www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Apple e interesuar per blerjen e Sony

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Apple e interesuar per blerjen e Sony   Fri Oct 29, 2010 8:22 am

Aksionet e prodhuesit japonez të elektronikës shpenzuese Sony të martën janë rritur për tre për qind në bursën në Tokio pasi që disa media kanë raportuar se kjo kompani do të mund të bëhej cak potencial i blerjes së gjigantit teknologjik amerikan - Apple.

Nga Sony kanë porositur shkurtazi se nuk mund t’i komentojnë spekulimet.

Shumë media elektronike gjatë vikendit kanë raportuar se Apple, e cila nga tremujori në tremujor po realizon rezultate më të mira afarizmit falë popullaritetit të pajisjeve iPhone e iPad, së shpejti do të mund të nisej kah ndonjë blerje e madhe.

Firmat të cilat përmenden si të caqe të mundshme të blerjes janë përmendur Sony, Adobe e Disney.

Megjithatë, analistët janë skeptik rreth mundësisë së realizimit të blerjes së kompanisë japoneze.

“Nëse Apple vendos për blerjen komplete të Sony, kjo do të paraqesë tentim të blerjes armiqësore e cila vështirë do të ketë sukses në Japoni”, ka thënë për agjencinë e lajmeve Reuters një ekspert i kësaj fushe.

Sipas këtij eksperti, Sony nuk e ka në interes bashkimin me Apple sepse ajo punon në disa projekte me Google dhe është konkurrencë e drejtpërdrejt prodhuesit të pajisjeve iPhone.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Apple e interesuar per blerjen e Sony

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum