www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shkruaj nje keshille islame...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
DioRa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 2834
Data regjis. : 15/11/2009
Location : ...Ne Endrat E Tua...

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Nov 26, 2009 9:14 am

First topic message reminder :

"Mos i humb shpresat nga vetvetja, ne jete do te perballesh me shume pengesa qe te izolojne vullnetin, mos lejo qe te te mposhtin."
Mbrapsht në krye Shko poshtë

AutoriMesazh
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyMon Nov 30, 2009 6:35 am

Mos u merakos pas kësaj bote, dhe mos iu frikëso varfërisë, por mbështetu fortë në Allahun xh.sh dhe nga Ai kërko strehim, varfëria sepse ajo është gjendje e njerëzve të mirë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyMon Nov 30, 2009 6:36 am

Le të jetë fjala: “lailahe ilallah” ajo që në mënyrë më të sinqertë dhe këto le të jenë të fundit që do t’i thuash me rastin e shkuarjes nga kjo botë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 7:48 am

Puno për këtë botë sikurse me jetuar gjithmon, puno për botën tjetër siku nesër do të vdesish.!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 7:50 am

Ai që e njeh dynjanë do të largohet prej saj, ai që e njeh ahiretin do ta dëshirojë me gjithë zemër atë, e ai që e njeh Allahun do të dëshirojë vetëm kënaqësinë e Tij."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 7:53 am

Ju kėshilloj pesė gjėra: nėse shtypeni, mos shtypni; nėse ju tradhėtojnė, mos tradhėtoni; nėse ju mohojnė, mos u zemėroni; nėse ju lavdėrojnė, mos u gėzoni dhe nėse ju qortojnė mos e humbni durimin!

Imam Hasanit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 7:53 am

Llogariteni veten tuaj, para se do te llogariteni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 7:54 am

"Njeriu i zgjuar është ai cili i bënë llogarit përpara se të vdes dhe që vepron ato punë të cilat do t'i nevojiten atij pas vdekjes"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 7:55 am

Thjeshtësia e një gruaje është më e vlefshme se stolitë (diamantet) e të gjitha grave të botës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 7:58 am

"Kush bënë durim dhe fal s'ka dyshim se ajo është virtyti më i lartë."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 8:00 am

"Tre gjëra e bëjnë një jete të mjerueshme: hakmarrja, xhelozia dhe karakteri i dobët"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 8:04 am

Omeri radijallahu anhu thotë: "Varra e shpatës shërohet, ndërsa varra e gjuhës kurrë nuk shërohet”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 8:07 am

Uthmani radijallahu anhuka thënë: “Brenga për këtë botë është errësira në zemër, kurse brenga për ahiret është drita në zemër.”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 8:10 am

Bekir ibn Abdullahu: "O njerëz, fikne hidhërimin tuaj duke e kujtuar flakën e xhehennemit!"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 8:11 am

Kush ka edukatë të keqe, e ka dënuar veten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyWed Dec 02, 2009 8:11 am

Durimi është thesar i xhennetit. Njeriu e arrin çdo të mirë, nëse vetëm një çast duron.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 6:56 am

- Cdo deshtim qe mund te ndodhe konsideroje prove te jetes. Nata sado qe te zgjase patjeter do te agoje agimi. Dikush prej dijetareve ka thene: “Suksesi eshte si shkallet te cilat nuk mund te ngrihen duke i pasur duart ne xhepa!"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
!Belt1-Pr!.
Anëtar
Anëtar
!Belt1-Pr!.

Numri i postimeve : 226
Data regjis. : 01/12/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 6:58 am

oo Faluni Se Pa Namaz Ska Sen.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 7:32 am

Disa këshilla nga Aliu, Allahu qoftë i kënaqur prej tij


Ai që njeh vetveten, njeh Krijuesin e vet.

Nëse ju e doni Allahun, atëherë hiqni dashurinë e zemrës për këtë botë.

Frika ndaj Allahut e bën njeriun të sigurt.

Si mund t'i gëzoheni kësaj jete që bëhet çdo orë edhe më e shkurtër?

Një emër i mirë dhe i njohur nga të gjithë nuk mund të humbasë nga një poshtërim një orësh.

Tri gjëra e bëjnë këtë jetë të mjerueshme: hakmarrja, xhelozia dhe karakteri i dobët.

Njeriu më i dobishëm është ai që është më i dobishëm për miqtë e tij.

Ai që mendon për veten se është më i miri, është më i keqi.

