www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa vargje për gurbetin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Disa vargje për gurbetin   Sun Nov 29, 2009 3:38 am

Po i thurri ca vargje per jet e per veti per cdo shqiptar qe e treti gurbeti
nje mjegull e zez me njerz qe si njoh ditet m´kalojn e rinin spo e shoh

U treta dhe mbeta n´vetmi m´kaloj jeta qe sa vjet me lot po rrin nane e
shkreta Zemra i digjet dhe ende pret n´der Por sdi a mundem ta shoh n´ket ver

Pse a thu linda kto dit ti perjetoj? Askend nuk po e njoh Dera e botes nuk o streha
e kokes mka mar malli per gurt e per eren e tokes!

Te kem ne at vend nip e sternip te shoh veq shqiptar e te flas ventem shqip dua
kur te zgjohem t´me vjen nena te fytyra e jo nje i huaj t´me ngarkoj me detyra !

Pritem nane se po vi qe ta fshi at lot ne sy se din n´zemer mall sa kam
Ne gyrbet i humbur jam !!

n´rrugt e evropes i bom per gazeta kerkush sem kqyr e sem thot tungatjeta me mall
cdo her ne diell e ne hene te pafsha te gjall edhe njeher oj nene

dua para teje me mir un te shujem me fal qe sme ke tani kur te duhem mallku
qofsh serbi qe mdajte me shpi gjysa zemres n´gyrbet e tjetra n´shipni!

e moj kosov po shum plage i pate Vdekje shkini the qafen n´karpate E ju o paftyra
qe hani neper zyra qe dam i boni vendit n´lloj lloj menyra

bonu niher bashk pash besen e shqiptarit se per Kosov e fala kejt njersen e ballit
Do kalben n´burgje shum vujn per atdhe dikush njeh veq pare s´njeh komb e sa fe !!!

pritem nane se po vi qe ta fshi at lot ne sy se din n´zemer mall sa kam
ne gyrbet i humbur jam

fjala e mir e sheron zemerimin e deshta atdhen dhe e gjeta mergimin per ky nuk
esht kundershtim i vetes veq grack e madhe e servuar prej jetes

kshtu e kisha t´shkruar komplet per tu harruar veq nje loke e plak me pret me dy duar
kam vendosur sot te vi hatri jot per ty dhe kosoven te betohem ne zot!

ndaloj at lot se djali po t´vjen askush sdo t´na ndaj beso nana jem do duhet shum
koh me ty me u qmall ditet i numroj dhe smund te bej ball

at dit po e pres te dal ne aerodrom, le t´me pyes kushdo se per ku po shkon l qeshur
do tiflas i djegur nga malli po shkoj qe ta shoh at loke per s´gjalli !!!

pritem nane se po vi qe ta fshi at lot ne sy se din n´zemer mall sa kam
ne gyrbet i humbur jam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

Disa vargje për gurbetin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum