www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FER: Do të çrrënjoset korrupsioni

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: FER: Do të çrrënjoset korrupsioni    Fri Dec 10, 2010 1:22 am


Drejtues të partisë Fryma e Re në kuadër të fushatës zgjedhore vizituan qytetin e Mitrovicës, ndërsa me këtë rast kritikuan ish partitë në koalicion për mungesë vullneti për ta luftuar korrupsionin.
Shpend Ahmeti, njëri prej drejtuesve të FER-it tha se dita ndërkombëtare kundër korrupsionit jo rastësisht lidhet edhe me fushatën e partive politike, pasi ato siç tha ai ato nuk janë në gjendje të punojnë diçka në luftën kundër korrupsionit, por vetëm të premtojnë.

Nëse FER do të fitojë në këtë zgjedhje, Ahmeti tha se do të çrrënjoset korrupsioni, ndërkaq do të lulëzojë zhvillimi ekonomik, do të hapen vende të reja pune, do të ketë kontroll kufitar, ku në mungesë vendit i humbin miliona.

Ilir Deda, bartës i listës tha se partia e tij do të krijojë raporte partneriteti me të gjitha vendet fqinje, përfshirë edhe Serbinë, por këto raporte siç tha ai nuk do të krijohen përmes UNMIK-ut ose EULEX-it, por si dy shtete të pavarura dhe të barabarta.

Po ashtu, ai tha se nëse partia FER fiton në këto zgjedhje, atëherë në Kosovë nuk do të qarkullojnë vetura me targat e kohës së paraluftës.

Ndërkaq, Valdete Idrizi, kandidate për deputete nga Fryma e Re kritikoi institucionet e vendit se nuk kanë bërë asgjë për bashkimin e Mitrovicës. Sipas saj, me fitoren e FER-it nënkuptohet edhe bashkimi i qytetit të ndarë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

FER: Do të çrrënjoset korrupsioni

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum