www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fitime rekorde ne Microsoft

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Fitime rekorde ne Microsoft   Mon Nov 01, 2010 4:54 am

Në tremujorin e kaluar Microsoft ka pasur të hyra të përgjithshme prej 16.20 miliardë dollarësh dhe shitje të mira të Windows 7 e Office 2010.

Microsoft raporton për fitime rekorde në tremujorin e kaluar, i cili ka përfunduar më 30 shtator të këtij viti. Tremujori i përmendur fiskal llogaritet si i pari për vitin fiskal 2011, e në të ka pasur gjithsej 16.20 miliardë dollarë, respektivisht 25 për qind më shumë se në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.

Në të njëjtën kohë, fitimi neto 5. 41 miliardë dollarë, është rritje prej 51 për qind krahasuar me vitin e kaluar. Në mesin e më meritorëve për financa të shkëlqyera janë shitja e Office 2010, përditësimet më të mëdha të përdoruesve afariste me kompjuterë të ri të vënë në funksion me Windows 7 dhe rritja prej 38 për qind e shitjes së konzolës së lojërave Xbox 360.

Suksesit financiar i ka kontribuar edhe pjesëmarrja çdo ditë e më e madhe e makinës së kërkimit Bing dhe fuqizimi i partneritetit me Yahoo.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Fitime rekorde ne Microsoft

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum