www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 250 Proverba per Dashurine

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 8:11 am

First topic message reminder :

250 Proverba per Dashurine


250 Proverba per Dashurine

1. Dashuria e parë i ngjan borës së parë, rrallë ndonjëherë mbetet.
Finlandeze.
2. Barra e madhe mund për deve, dashuria e madhe mund për zemër.
Mongoleze
3. Dhuratë e mirë nga i dashuri është edhe një tufë bari.
Azerbejxhane
4. Dashuria as nuk mundet të blihet, as nuk mundet të shitet. Çmimi i vetëm i dashurisë është dashuria.
Angleze
5. Dashuria është e verbër, por shihet prej së largu.
Italiane
6. Vetëm dashuria mund ta ndërtojë brenda një nate Murin Kinez.
Koreane
7. Jeta pa dashuri është si viti pa pranverë.
Suedeze
8. Me atë që duhemi, tallemi më së shumti.
Franceze
9. Çdo ndarje është një pjesë e vogël e vdekjes.
Fmnceze
10. Bukuria për një herë, dituria për gjithë herë.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 8:28 am

Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!

Dashuria eshte e verber, cmenduria e percjell!!

Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!!

Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlen per te jetuar!

“Dashuria e papjekur thote: “Te dua sepse kam nevoje per ty”, dashuria e pjekur thote:
“Kam nevoje per ty sepse te dua”.

Dashuri mundet te jap vetem ai qe dashuron!

Dashuri, nje emer, emer qe te there ne zemer qe kur permendet emri i saj lotet rrjedhin e vuajtja s ka skaj.

Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!

Emer qe duhet me shume se vetvetja emer qe e din e c eshte e verteta,
qe te bene njemije vjet te jetosh e te bene c do gje ta gezosh! Dashuria!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 8:29 am

Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.

Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.
Edhe pse nuk jemi bashke , ende te dua dhe gjithe do te dua.

Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe fuqine e qenies sime.
Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.

Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe nese ty s te takoj askund.
Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.

I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 8:29 am

Dashuria as nuk mundet të blihet, as nuk mundet të shitet. Çmimi i vetëm i dashurisë është dashuria.
Angleze

Dashuria është e verbër, por shihet prej së largu.
Italiane

Vetëm dashuria mund ta ndërtojë brenda një nate Murin Kinez.
Koreane

Jeta pa dashuri është si viti pa pranverë.
Suedeze

Dashuria e parë është më e ëmbël se mjalti i bletëve.
Dctgestane

Dashuritë e para janë si dhëmbët e parë: dalin pa dhembje dhe ua lëshojnë vendin të tjerëve.
Dyma i Ri

Dashuria e parë është shumë e madhe dhe njëkohësisht shumë e vogël.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 8:30 am

Njeriu ka shumë dashuri të mëdha e të vogla në jetë, por ka vetëm një dashuri të parë.
Dostojevski

Dashuria është kripa e jetës, jeta pa dashuri s'ka asnjë shije.
S.Frashëri

Kur njeriu e ka zemrën plot me dashuri, shpirti i ushqehet me shpresa.
P.Vasa

Të dashurosh do të thotë të robërohesh nga vetvetja.
Spasse

Dashuria ka dy përcjellës: të mirën dhe durimin.
Aligieri
Dashuria ushqehet me shpresë.
Lao Ce
Dashuria është si ngarja e automobilit: starton ngadalë, vozit shpejt, por frenon vetëm kur është, shumë 5 vonë.
Sagani

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 8:30 am

Dashuria bën çudira çdo ditë: ajo dobëson të fuqishmin, forcon të dobëtin, nga i mençuri bën budallain, i nga budallai të mençurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me një fjalë, i përmbys gjërat.
Polaku

Të jesh i dashuruar do të thotë më tepër se të jesh i pasur, sepse do të thotë të jesh i lumtur.
Tileri

Dashuria është çështje e ndjenjave e jo e dëshirave. Nuk mund të dashuroj pse dua, e më së paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar është e marrë.
Kanti

Në dashuri është mbret ai që dashuron më së shumti.
Helvecinsi

Engjejt e quajnë gëzim i qiellit, djajtë e quajnë vuajtje e skëterrës, njerëzit e quajnë dashuri.
Hajne

Dashuria është si lufta: fillon lehtë, por mbaron vështirë.
Menkeni

Dashuria është ethe: ajo lind dhe zhduket, kurse dëshira e njeriut para saj nuk ka kurrfarë hise.
Stendali

Dashuria është si fati: nuk do që të vrapohet pas saj.
Gotje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 11:02 pm

Shum te bukura sweet melaqe

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 11:13 pm

11. Bukuria është si lulja kur lulëzon, por shpejt vyshket.
Italiane
12. Bukuria është premtim i fatit.
Stendali
13. Të bukura janë vetëm ato gjëra, që nuk na interesojnë.
Uajldi
14. Ishte e bukur si gruaja e huaj.
Morandi
15. Ari është i bukur, por bukuria ia tajkalon.
Masingjeri
Bukuria e vërtetë, si dhe mençuria e vërtetë është shumë e thjeshtë dhe e kuptueshme për të gjithë.
Gorki
16. Bukuria është diç shtazarake nëse nuk përshkohet edhe me mençuri.
Demokriti
17. Bukuria frenon çdo zemërim.
Gëte
18. Në gjumë dhe në errësirë çdo gjë është e bukur.
Vidmari
19. Bukuria e tërheq vjedhësin më tepër se ari.
Shekspiri
20. Gruaja e bukur e vera e ëmbël, farmak për zemër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   Thu Nov 26, 2009 11:13 pm

21. Bukuria është burimi i të gjitha dashurive dhe fatkeqësive të mëdha.
Lakorderi
22. Vetëm e vërteta është e bukur.
Dekarti
23. Bukuria është letra që i rekomandohet zemrës.
Shopenhaueri
24. Qeni për qenin është më i bukuri, ashtu si njeriu për njeriun.
Epiharmi
25. Të bukurit janë të bukur vetëm pse janë të rrethuar nga të shëmtuarit.
Shezali
-26. Mbretëresha e vetme e vërtetë është bukuria e gruas: sundon posa të paraqitet.
Shileri
27. Nuk është e bukur ajo që është e bukur, por e bukur është ajo që ju pëlqen.
Italiane
28. Bukuria është burim i pashtershëm i gëzimit për atë njeri që di ta gjejë këtë burim.
Kareli
29. Të bukurave çdo gjë u falet.
Boigny
30. Bukuria gjithmonë u sjell femrave dhe meshkujve më shumë dhembje se sa gëzim.
Tomazeu

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 250 Proverba per Dashurine   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

250 Proverba per Dashurine

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum