www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa vargje per ty

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:13 am

qenka e veshtire
jeta ne kurbet
larg te dashures
e larg njerezve
qe te duan per her
keshtu u nda kjo
jete kush ne KOSOV
e kush ne kurbet
qenka e veshtire kjo
jete po nje dite do
te shojme ne vendin
tone ne qe jemi ne kurbet
po kur si dim as vete
se jeta eshte ndare ne dy
pjese ne te paren vuan
e ne te dyten vdes
keshtu qenka kjo jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:13 am

ash kjo jet per mua ska rendesi
Si te shkon as vet nuk e di
Sdita te shijoj ne beqari skisha fat ne dashuri
Tash vet vetit smundjen ja ngjita
Per gjdo dit me kaplon merzia
Nuk me ipet as kund qe te shkoj
Por te rri e vetem te mendoj
A ta dija vetem nje gje me don mua apo tjeter kend
Skam prej kujt qe te marr vesh
pasi sdel me une po te pres

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:13 am

ete ne qiell levisin
koken verdalle ma verdisin
nuk te ndrroj as me missin
vetmia po me mbyt

vetem nje fjale spo ma thua
pse dielli me henen u dashurua
mendoj se hena su mendua
nje te puthur i dha diellit
dhe krijuan mbreterine e qiellit

.....................

pa ty bota humb kuptime,
pa ty djelli humb shiqimin,
pa ty dita se arrsohet,
jo, jo, jo,
pa ty nuk
JETOHET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:14 am

VETEM UNE E DI SE SA VLEN TI PER MUA
TE DUA SHPIRT UNE TY SHUME TE DUA

TE LUTEM VAZHDO PER MUA MENDO
KE ZEMREN TIME QE SHUME TE DO

ISHTE GABIMI IM QE TE KAM FYER
SA HERE DASHURI PER TY KAM NDIER

TA GEZOJME NE BOTEN SE AJO ESHTE E JONA
TE LUTEM KTHEHU TE DUA AKOMA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:14 am

FLOKET E TUA


Floket e tua te ngrohta endrra te pa pershkrushme syte e tu me duken shkelqim per zemren time tani e kuptoj se ti je ajo qe e kam enderruar ne mendimet e mia. Te dua te dua o flokartja ime te dua marrezisht e ne qofte se s"me do te vdes e hija e vdekjes sime do te hap pas hapi .
Une to te pres gjithe jeten
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:14 am

I LUMI ZOT

I lumi zot pse me denon
Me atE qE dua smE bashkon
VetEm atE e du nE jet
Zemra pa te me eshte e shkret
Te lutem i lumi zot
Te na bashkosh per jete e mot
Zemra per te gjith mon vajton
Vetem me te do te jetoj
Nese vdekja nga jeta me ndan
Nje zog i shkret tme vajton
Gjith mon mbeta me lot ne sy
Me shkoj jeta ne vetmi
Hens se bukur i perngjan
Zemra ime vetem ty te don
I lumi zot dot na munso
Deri ne vdekje me te te jetoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:14 am

GZIM PER MUA ME NUK KA


O bylbyl i bukur lagr ne qjell ti pse shkon
Dertin mua ma kallxon a thu qan a po kendon
Pse aq larg ti je shku kur e din se un te du
Gzim per mua pa ty nuk ka per ty malli me ka marr
Je bylbyl i bukur a frohu te lutem
Kengen tende ta ndegjoj zemra ime ty te don
Kendoma ni keng te dashuris kendoma kengen e lotve te mi
Se jam mbet vetem pa ty me shkoj mua kjo rini
Aj bylbyli i zemruar ra ne shpat e mu afrua
Syt me lot ju kishin mbuluar
Qke ti vajz qe me pyt mua a e din se jam fejuar
Nan e bab me kan feju me ty sme lan me u bashku
Jete per mua ma ska do te shkoj larg duke qar
Do te shkoj tu fluturu njeglles se ze kum me ju afru
Me lot te mi ka me mbulu ti kujton se bije shi ato jan lotet e mi
Kraht e mi ma sfluturojn prej naltit do te bi ne tok
Do te vdes do te shkoj ather pushoj per gjith mon
Ne varr mua ti mem shti mos me qaj mua per mbi
Se un ma nuk te ndij se aty jam ne qetsi...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:14 am

Kur te mungoj

ku malli te kete marre
edhe un te mos jem aty
mbyll syte edhe me thirr
se un do te vij aty
2
kur buzet te jen thare
edhe puthje te mungojn
hap dritaren dhe lutju hanes
se puthjen time ajo ta dergon
3
kur ti te ndjehesh ne vetmi
edhe zemra po te qan
zhytu ne kujtime
edhe mua do te me kesh pran
4
ku ti te me duash
edhe pran te mos me kesh
hap dritaren edhe flutoro
se te un do te jesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:14 am

MERE FATIN TIM NE DUART E TUAMerre fatin ne duart tua,
dhe shliroje shpirtin tend
kerkoje ate qe do
dhe eja e me perqafo.
MOS HARRO,
dhe mos kerko meshir nga askush,
sepse edhe nese qan si femij,
mos harro,
se po e mbron nje DASHURI...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:15 am

prej nje dite te larget te nje dite te afert
afrohem afer ti ty e dashur por ti nuk me njef.
dhe po e pyes vete pa lidhje jo dite per mu
po per ty nuk e di oj shpirt vuajtur nder shekuj
por po mendoj se a do te vie dita kr do te fluturojme ne te dy si zohet ne kaltersi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:15 am

Me ke hy ne zemer,
te kam byllur me dry,
qelsi me ka humbur ti ke me mbet
-aty-
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:15 am

MOS LAKMONI NE DASHURI POR QMONI NE NJERZI


Se qfar zemre paske pas
Zemren po don me ma plas
Spari her kur te pash ty
Thell ne zemer me ke thu
Dal nE Prizren me u shetit
Se pa ty skalon kjo dit
Me shkoj mendja leter te qoj
E me tE shkru nuk guxoj
Ti qe din vujtjete e mija
Ti qe din qka eshte dashuriaj
Meshirohu se kam mbaru
Ma jep doren per tme shpetu
Po ja la ni porosi mos laknoni ne dashuri
Nuk e kam un per inat ndashi per me qen rahat

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:15 am

VJEN PRANVERA POR NDARJA EGZISTON

Tash ka nis me ardh pranver
Lule te bukra u vjen era
Fusha e male plot gjelbrim
Ne zemer e kam une nje kujtim
E kujtoj nje dashuri qe kem pasur ne te dy
I kujtoj a to fjalt e tua kur me the
se shum te dua
Kujtoj besen qe me ke dhan
Kujtoj vendin qe me ke than me gjet djal me yll ne ball
Per veq tej smarr as kend
Pse moj vash ti keshtu veprove edhe besen e harrove
Lujte fjalen hupe besen me kon do ta kalosh jeten
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:18 am

Po bie shi dhe pikat e shiut rrashqasin ngadale ne xhamin e akullt sikur te ishin lotet e mi. Eshte vjeshte, por mua me duket sikur dimri ka pushtuar. Ndjej zhurmen e shiut qe perplaset ne xham, nderkohe qe pagjumesia ime me shoqeron keto nete bashke me zerin tend te larget. Me pelqen te enderroj ty qindra here me te embel me veshtrimin ngulur ne syte e mi. Edhe pse nuk je ti je realiteti im i perditshem, endrra ime e cdo nate!

Me pelqen te imagjinoj endrrat e tua, ti ndjej si re siper meje, dhe te dhuroj perkedheljen e buzeve te mija mbi buzet e tua! Me pelqen te besoj se trupat tane sa here qe behen nje harrohen ne kohe dhe hapsire ku as mendimi me i lig nuk mund ti ndaj. Me pelqen te enderroj te qeshuren tende si nje femije ne caste lumturie! Dua te zgjoj me perkedhelje, kur rrezet e para te diellit trokasin ne dritaren tende. Dua te shtrengoj fort para se te le te shkosh, dhe te pres me perqafime kur te kthehesh perseri.

Kam menduar per jeten time pa ty. Kam njohur friken shume here. Ne ato momente mendja ime eshte zhytur ne nje erresire te paprovuar, qe nuk kishte as fund dhe as fillim. Kam menduar per diten dhe naten, qe gjithmone ndjekin njera tjetren por asnjehere nuk takohen. Sa shume ngjan me ne!
Kam menduar per henen dhe diellin qe nuk takohen kurre, dhe e shfaqin dashurine e tyre vetem ne nje eklips. Pastaj e mbajta frymen dhe gjeja e pare qe mendova ishte se "Te Dua"
Ne 5 shkronja te thash gjene me te madhe ne bote!

Do doja te tregoja per ditet e mija pa dashuri. Do doja te tregoja per vetmine time, dhe deshperimin tim. Do doja te tregoja per oret boshe te kaluara ne krevatin tim me shikimin te fiksuar ne tavan, fiksuar ne keto mure bosh pa histori. Fiksoj keto mure dhe me duket sikur jam e mbyllur ne nje kub kateror ku mendja ime udheton per tek ti. Do doja te me degjoje tek flas keshtu, do doja te me kuptoje ndersa mendimet e mija si te cmenduar marrin vetem nje drejtim...per tek ti!

I mbyll syte, dhe marr fryme thelle, mar fryme embelsisht, dhe degjoj te rrahurat e zemres time. Provoj te le te lire mendjen, provoj por jane mendimet qe s'me len. Atehere provoj te le te lira mendimet e mia per te pare se ku po shkojne, dhe ne cast kuptoj se kerkojne te arrijne ty.

Une do te dua dhe atehere kur nuk ke per ta besuar, do jem mes jastikut tend dhe qafes tende naten, do kercej me endrrat e tua, do te flas si hena u flet yjeve, do te puth si era puth valet e detit, por sdo arrish te me shohesh. Ndoshta kurre s'do ta maresh vesh se sa shume zemra ime enderron.
Nje enderr qe eshte vetem nje enderr e gjate pa fund. Te jetosh nje realitet te kerkuar, te besuar, imagjinuar, qe gjithmon ke shpresuar. Po i shpresuar sepse per nje here te vetme ka besuar ate qe nuk donte ta besonte. Une e di qe ti egziston dhe pse jo fizikisht, une te ndjej ne ajer, e di qe egziston...sepse je ne endrrat e mija, e di qe je...sepse nje yll shkelqen me shume se te tjeret dhe ai je ti. Kur fryn era, e di qe je...frymemarrja jote me perkedhel fytyren, e di qe je sepse degjoj zerin tend te kumboje brenda meje.

Dhe te humba dhe te gjeta dhe ike dhe te desha, dhe te putha dhe te ndjeva.
Cdo mendim qe me vjen me dergon tek ti...ne jetoj apo vdes per mua eshte njesoj...ne jetoj apo vdes prap dhe shpirti tek ti do me dergoj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:18 am

Ti je special, ndoshta e ke degjuar shpesh, por nuk besoj se je lodhur duke e degjuar. Je special sepse vetem ti di te jesh ashtu, ke prekur jeten e dikuj ne menyren me te vecante, ashtu sikurse askush nuk ka arritur ta bej!

Ke qen atje kur kam patur nevoje, kur jam ndjer e trishtuar dhe e vetme ti ke qen gjithmone! Me ke dhen qetesi, kete njeri qe po te shkruan e ke ber te qeshi. Ke qen duke gezuar me mua ne kohe te mira, me ke ngushelluar ne kohe te veshtira. Sa here kam dashur te flas me ke degjuar.

Asnje njeri nuk dhuron si ti, ti gjithmone ke ate buzeqeshjen qe me inkurajon dhe me inspiron. Me ke ber te perpiqem me fort kur nuk ja kam dale, me ke ber te besoj ne veten time, sepse ti ke besuar ne mua!
Te falenderoj qe me ke ngritur kur jam rrezuar, dora jote ka qen aty dhe kur te kam lenduar!
E ke zgjatur ate pa hezitim, askush nuk do bente te njejten gje qe bere ti.

Me ke dhuruar drite ne ditet me te errta, dhe buzqeshje ne ditet me te trishta.
Me mungon deshperimisht perqafimi jot, por e di qe e kam sa here me flet sa here me shikon, ti je aty TI me Perqafon!!!
Faleminderit qe ke qen gjithmon dhe s'me ke len vetem asnjehere!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:18 am

Thone se dashuria perfekte eshte dashuria infinite.
Ajo qe duron per gjithmone dhe qe kurre nuk mbaron. Eshte ai pasion i vrullshem qe te merr dhe s'te leshon, dhe qe te shtyn te superosh gjithcka, per te qen gjithmone aty para duke te rrembyer me te njejtin intensitet si takimin e pare. Je ne kujtimet e mia, i forte dhe ndjelles si nje zjarr qe djeg aq fort, dhe qe me shtyn te shkruaj perseri per gjithcka qe me ka mbetur nga ti.
Thone se dashuria perfekte eshte dashuria infinite. E di? Gjithmone e kam deshiruar, por kurre nuk kam dashur te besoj se ajo vazhdon te rritet brenda meje.

Po pastaj me kujtohet ajo nate, ate dhome, ate shtrat. Mbaj mend cdo detaj te atij vendi ku kemi qen aq here. Mos me pyet perse. Do te thoja nje genjeshter, ose me mire do tentoja, por nuk do arrija. Mbaj mend gjithcka. Por do doja te ndodhte perseri gjithcka, si dje, dhe sot, dhe neser dhe gjithmone. Me mungon duhet ta them. E perseris cdo nate, dhe nuk do lodhem duke ta then. U be muaj qe vazhdoj keshtu. Por une do te dua gjithmone. Dashuri perfekte apo jo qofte kjo imja. Ti je pjese e imja, dhe kudo qofsh jam aty me ty,duke te then "te dua"

E mban mend zemra ime heren e pare? Ishe drite ne ate dhome pa drite. Kujtoj zerin tend, zeri me i embel qe dhe nata e kishte zili ndaj qetesia kaploi gjithcka. Dy syte e tu te zinj qe shkelqenin duke me veshtruar me butesi dhe me perkedhelen kur u takuan me syte e mi. Floket e erret qe perkedhelen fytyren dhe kur koka jote ngadale u mbeshtet ne supin tim ne pritje te nje pergjigje pa fjale!
Floket e tu ishin te bute, me te lehte se vet ajri, ndoshta me te lehte se cdo lloj materiali. Me veshtrove perseri. Nuk mund ta besoja, buzet e tua te buta dukej se emocionoheshin duke me dhuruar ate buzeqeshjen prej femije. Nuk mundem te harroj perqafimin e ngrohte, dhe aq delikat kur me pushtove ne krahe si te isha nje e pambrojtur.
Te me zente gjumi ne krahet e tu, te zgjohesha duke patur ty prane, te shikoja tek flije si nje femije, do doja mos te zgjoja asnjehere, te rrija ashtu te mbaja frymen qe ti te fleje qetesisht, por nuk mund te rezistoja tundimit per te puthur, tundimit te ndjerit te aromes te lekures tende aq ndjellse. Te shikoja tek zgjohesh i pergjumur si nje femije i perkedhelur, dhe te shtrengoj ne krahet e mi. Cfare dhimbje te ndaheshe nga ty. Cfare dhimbje ne zemer kur te thoja mirupafshim dhe largohesha por zemren dhe mendjen e leja te bente shoqeri.

Ne kohen tone aq te shkurter, ne zemren time kujtimet kane mbetur te gdhendura fort dhe as koha dhe asgje nuk do arrij ti fshij. Edhe pse tani jam vetem, vetem nuk jam, sepse kam dashurine per ty qe me mban te mberthyer aq embelsisht.

Te adhuroj pafundesisht
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:19 am

Sonte jam vetem !
Kjo dhome , sa bosh me duket sonte, sa e ftohte, e akullt... Po eshte e njejta ama qe dukej aq e ngrohte, aq e bukur sa mund te rrija edhe me dit te tera pa dalur fare , nga kjo dhome, sepse Ishe Ti ktu,
ike duke mar me vete gjith pozitivitetin rreth meje ....

E une qendroj e strukur ne nje qoshe, duke veshtruar ne cdo cep te dhomes, sa e shkret duket, pa ty, dhe une kam ftohte, kam shume ftohte, acari deperton thell ne shpirtin tim.

Mbyll syt dhe kujtoj mijera momente te kaluara se bashku, plot dashuri , pasion....

Dua te di, po vdes te di , ku je , me ke je ? Ato duar qe dikur me ledhatonin vetem mua tani kush ti puth?
Me syt e zemres te kerkoj te te gjej, me ngjan sikur degjoj te qeshuren e nje femre qe qendron ne krahet e tua, mbase kerkon te mari dicka qe se mer dot! Sepse gjerat njeher perjetohen , njeher falen, smund te rikthehen mbrapsht
Apo ndoshta mundohesh me ane te saj te cmallesh per mua?! Ajo e ndjen, e di, eshte femer, mu si une, e ndjen se po mer dicka qe nuk i takon, ne fakt, nuk po mer asgje, thjesht tenton, sepse ajo do ta ndjej shume shpejt se mund te te ket vetem fizikisht do ta kuptoj shume shpejt qe ritmet e nje zemre nuk rrahin fort per te, do ta kuptoj qe personi qe ka ne krah e shikon ate por shef nje tjeter, do ta kuptoj qe brenda tij ai kerkon ate, ate me te cilen ndjeheshin thjesht NJE E plotesonin persosshmerisht njeri/tjetrin dhe -ajo- do ta kuptoj sa e tepert eshte dhe c krim te madh qe ben ....
Do ta kuptoj qe sa her e shtrengon fort ne krahet e tu, deshiron te mos ishte ajo , por te ishte vajza e cila te fali gezimin, hidherimin, pasionin dashurin dhe gjithcka, gjithcka qe kishte ....

Dhe une, vazhdoj te dridhem nga i ftohti, nga acari i tmerrshem qe ka pushtuar zemren time, veshtrimin kthej nga dera, sa lutem qe ajo te hapet dhe te hysh TI, te me thuash se tentove te me harrosh por se ben dot, te me thuash se gjithcka do fillojme aty ke e lam, te me thuash se une do te di te qesh serish, do te mund te ndjehem femra e duhur per ty, serish.................

Kur nje femer dashuron !
Ti, femer e brishte , delikate qe ne dukje ngjan sikur nuk do perballoje as dramen me pak te hidhur, por qe ne te vertet je aq e forte sa i perballon edhe grushtat me te forte te mundshem me te cilet mund te te godasi jeta. Dhe jo vetem kaq, por ti di te ngrihesh pas cdo renie, shpirti jot te eshte lenduar sa e sa her, zemra jote te eshte thyer fort, copetuar ne mijera pjes, por edhe ajo nje e njemijta pjes e asaj zemre bujare di te rrafi fort, fuqishem, edhe ate ndoshta pikerisht per ate person i cili e theu keq kte zemer. Sepse, nje femer di te fali, nje femer di te dashuroj, di te bej gjithcka - gjithcka per ta pasur ate qe do. Ajo nuk do t ja dij per pengesa, nuk do tja dij nese ti ia kthen apo jo dashurin, ajo di vetem te japi maksimumin e saj. Edhe kur ne shpirt e shtrengon nje dhimbje e papershkrueshme ajo nuk humbet buzeqeshjen nga fytyra e saj, edhe kur ai qe e deshti me shume se gjithcka i kthen shpinden, ajo pranon lumturin e tij, qofte kjo edhe sikur ti kushtoj me vuajtjen dhe dhimbjen e saj...
Ajo, jo se nuk mundet te harroj, por NUK DO, nuk do te harroj ate qe e beri te qesh e te qaj, ajo mund te vazhdoj jeten para por nuk i duhet patjeter te harroj, sepse gjithcka qe kaloi e sollen ate aty ku eshte, cdo kujtim ka zen nje vend te caktuar ne keshtjellen e larmishme te ndertuar nder vite...
Kur nje femer dashuron, dashuria nuk ka kufi, nuk ka kushte , nuk ka te pamunduren !


Por , ti mashkull i quajtur njeri ! Nuk e di qe kur nje femer qan yjet me e humbasin shkelqimin e tyre dhe qiellin e pushton erresira e tmerrshme ? Ti, qenie e hekurt qe usHqehesh me vuajtjen e tjetres, si mund te jesh kaq zemer gur ? Si mund te tregohesh kaq indiferent ndaj nje dashurie te madhe qe te ofroi jeta? Apo gjithcka qenka kaq e padrejte sa qe u ofrohet e kunderta nga c'meritojne???
Por jo, heret a vone marim ate qe meritojm, heret a vone te kthehet me te njejten monedh dhe ty, ateher ndoshta do e kuptosh se cdo te thot, te duash, te humbasesh, te shpresosh, te presesh edhe ateher kur ste vje njeri.....

Sepse, nuk mund te krijosh lumturin tende mbi vuajtjen e nje tjetre, do kesh gjithmone nje "themel" i cili do lekundet fort per te te kujtuar kush ke qene !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:20 am

do te doja ti te ishe i imi edhe nje minute te vetem
per te kapur nje frymemarrje tenden,
per ta lidhur ne vete nje shikim, e per te qen e rrembyer nga nje buzeqeshje e jotja...
do doja te isha nje fllad pranveror,
per te te perkedhelur fytyren e per te te then sa te dua....
do doja te isha shi ne nje dit me djell e per nje cast te te befasoja duke te lagur buzet,do doja te isha nje yll, ylli qe shikon cdo nat!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:20 am

::PER TY::.. Te dua marrezisht
Nese çdo here qe te mendoj do te lulezonte nje lule , cdo shkretetire do te ishte me plot gjelberim,..... Mund te harroj te marr fryme, por jo te te harroj ty.... Dashuria e vertete nuk mund te preket dhe te shifet, mund te ndjehet vetem me zemer... Dashuria nuk jep asgje tjeter vec vetveten, ste merr asgje , vec vetveten.. Dashuria nuk te mposht dhe eshte e mposhtme...dashurine mjafton ta duash...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:21 am

Kam nevojë për ty

Të ecësh rrugëve këmbëzbathur..
Duke pritur agimin e mëngjesit që ndoshta nuk vin...
Imagjinon një botë të reme përpara syve tu...
Kur dëshira e fundit e ytja është e kotë..
Një botë gënjeshtare,ku gjithçka ka fund...
Ku fillimi nuk dihet,e nata zgjat shumë...
Një prekje me realitetin dhe gjithçka humbet...
Nëpër rrugët e shkelura plot baltë...
Si foshnjë që ka nevojë nënën e saj...
Ndjej nevojë për ty,për prekjen tënde...
Sonte më shumë se kurrë..
Sonte kur ndjehem i pambrojtur..
Kam nevojë për ty si ajrin që thith...
Kam nevojë për ty si rosë e mëngjesit..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:21 am

te desha sa me s 'thuhet
te ndjeva atje ku s'duhet
po ti kurre se kuptove
tani qe ti ke nevoje per mua cdo grimce e trupit me thote S"te dua
ik ne rrugen e pafundme te jetes
ik ne rrugen e gjate te shpreses
koken mos e kthe se per mua me s'je
jam diku ne mes te oqeanit te jetes
ne mes te botes se shpreses
po prek ate qe ti kurre s'ma lejove
po prek ate qe ti kurre se kuptove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:21 am

Dedikuar shpirtit tim xxxxx


Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:21 am

Dedikuar kujt?Dikujt...Un sogno è stato solo un lungo sogno!.
Vivere in una realtà fantastica, cercata, creduta, immaginata, sperata.
Si sperata con l'ardore di chi non capisce perchè ancora una volta ha voluto credere. Splendido sogno di tante notti non ti servono più parole basta la realtà a dire ancora una volta torna nel buio li è il tuo posto! Non cercare la luce se non puoi e non vuoi essere preda di un riflesso, nessuno vede il cuore, vede l'anima, resta soltanto la dura realtà che non trova più nemmeno le lacrime di un pianto! Torna nel cielo ragazzo triste in quel silenzio fantastico e irreale nessuno potrà ferirti, potrai continuare ancora sognare da solo per l'eternità.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:24 am

Dot nadlemi te flasim per takimin te pare
ne kto fusha te bukura plot lule e bare.

Dy luftra te ashpra kaplojn zemren time
si vrull i vullkanit vlon dashuria ime.

Keto sjan vargje as proz as poezi
por keto jan vuajtje per dashuri.

Bota kerkon paqe zemra kerkon ilaq
per nje vajz qe e dua zemren po ma plas.

Piktori ne skulptur si e ka ngjirosur
dy zemra e nje trup nga dashuria e lulkosur

Nje lule ne pranver vyshket nga etesia
a thua , a ka pas mundime vall nga dashuria

Pse sme shikon ne sy ste kam bere asgje
por vetem me trazojn fjalet qe mi thae

Brigjet me te larta i bashkon dashuria
brigjet me te aferta i shkatron trathtia

Kur lahem ne lum kur bie ne gjum
fetyra e juaj me duket gjithkund

Kot po defrena me shkoi mundi kot
kur sjam me te dashuren ne hotelin Mariot.

Me more zemren mendjen ma mashtrove
kur buzet e tua me te embela me te miat i bashkove.

Kur ne leter me thae i dashuri ..........
pa durim e pres edhe nje takim.

Me puthe aq embel me shikoje ne sy
u ndave ne at qast me lae me lot ne sy

Lamtumir i dashur me ty kaq e pata
por ne zemer si t`me theri shigjeta dhe shpata.

Ndarja eshte vdekje qe e uren perendia
a me tregon pershtypjet qe te mbeten nga dashuria.

Tradhtin qe e mora une qe se mendova
prej te dashures sime ate e fitova.

Jeta mu shkurtua qe mbeta pa dashuri
besoj qe ti nuk ki qe bere kete tradhti

Mendo pak e dashur por mos ke gabu
se bashku si ishim kush ska me te pranu.

Jeta eshte e gjate por edhe ndalohet
pushimet per dashurin si te dashurohem.

I endroj vuajtjet qastet qe te brengosen
nga dashuria vjerosur ce tash po mbaron.

Jeta eshte e gjate sa shpejt kalon
te gjitha pershtipjet ne pleqri i endron.

Flaka e zemres po dashja e dashuris
me beso oj e dashur nga une ske tradhti.

Ne zemer me mbete kujtimi i pa haruar
fillimi i jetes dashuris kur ja filluam.

Filluam dashurise me aq lumturi
se besova oj e dashur se dot m`bojsh tradhti.

Me le te pikelluar qe se haroj dot
vajtoj te deshta mundi me shkoi kot.

Tri vjet jane te gjata por kur pata lumturi
me duk mua si dita dhe nata.

Kur ne fillim thash te dashurohem
mendova me ne fund edhe te martohem.

Per xhdo vend qe shkoj xhdo vend qe te takoj
menden te ti e mbaj dhe kur ste haroj.

Te pash se pari her te shikoja ne sy
me dhe shone te flas ,me prite me aq butine.

Me trazove zemren shpirtin ma tumbove
sa mir me bere qe me tradhtove.

Sa kenaqesi ishte kur dalshim ne takim
sherbimi me tretke kur ishim ne perqafim.

Vetem nje disher qe une e pata
drejten e jetes ti digjke floka.

Ndoshta se ke plotmend per keto keshilla
se therat e egra se s`qelin trandafila.

Nje emer i kalter qe rjedh zemra ime
............. pjesa e jetes sime.

Kur i kuptoj qastet te cilat kan kaluar
tretem nga jeta duke menduar.

Lekundet bota zhduket eresia
fillova dashurine fillova lumturine.

Gjitha keto vuajtje quhen SUZHE
tash shenohet kot , se filloj jeta e re.

Si lodra me del kur e ferfellon stuhia
ashtu jane te mundeshme vuajtjet nga dashuria.

Mendova sa u treta deshmova dashurine
por nese me dashuron do te gjesh lumturine

Vetem kaq e pata u shpreha sa dita
por lumturise time a thua a do ti vjen dita.

Me shiqo ne sy veshto e te dua
prandaj mund te dish a kam me te tradhtuar

Me plaqkite plaqkite zemren mendova se je njeri
te prisja me gezim te bejme dashuri

Me paraqit nje ender gjumin ma largoj
mendova ter naten se si te dashuroj

Edhe te dashurova vuajtjet vazhdojne, vazhdojne
por perse tash vuaj kur shum mire kaloj

Ke qen e re edhe me premtove
vuajtjet mi humbe plaget mi sherove

Deri kur te vuaj te urej moj jete
pse ne mes dashnores lumturi nuk mbet

Dashuria eshte jete prandaj edhe e dua
mos mi humb shpresat se s`kam me te tradhtu

Sa vuajten zemrat qe sa te dashurohen
por smjafton kenaqesi deri sa te martohem

Jeta eshte flak paraqet, zbulohet
por diten e pranveres kurr s`do te harohen

Luajtem biseduam shprehem dashuri
sa te lumter nato qaste kur shprehem dashuri

Pranvera erdhi ne brigje te shtegta
qe te dashuren time qe te takoj

Prisja ty te takoj por te dashuren e gjeta
shum me perqafoj jeta jon filloj

Karshi dashurise qendron lumturia
si te veproj i mjeri qe te mbes te dua

Plot tri vjet te perziera gezim dhe hidherime
vuajtje deshprim u n`dihsha i gezuar kur ishim ne takim

Tash e kom nje ide prandaj dua ta provoj
me te dashuren time shum mir ta kaloj.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   Mon Dec 27, 2010 1:25 am

"SI MUNDE"
S'kam besuar se më ik si era
S'kam menduar të jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy
Në çdo hap në çdo vend dhe
Në gjum më bie ndërmend
Kur flej
Më duket të kam pranë
Kur qeshi më duket më shikon
Kur qaj më duket më pajton
Eja pranë meje
Edhe në vdeksha
Nuk do të harroj... !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa vargje per ty   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Disa vargje per ty

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 8Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
YlliehanaForum