Njerëzit e ditur jetojnë edhe pas vdekjes, njerëzit e paditur quhen të vdekur edhe kur janë gjallë.

Çdo frymëmarrje e njeriut është një hap më afër vdekjes.

Përvoja është dituri e fituar.

Injoranca e dëmton njeriun më shumë se sëmundja në trupin e tij.

Më mirë është të jesh memec sesa gënjeshtar.

Mos fol kurrë kur nuk është koha për të folur.

Dëgjo dhe do të mësosh veten. Mos fol dhe nuk do të rrezikosh asgjë.

Ai që kurrë nuk e korrigjon veten, kurrë nuk mund të korrigjojë të tjerët.

E vërteta më e mirë është mbajtja e premtimeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 7:33 am

Disa këshilla nga Umeri, Allahu qoftë i kënaqur prej tij


Ji mirënjohës ndaj atij që të vë në dukje të metat e tua.

Mos u fut në rrugë të shtrembër nga nami i dikujt.

Kënaqësia dhe mirënjohja janë dy virtyte të mëdha, ju nuk duhet t’i kushtoni vëmendje cilës prej tyre keni fituar.

Mos e shtyj për nesër punën që ke për të kryer sot.

I kujdesshëm është ai që arrin të vlerësojë veprimet e tij.

Gjyko mbi inteligjencën e njeriut në mbështetje të çështjeve për të cilat ai pyet.

Mos gjyko njeri vetëm nga mënyra se si e kryen namazin dhe agjërimin, më mirë vështro në drejtësinë dhe mençurinë e tij.

Ai që di të ruajë të fshehtat e tij është i aftë të kontrollojë punët e tij.

Ki frikë nga personi që urren.

Ai që nuk ka ide se ç'është djalli, mund të bjerë lehtë në kurthin e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 7:33 am

Disa këshilla nga Ebu Bekri, Allahu qoftë i kënaqur prej tij


Ki gjithmonë frikë nga Allahu, Ai e di se çfarë ka në zemrën e njerëzve.

Ji i sjellshëm me ata që janë poshtë teje (nën urdhrat e tua) dhe trajtoji mirë ata.

Jep udhëzime të shkurtra, udhëzimet që janë të gjata harrohen shpejt.

Përmirësoje sjelljen tënde para se të kërkosh nga të tjerët të përmirësojnë sjelljen e tyre.

Ruaj fshehtësinë e planeve të tua.

Thuaj gjithmonë të vërtetën, sepse kështu do të marrësh edhe këshillën e drejtë.

Këshillohu me njerëzit e tu kur ke mundësi ta bësh këtë.

Ji i sinqertë me të gjithë.

Largoju frikës dhe mashtrimit.

Largoju shoqërisë së keqe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 7:35 am

Mikun që e blen me dhurata, do të vijë dita kur do ta blejnë të tjerët.

Ne e zgjasim fjalimin tonë kur nuk kemi çfarë të themi.

Domosdo duhet të kemi një varr të gatshëm për të varrosur gabimet e miqve.

Të gjithë ne jemi si Hëna, e cila ka një anë të errët.

Kulmi i moralit është që njeriu të turpërohet nga vetja.

Turpi i femrës është më tërheqës sesa bukuria e saj.

Nëse je i sinqertë, atëherë përse të betohesh?

Kush flet shumë, o di shumë o gënjen shumë.

Çdo njeri është i dobishëm, madje edhe prej personit të keq përfitojmë, në sjelljen e shembullit të keq.

Njerëzit ndonjëherë nuk i urrejnë të tjerët për shkak të metave të tyre, por për shkak të meritave të tyre.

Komshillëku i mirë nuk është të mos bësh dëm, por të durosh dëmin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 7:37 am

Bazat e lumturisë


- Mos urrej asnjë njeri, sado që të gabojë ndaj teje!
- Mos u brengos asnjëherë dhe vetëm shtoji duatë!
- Jeto në thjeshtësi, sado që të jesh i ngritur!
- Mendo për të mira, sado që sprovat janë të shumta!
- Buzëqesh (vazhdimisht), edhe atëherë kur zemra të pikon gjak!

Këto janë të bukurat e lumturisë shpirtërore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 7:41 am

Mëso gjuhën e faljes

“..le t’i falin ata dhe të mos ua marrin për keq. Vallë a nuk doni që t’ju falë Allahu? Allahu është Falës e Mëshirëplotë.”1

Allahu të mëshiroftë, mëso gjuhën e faljes!
Allahu të forcoftë, shijo kënaqësinë e faljes!
Allahu të udhëzoftë, ji afër Allahut me falje!
Allahu të nderoftë, njëra nga dyert e krenarisë është falja!
Allahu të ndihmoftë, përqendroje veten në falje!

Vëlla dhe motër!

Siguroje veten në hapësirat e faljes duke i falur të gjithë, duke i lënë veprimet e tyre jo të mira, se kështu e pengon të keqen. Falësi është më afër Allahut dhe afër njerëzve.
Ai i cili do shpërblim, ngrohtësi, kujtim të mirë, le të jetë i durueshëm, ta durojë të hidhurën, të vizitojë kur nuk vizitohet, të japë kur nuk i jepet, të jetë i butë me të paditurin, të falë kur i bëhet zullum.

Imam Shafiu thotë:

Pasi kam falur, nuk kam urryer askënd,
Kështu nga brengat armiqësore u qetësova.
E përshëndes armikun kur e takoj,
Të keqen me përshëndetje e pengoj.

“..edhe kur janë në vështirësi, e mposhtin zemërimin dhe ua falin fajet njerëzve. Allahu i do bamirësit.”2
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 7:45 am

Mëso për të metat e tua


Ai i cili dëshiron të njihet me të metat e vetvetes, ka disa mënyra:

1. të kërkojë një shok besnik dhe mendjemprehtë, i cili e këshillon;
2. të përzihet me njerëzit, kështu që të keqen që sheh, ta urrejë;
3. të përfitojë edhe nga armiqtë, kur ata flasin për të.

Dhe në fund, mos harro se kur Allahu ia do të mirën robit të Vet, e bën të zgjuar në njohjen e të metave. E, kur ai njihet me gabimet e veta, përpiqet t’i evitojë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 EmptyThu Dec 03, 2009 7:49 am

Thënie nga 4 kalifët

"Vërtet, Iblisi qëndron përpara teje; vetja në të djathtën tënde; epshi në të majtën tënde; dynjaja pas teje; gjymtyrët rreth teje; i Plotfuqishmi sipër teje. Iblisi të fton për në epsh, dynjaja të fton në zgjedhjen e saj në dëm të ahiretit, gjymtyrët të ftojnë për në mëkate dhe i Plotfuqishmi të fton për në xhennet dhe falje."

Ebu Bekër es Sidik



"Pashë të gjithë miqtë (të dashurit) dhe nuk pashë mik më të mirë se sa ruajtja e gjuhës; pashë të gjithë veshjet dhe nuk pashë veshje më të mirë sesa devotshmëria; pashë të gjithë pasuritë dhe nuk pashë pasuri më të çmuar sesa vetëmjaftueshmëria; Pashë të gjitha bindjet (punët e mira) dhe nuk pashë më të mirë sesa këshilla; pashë të gjitha ushqimet dhe nuk pashë ushqim më të mirë sesa durimi."

Umeri



"U çudita me atë person që e njeh vdekjen dhe vazhdon të qeshë; u çudita me atë që e diti se dynjaja do të zhduket dhe përsëri e kërkon atë (dynjanë); u çudita me atë që e njohu se çështjet janë sipas përcaktimeve dhe ai mërzitet për gjërat e kaluara; u çudita me atë që e njohu llogarinë dhe vazhdon të grumbullojë pasuri; u çudita me atë që e njohu zjarrin dhe ai bën mëkate; habitem me atë që njeh Allahun me një njohje të sigurtë, dhe përkujton dikë tjetër përveç Tij; habitem me atë që njeh xhennetin me një njohje të sigurtë dhe rehatohet me dynjanë; habitem me atë që njeh shejtanin si armik dhe përsëri e ndjek (pason atë)."

Uthmani



"Shpifja ndaj femrave të pafajshme është më e rëndë sesa qielli; e vërteta është me e gjerë sesa toka; zemra e kënaqur është më e pasur sesa deti; zemra e munafikut (hipokriti) është më e fortë sesa guri; sundimtari i padrejtë është më i nxehtë sesa zjarri; nevoja ndaj mosmirënjohësit është me e ftohtë sesa acari; durimi është më i hidhur sesa helmi."

Aliu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje keshille islame...   Shkruaj nje keshille islame... - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Shkruaj nje keshille islame...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Keshille me rendesi :Fjala e Zotit - Kur’ani
» Këshillë e Madhe - Nga një Vajzë e Vogël
» Këshillë e Madhe - Nga një Vajzë e Vogël
» Poezi Islame
» Tregime Islame
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Besimi Fetar ::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Besimi Fetar-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum