocionin e votëbesimit në Kuvend për Qeverinë e Kosovës, bën të ditur KTV. Sekretari i përgjithshëm i kësaj partie, Ramë Manaj, ka deklaruar sot se në LDK nuk është diskutuar deri tash për ngritjen e këtij mocioni në legjislativ. “Do të shohim”, ka thënë shkurtazi Manaj.
Ai nuk ka pranuar ta quajë “krizë institucionale” situatën politike pas vendimit të LDK-së, që kjo parti të tërhiqet nga koalicioni qeverisës me PDK-në. Sipas tij, Kuvendi dhe Qeveria, përmes kryeministrit, zëvendëskryeministrit dhe ministrave të PDK-së po funksionojnë dhe rrjedhimisht, për Manajn, ende nuk bëhet fjalë për krizë institucionale. “Krizë ka kur nuk funksionojnë institucionet”, ka theksuar ai.
Ish-zëvendëskryeministri Manaj ka folur edhe për arsyet e prishjes së koalicionit me PDK-në. ”Ishte bërë i pamundur funksionaliteti i mirëfilltë dhe demokratik në qeveri”, ka shtuar ai. Mirëpo, sekretari Manaj, ka thënë se prishja e koalicionit qeverisës nuk duhet të reflektohet domosdoshmërisht edhe në koalicionet e LDK-së me PDK-në në ato komuna ku këto dy parti bashkëqeverisin.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

LDK-ja nuk përjashton mundësinë e votimit të mocionit për Qeverinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum