www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shtyhet lansimi i Facebook Timeline

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Shtyhet lansimi i Facebook Timeline    Wed Oct 05, 2011 12:12 am

Para lansimit zyrtar të funksionit të saj të ri, të quajtur Facebook Timeline, një kompani me bazë në Chicago, SHBA, e quajtur Timelines.com ka thënë se nëse rrjeti social e lanson këtë shërbim, me këtë emër, atëherë kjo do ta dëmtojë biznesin e tyre në atë masë, sa që i njëjti edhe mund të falimentojë.

Tani, Timelines.com ka filluar edhe një procedurë gjyqësore kundër rrjetit më të madh social në botë, Facebook.com.

Mirëpo, gjykatësi amerikan Edmond Chang, i cili është duke u marrë me këtë çështje nuk e ka ndaluar rrjetin social që ta zhvillojë këtë funksion të ri, ndërsa i njëjti po u prezantohet zhvilluesve të Facebook.

Deri më tani, më shumë se 11 milionë përdorues të Facebook janë abonuar në shërbimin e ri, ndërsa për çdo ditë më shumë se 100 deri në 200 mijë përdorues të rinj regjistrohen në këtë shërbim të ri.

Timelines.com thotë se nëse Facebook fillon me këtë shërbim i cili e mban emrin e biznesit të tyre, kjo do të nënkuptojë dalje nga biznesi për ta, ndërsa lidhur me këtë ankesë gjykata ka vendosur që Facebook të mos fillojë më shërbimin derisa palët të merren vesh plotësisht.

Kështu që, Facebook Timeline, shërbimi i cili pritej të fillojë në fund të kësaj jave, do të jetë në pritje edhe për disa ditë, derisa palët të takohen dhe t’i përcaktojnë pozicionet e tyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Shtyhet lansimi i Facebook Timeline

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum