www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook Tag identifikon fytyrat e miqve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Facebook Tag identifikon fytyrat e miqve   Wed Dec 22, 2010 6:53 am

Së shpejti, Facebook do të lansojë një funksion të ri, i cili do t’i freskojë Facebook Photos, përmes një sistemi i cili do të sugjerojë automatikisht se cilit përdorues duhet t’i bëni “tag”, pasi që teknologjia e re të cilët e ka mundësuar ky rrjet social, identifikon fytyrat e njerëzve.

Sistemi i ri është një shkrirje e teknologjisë së ndërtuar nga vetë rrjeti social së bashku me disa nga partnerët e saj afarist, shpjegon Chris Cox, Zëvendës President i Produkteve.

Sistemi është mjaft i thjeshtë për t’u përdorur dhe sa herë që keni nevojë për t’i etiketuar grupet e miqve tuaj në një album, teknologjia e identifikimit të fytyrës do të përpiqet të dallojë grupin e shokëve së bashku, për ta aktivizuar funksionin “Tag” sa më shpejtë që të jetë e mundur.

Me këtë funksion, Facebook do t’u sugjerojë miqtë që dëshironi t’i identifikoni me një fotografi, dhe nëse ky është veprimi që ju keni zgjedhur ta bëni, atëherë vetëm e shtypni butonin Save (Ruaj).

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Facebook Tag identifikon fytyrat e miqve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum